Изследване в ХЕИ на купено от магазин месото?!

  • 5 839
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Просто ми стана смешен изразът, естествено, че разбрах какво имаш предвид.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 074
И всяка храна, която давате на децата си трябва да се изследва от ХЕИ?
Не е ли по-лесно като купувате независимо в кой магазин, да поискате придружаващите артикула документи.
Във всеки един търговски обект има внедрени системи за  контрол. Там пише фирма производител, дата на производство, партиден номер, ветеринарен номер, та даже и номера на превозното средство, с което е превозена стоката, срок на годност, начин на съхранение.
Всичко това, за ваше улеснение и успокоение се намира в търговския обект и вие имате право да го изискате.

# 17
  • Мнения: 304
Струва ми се безумно това изследване всеки път като трябва да яде месо детето. Започни с пюрета Хип, по добре отколкото "домашно" приготвени, с купени абсолютно всички продукти. Има сметка да се готви при захранване само ако продуктите са домашни. Така поне мисля Thinking

# 18
  • Мнения: 4 555
Има сметка да се готви при захранване само ако продуктите са домашни. Така поне мисля Thinking
И аз така мисля.

# 19
  • Мнения: 860
Вие не сте наред. Честно.
1. Месото като го вземеш от магазина и го изследваш докато стане готова пробата какво ще го правиш? Ясно е че не е хубаво да се замразява прясно месо и после да се размразява. Значи месото ще чака охладено в хладилника и детето ще яде престояло и вмирисано месо. Или замразявано и размразявано.
2. Както са писали по-горе ако месото не е годно за ядене ще тичаш до друг магазин, ще купуваш пак и пак ще даваш, и пак ще чакаш, и кога ще ти яде детето месо?
3. Ако не е месото а зеленчука? Него няма ли да дадеш за изследване? А млякото? А бисквитите? А плодовете? А прахта от пода която ще се лепи по ръцете на детето ти като птълзи и то ще я лапа? А бибероната дето я дъвче цял ден? А цицата си дето детето я дъвче а ти я миеш с токсични сапуни и я покриваш с дрехи боядисани с отровни бои? А дъха си дето говориш на детето и го целуваш а кой знае какво токсично преди това си изяла и какви бактерии ти пъплят из устата? А как ще го опазиш от дъха на баща му и другите близки да не го заразят с нещо?
4. Домашното месо изобщо не е гаранция че е читаво. Нито домашните яица. Защото баба ти дето гледа кокошките надали ги изследва за салмонелоза и други болести. А салмонелозата докато я види (с изпражненията на кокошката) ще сте изяли няколко яица вече от нея.
Не е ясно и колко са читави домашните зеленчуци. Освен ако не са отглеждани далече от път и хора и специално за твоето дете.
5. Ако успееш в крайна сметка да отгледаш детето си в стерилна среда какво ще го правиш като излезе сред други деца? Като иде на градина? Ще е вечно болно - гаранция. И тогава ще го тъпчеш с токсични лекарства и антибиотици пълни със захар, оцветители, и прочие боклуци и къде ти отиват грижите?


Еми щом за теб така стоят нещата ОК, аз обаче си имам друго становище. И къде съм написала да живее в стерилна среда незнам?! Rolling Eyes И за биберони и за зеленчуци и за залъгалки и за въздуха и за яйца и незнам си какво-май ти доста си мислила по темата за стерилна среда.

Аз вече се съмнявам дали аз "не съм в час" или има по видимо "не в час " от мен Simple Smile

И пак да повторя не говоря за всеки път изследване, а еднократно от определен магазин. И при добро качество аз ще си купувам само от там, вярно че няма да е всеки път едно и също месото, но поне малко ще имам вяра на конрола които имат там.И няма да си мсиля че са си платили за добрия сертификат и за изрядните документи.
 А Хип пюрета-чета и аз като другите тук по темите колко са добри...да не ги коментираме и тук. Още повече имам месец и повече до месото имам време за всичко да направя преди това- зада не яде детето ми "вмирисано месо" Simple Smileа с добро качество поне първите пъти.


Хули пределно ми е ясно, че и потребителите имат права обаче ако си поискам нещо от този род в магазина смятай как ще го приемат?!В България или поне тук във Варна може и бои да ядеш че си питала такива неща - определено няма да им хареса, не е нормално да те интерисува точно това и на какво основание- на потребителски права,които ги нямаш реално само на хартия...за съжаление.

# 20
  • Мнения: 860
Има сметка да се готви при захранване само ако продуктите са домашни. Така поне мисля Thinking
И аз така мисля.

Няма да пише на купичката му съдържание Е901,Е350 - например  и т.н. За сметката всеки си я прави.

# 21
  • Мнения: 20
По съвет на педиатъра захраних сина ми с купени пюрета, тъй като "домашните" не са изцяло приготвени с домашни продукти.

# 22
  • Мнения: 9 441
Цитат
кристал благодаря за насоката - ДВСК. bouquet
  bowuuпак заповядай! smile3503

# 23
  • Мнения: 4 187
"Пикадили", например, са сертифицирани по системата НАССР, така че контрол все пак има.

Контрол има , но до къде?
 Онзи ден си закупих от там "прясно" телешко бон филе, като се прибрах видях, че е размразявано   Confused. Не повярвах на очите си, имах голямо доверие на тази верига.

# 24
  • Мнения: 502
    Моят свет е,да не се занимаваш с ДВСК,ХЕИ и подобни органи. Не мисля,че има смисъл. Ако те си вършеха съвестно работата,нямаше да купуваме боклуци. Захрани детето с пюренца на ХИП,Гербер и подобни марки. За тях поне има някаква гаранця,че са качествени.

# 25
  • Мнения: 502
   Имам известни наблюдения върху така наречения"контрол върху храните "от страна на ДВСК и ХЕИ.
Значи,инспектор от ДВСК идва в магазина на дребно и взима едно-две кила кайма,колбаси и някакви меса за изследване. Всичко това понякога се описва в протокол,а понякога и не се описва,взима си се ей така. После уж се изследва,но за резултата от изследването така и никой никога не научава. Имало е случаи инспектори от ХЕИ да идват в горещите летни месеци да взимат "за изследване" от фризера на супер-маркета примерно пет сладоледа,еднакви. Пак не казаха,как е протекло изследването,какъв е резултатът.
   И тази практика може би продължава и сега. Как може да се взимат за изледване продукти,които вече са стигнали до крайния потребител? Нали още в прозводствения цех трябва да има контрол,кому е нужно това закъсняло "изследване"? Преди да дойдат да вземат килото салам или кайма,магазинерката вече е продала десетки килограми от същя продукт? Не е ли малко закъснял такъв контрол,и изобщо,контрол ли е това,или отчитане на дейност?

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 10:55 от maraidara

# 26
  • Мнения: 9 441
Цитат
контрол ли е това,или отчитане на дейност?
Отчитане на дейност е. Mr. Green             
Като бивш ръководен кадър на голяма верига магазини,мога да ти изброя какви ли не ситуации,в който сме хранили ХЕИ и ДВСК.И най-лошото е,че ако им кажеш нещо на криво,веднага откриват нередности било в месо,хляб,сладолед.........

# 27
  • Мнения: 25 620

 Онзи ден си закупих от там "прясно" телешко бон филе, като се прибрах видях, че е размразявано   Confused.

След 25-годишното ирландско месо, което изядохме, може вече под "прясно" да се има предвид, че не е по-старо от десетина години, знам ли?  Thinking

ПП Доколкото знам, никакъв хранителен продукт не може да влезе в магазина, ако не е придружен от сертификат, издаден от ДВСК. Правете си изводите оттук-нататък...

# 28
  • Мнения: 2 018
Абе и на мен ми се струва, че чак пък да се изследва месото...
Повече бих се притеснявала - дали ще успея да го смеля толкова ситно /макар и с пасатор/, за да не се задави бебо. В началото си го хранех предимно с купешки пюрета, пък и педиатърката ме беше посъветвала така.

# 29
  • Мнения: 9 441
Цитат
Доколкото знам, никакъв хранителен продукт не може да влезе в магазина, ако не е придружен от сертификат, издаден от ДВСК. Правете си изводите оттук-нататък...
Не всички фирми,производители на месо,доставят стоката си в магазина придружена със сертификат. Rolling Eyes
За съжаление,ако не си работил в подобен магазин или нямаш познати там,няма как да разбереш коя стока е качествена. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт