За чистотата по улиците и тротоарите

  • 2 617
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 836
Днес сутринта четох темата.
Реших да проуча състоянието на улицата, по която всеки ден минавам на път за работа - улица, баш в центъра на София.
Резултатът: ла.ната са през 2-3 метра (без пропуск), почти на една линия разположени  Thinking, богата цветова гама. За консистенцията... не съм стигнала дотам в изследването Laughing, но и не мисля да го правя.

Още ми се гади.



Не знам какво е обяснението за тази гнусна ситуация.
Единственото, което ми хрумва е, че самите стопани се отъждествяват с произведенията на техните любимци и много държат да не останат незабелязани.


Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 11:20 от Силви_

# 16
  • София
  • Мнения: 7 992
Аз самата съм собственик на куче, но то не ака нито пред блока, нито на детската площадка зад него. Научила съм го да си ходи върху пелени за еднократна употреба, които се изхвърлят след това. Гнус ме е да ходя по плочките пред входа, като обществена тоалетна е. От целия вход ние сме единствените, които слизаме да чистим чат-пат или да измием стълбището. Преди години майка ми беше тази, която организира пребоядисването на входа...ние сменяме крушки, оправяме стълбищно осветление...Толкова ми е писнало да живея като в някаква наркоманска комуна, на никой изобщо не му пука какво е около него... Не мога да разбера как можеш да си изхвърляш боклуците, кутиите от цигари, фасовете, през терасата.. И аз пуша на терасата, ама си имам пепелник... Явно докато не въведат някакви зверски глоби за подобни приказни гледки няма да се оправят нещата... Живеем като на село - животните си облекчават нуждите по улиците, хората си изхвълят боклуците, където им падне, пълен потрес и гнус.

# 17
  • Мнения: 2 132
Все едно си написала за нашата улица във Варна.Просто ужас.
Преди седмица се бях развикала на една отгоре , да си събере произведението на домашния си любимец  и да го хвърли в казана, който е на две крачки.А тя, милата, нямала хартийка под ръка.Ей сега, й викам, ще ти метна отгоре един вестник.Но, не!Утре щели да го изметат, така и така почиствали улиците!?!Простачка Sick

# 18
  • София
  • Мнения: 313
Не знам дали извършвам някакъв смъртен кучкарски грях събирайки купчинките на своите кучета, но е факт, че колегите кучкари се извръщат настрани като ме видят да го правя   Sad

А само срещу 8 лв се сдобих с ТОВА нещо, което ми служи вярно вече втора година. За съжаление обаче изключенията сме много малко, или поне аз не съм видяла никой досега да почиства след кучето си.
Всеки ден по два пъти сме в парка и гледам как собствениците се правят, че не забелязват надупените си кучета, като най странното и парадоксално нещо е, че част от тези хора имат деца, които разхождат заедно с домашните си любимци.

Сега, с топящият се сняг е някакъв ужас - и аз вчера чистих грайфери и драйфах в банята  Sick

П.П. Кучешките л...а не наторяват нищо - те са токсини. На кравите, козите и прочее тревопасни са тези с полезното действие.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 992
Мисля, че преди всичко е въпрос на култура да си почистваш след домашния любимец... И поради това, че повечето хора си мислят, че като го изведат навън и то се изцвъка къде ли не, с това са си решили проблема, защото не им ака вкъщи... Но реално не си дават сметка, че с обувките, които ходиш навън, после влизаш вкъщи и нанасяш тая цялата свинщина вътре...Тая просотия никъде в чужбина не съм я виждала, да не говорим, че в цивилизованите страни никъде не разхождат любимци около детски площадки, както е тук... Аз самата обожавам животни, гледам, но не мога да приема тая простотия, която виждам... Да не говорим, че не всеки си обезпаразитява животното като хората и такива тении и чудеса могат да се завъдят, че свят да му се извие на човек...

# 20
  • Мнения: 646
Не знам дали извършвам някакъв смъртен кучкарски грях събирайки купчинките на своите кучета, но е факт, че колегите кучкари се извръщат настрани като ме видят да го правя   Sad

А само срещу 8 лв се сдобих с ТОВА нещо, което ми служи вярно вече втора година. За съжаление обаче изключенията сме много малко, или поне аз не съм видяла никой досега да почиства след кучето си.
Всеки ден по два пъти сме в парка и гледам как собствениците се правят, че не забелязват надупените си кучета, като най странното и парадоксално нещо е, че част от тези хора имат деца, които разхождат заедно с домашните си любимци.

Сега, с топящият се сняг е някакъв ужас - и аз вчера чистих грайфери и драйфах в банята  Sick

П.П. Кучешките л...а не наторяват нищо - те са токсини. На кравите, козите и прочее тревопасни са тези с полезното действие.


Таря, за пореден път те оцених.   bouquet Цук..познати от едно др. място сме  Wink

# 21
  • Мнения: 3 157
Какъв е смисъла на темата не ми е много ясно newsm78Нещо предлагаш ли да направим или просто разлайваш кучетата?Според мен е въпрос на култура,всичко останало са празни приказки.
Не е вярно,че никой не чисти-цяло лято ходих с една метличка в количката и преди да извадя детето от нея метях фасове и всякакви боклуци.Не че е станало кой знае какво и на следващия ден не си беше същата кочина,но поне не седя сред боклуци и да се правя,че не ги виждам,а после да се възмущавам по форумите колко било мизерно около нас.Ми да,мизерно е,ама тия боклуци не падат от небето-ние си ги правим.

# 22
  • Мнения: 345
Чистота по тротоарите и улиците(паркингите)има само ,ако те са към някой гоям магазин и техни работници ги чистят.Иначе такова животна в БГ НЯМА! Rage
Какъв е смисъла на темата не ми е много ясно newsm78Нещо предлагаш ли да направим или просто разлайваш кучетата?Според мен е въпрос на култура,всичко останало са празни приказки.
Не е вярно,че никой не чисти-цяло лято ходих с една метличка в количката и преди да извадя детето от нея метях фасове и всякакви боклуци.Не че е станало кой знае какво и на следващия ден не си беше същата кочина,но поне не седя сред боклуци и да се правя,че не ги виждам,а после да се възмущавам по форумите колко било мизерно около нас.Ми да,мизерно е,ама тия боклуци не падат от небето-ние си ги правим.
По този повод да  кажа следното: Аз живея срещу голям парк,в който майки всеки ден си разхождат децата.та самите те оставят след себе си такава помия,че чак се чудя дали и в тях не е така.То не са кърпички навсякъде,памперси,вестници,семки,чащи от кафета и т.н.Така,че боклука ние си го правим-не някой друг!

# 23
  • Мнения: 646
Какъв е смисъла на темата не ми е много ясно newsm78Нещо предлагаш ли да направим или просто разлайваш кучетата?Според мен е въпрос на култура,всичко останало са празни приказки.
Не е вярно,че никой не чисти-цяло лято ходих с една метличка в количката и преди да извадя детето от нея метях фасове и всякакви боклуци.Не че е станало кой знае какво и на следващия ден не си беше същата кочина,но поне не седя сред боклуци и да се правя,че не ги виждам,а после да се възмущавам по форумите колко било мизерно около нас.Ми да,мизерно е,ама тия боклуци не падат от небето-ние си ги правим.

За съжаление ги правят тези дето не чистят..., а ние им ги чистим.
Предполагам ,че вси пак идеята на темата е нянак да се подсетят някои хора , че може да се почиства след дом. любимец, а уредът, който е показала Таря помага доста за това.


Дайте решение обаче на др. проблем - тревните площи около блока ни се правърнаха в паркинги - съответно калта която излиза с колите от тях е  навсякъде.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не знам само на мен ли ми прави впечатление,но по тротоарите е пълно с кучешки изпражнения Twisted Evil.

точно вчера, минавайки по тротоар с дължина 15м., се натъкнах на повече от 25 купчинки  Sick Еми мразя кучетата..  Close. Особено домашните, пуснати на свобода да оакват и онождат всичко наоколо.  Crossing Arms

не си спомням, от кога не съм виждала да мият улиците, за уличното осветление нощем пък въобще не ми се дума... Мислех да пускам тема тук. Ако някой е запознат, към кого трябва да се обърна с молба, моля да пише.

# 25
  • Мнения: 646
Ти си в София ако не се лъжа -  пиши в столична общината и до районен кмет .

# 26
  • Мнения: 3 157
Може ли линк,моля с координати на тези районни кметове.Ако наистина някой се надява някой друг да се засрами,защото не си чисти след кучето....е значи е голям оптимист.Аз предпочитам да пусна някакъв сигнал,не че е гаранция,че ще изчистят,но все пак...

# 27
  • Мнения: 22 908
Положението е кошмарно,драги СЪграждани.Аз изход не виждам,и смятам,че си заслужихме асоцияцията с тоалетната чиния,право в десятката е даже.Трагедия.

# 28
  • Мнения: 646
Ето районните кметове в софия:

http://www.sofia.bg/display.asp?ime=whois_km-0711&title=%20& … BE%D0%B9%20%D0%B5

А иначе гугъл -  столична община  Wink

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Ти си в София ако не се лъжа -  пиши в столична общината и до районен кмет .
Ние вече сме го правили няколко пъти. Полза никаква, никой не ти и отговаря даже.
Улиците никога не се метат и мият. Контейнерите преливат от боклук и колите не идват редовно да ги опразват. Само като духне вятъра и боклука хвърчи навсякъде, което обезсмисля чистенето. И ние трябва да чистим, но и службите трябва да си вършат работата, а не като сега.

Общи условия

Активация на акаунт