каква трябва да е питката за прощъпулник

  • 20 208
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867

Тема с рецепти за питки и идеи за прощъпулник.

# 16
  • Мнения: 2 708
Ще се самоцитирам hahaha от друга тема, в която оня ден писах по темата за нещо, което и аз не бях виждала до сега като обичай. Аз си знаех като вас - с крачето на питката и търкул и това си е.... Да ама не, имало и други обичаи:


Аз не съм готвила много много, ама се борих с ей това тук. Не слагам снимката, защото е пуснах в тортената, тук само с линкче, по случай рождения ден на племеника ми, който и проходи наскоро.

Между другото ще пусна една снимка на един кравай който НЕ СЪМ ПРАВИЛА АЗ, но много ми хареса - купен е и донесен от Стара Загора, от другата баба, която е от там. Вкусът е като на козунак, ама не мек, по твърдичък. Това било традиция в този край, така да сложат детето вътре в този кравай (и ние го сложихме, много мили снимки и той милия се накланяше да го гризка hahaha) пък децата да си отчупвали и да хуквали към поставените предмети, то се освобождава детето от кръгчето и така отивало към нещата, които да си избере. Но според мен в домашна фурна няма как да се изпече, защото диаметъра му беше около 80 см, а това не влиза в наште фурни.
Просто го споделям с вас, защото ми изглежда много оригинално (ееее може и да го знаете де) и да си го имате като идейка.

Общи условия

Активация на акаунт