Въпрос за epay !!

  • 3 939
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Искам да ползвам темата за да попитам - има ли начин ако имаш две регистрирани сметки в ePay, /на един акаунт/ да превеждаш пари от едната на другата, без да пишеш вносна бележка, все едно превеждаш на друг потребител? Предполагам, че ако има такъв начин това би ми спестило такси и време за обработка. Дано съм обяснила както трябва.

# 16
  • Мнения: 2 759
...има ли начин ако имаш две регистрирани сметки в ePay, /на един акаунт/ да превеждаш пари от едната на другата, без да пишеш вносна бележка, все едно превеждаш на друг потребител?...
                      Вътрешен превод към друг потребител в ePay.bg => Изберете платежното средство (микросметка или карта), от което да бъде извършен превода. Сумата ще бъде преведена на получателя по неговата микросметка.

                      От горното съдя, че вътрешните преводи са само към Микросметки (няма и поле, в което да укажеш карта). Но може и да не съм права. Макар че междукартовите преводи има логика да минават задължително през банка.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
...има ли начин ако имаш две регистрирани сметки в ePay, /на един акаунт/ да превеждаш пари от едната на другата, без да пишеш вносна бележка, все едно превеждаш на друг потребител?...
                      Вътрешен превод към друг потребител в ePay.bg => Изберете платежното средство (микросметка или карта), от което да бъде извършен превода. Сумата ще бъде преведена на получателя по неговата микросметка.

                      От горното съдя, че вътрешните преводи са само към Микросметки (няма и поле, в което да укажеш карта). Но може и да не съм права. Макар че междукартовите преводи има логика да минават задължително през банка.
Това и аз го видях, но от тая Микросметка как после ще прехвърля съмата по другата ми сметка? Според мен това ще утежни процедурата.
Наистина има логика и преводите от карта в карта да минават през банка от гледна точка на таксите. Преди седмица превеждах на друг потребител в ЕРау сума и превода мина за няколко часа. Не е нормално от сметка в сметка на един потребител да се бави 24 часа, а към друг потребител в системата да отнема само няколко часа. newsm78

# 18
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Картата всъщност ти представлява физически носител на банкова сметка. А в сайта имаш възможност да прехвърлиш пари от твоята регистрирана карта (сиреч регистрирана сметка) към друга сметка, без да минаваш през микросметка. Аз по принцип с микросметките не съм наясно, затова и не ги използвам. Но съм прехвърляла пари от моята сметка на сметката/картата на майка ми.

# 19
  • Мнения: 2 759
Картата всъщност ти представлява физически носител на банкова сметка. А в сайта имаш възможност да прехвърлиш пари от твоята регистрирана карта (сиреч регистрирана сметка) към друга сметка, без да минаваш през микросметка...
                      Това имах предвид и аз че е единствения вариант явно. От една сметка на друга, съответно няма значение дали двете сметки са си твои, или само едната. Двете карти от една и съща банка ли са или различни? Това има значение за таксите и евентуално времето за прехвърляне.

Общи условия

Активация на акаунт