Не мога да спя след среща със свеки?!

  • 4 804
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
...следват съвети както винаги от рода : Разведи се,аз не бих търпяла такова нещо.

Няма тема без такива съвети,направо смях в залата. Laughing

Моя съвет се повтаря с тези,които й казаха да не й пука и  дори да ползва услугите  на макс  на свеки.  smile3521

# 16
  • Мнения: 53
Виж - наистина си в неизготдна ситуация, защото си се поставила в положение, да си зависима от нейната помощ, т.е. гледа ти детето. В такъв случай не можеш нищо обидно или навъпреки да й кажеш.
А иначе, явно си си мълчалив и съобразителен човек и още в началото си се оставила, свекървището да ти се качи на главата.
Винаги съм казвала, че майките на мъжете ни, още от самото начало трябва да ги заставиш да те уважават. Единия начин е, като им вземеш страха. Аз на мойта така съм й го взела, че не смее да ми говори без разрешение  Mr. Green. Камо ли пък, съвети да ми дава и то в заповедна форма Whistling.
Но пък тя на мен с нищо никога не ми е помагала, винаги сами с мъжа ми сме се справяли. Ако някой трябва за час-два да гледа децата, в почивните дни молим моите родители за помощ и толкоз.

А иначе, пробвай след срещата с нея, да вземаш някакво леко приспивателно - действа отпускащо и те отвлича от неприятните мисли. А и на другия ден ще си свежа, като краставичка  Wink.

# 17
  • Мнения: 379
Аз пък те разбирам идеално. Това е поредната тема за свекърви в която се разписвам и все се сещам за някоя нова случка, която ме е подразнила. Сега се сещам как моята дори мо посъветва да се боядисам руса или светло кестенява, защото черният цвят на косата ми ме състарявал.  Laughing
Или пък друго: Омесила съм аз погача дебела 10см за Бъдни вечер, а тя не може нищо да меси и вместо да вземе да каже едно "Браво снахо" тя и тук намери косур. Защо паричката в погачата ми била бяла /20ст/ а не жълта /1,2,5ст/. Е какво да й кажеш. Айде сега нека някой пак каже че си го втълпявам изкуствено. #2gunfire Не знам какво да те посъветвам мила. Знам че трябва да не им обръщаме внимание ама аз поне не мога да се абстрахирам от присъствието й и глупавите й коментари. Силна прегръдка от мен и много спокойствие ти пожелавам. Hug

# 18
  • Мнения: 379
А иначе, пробвай след срещата с нея, да вземаш някакво леко приспивателно - действа отпускащо и те отвлича от неприятните мисли. А и на другия ден ще си свежа, като краставичка  Wink.
В тази връзка преди 1-2 години толкова много се нервирах като се караше с мъжа ми по телефона и ме обиждаше и наричаше с какви ли не имена и предричаше без време края на брака ни, че още докато той се караше с нея аз вече пиех някакво хапче за нервите , защото иначе получавах силно сърцебиене. За щастие сега вече не го получавам, но пък ми действа все така кръвновдигащо- ползвам я вместо кафе  Laughing

# 19
  • Мнения: 24 467
Не мога да ви разбера- що при такива отношения ги поддържате /отношенията/? Не съм редовен читател тук, ама ей- ме на, днеска влязох, че ми е петъчно и това се зачудих. Извинете, ако някой в прудходна тема се е оправдал подобаващо и не се сещам за мотивите.

# 20
  • Мнения: 1 878
София, не обръщай внимание на Мадам Х. Тя е от отбора на свекървите Mr. Green


Ах,горката!Гледа ти детето и ти от благодарност после не спиш по цели нощи.Аз съм мил човек  и ще ти дам един практичен съвет-връщаш й сина и така никога няма да се срещнете.И ще спиш по цели нощи.[/b]


Шанел, недей веднага така с лошото!

София, да си вземеш бавачка, ми се струва най-разумното в случая. Има такъв раздел във форума. Поразрови се и ще го намериш!

# 21
  • Мнения: 379
София, не обръщай внимание на Мадам Х. Тя е от отбора на свекървите Mr. Green


Ах,горката!Гледа ти детето и ти от благодарност после не спиш по цели нощи.Аз съм мил човек  и ще ти дам един практичен съвет-връщаш й сина и така никога няма да се срещнете.И ще спиш по цели нощи.[/b]


Шанел, недей веднага така с лошото!

София, да си вземеш бавачка, ми се струва най-разумното в случая. Има такъв раздел във форума. Поразрови се и ще го намериш!
момента с бавачката и на мен ми се вижда най-разумен  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 9 860
Идва, гледа детето, тука много хора ще ти кажат, че техните свекита и това не правят.

Аз така ще кажа.Нито майка ми,нито свекърва ми са ми гледали децата.Оправданието е,че живеем в друг град.И ред други оправдания.
Моят съвет-или седнете и се разберете по човешки да не ти се бърка,или наистина си наеми бавачка.
Аз бих дала мило и драго бабите на децата ми да се интересуват повече от тях,да имат нужда чисто емоционално да виждат внучките си.Ама нямат.Ако не им ги заведа като музейни експонати от изложба...Та опитай с добро да се разберете,за да не прекъсва връзката внуче-баба.Най-малкия проблем е,че няма кой да ти гледа детето. Peace

# 23
  • Мнения: 817
Детегледачка?
Приспивателно?

# 24
  • Мнения: 2 556
Мен нищо от тези неща не може да ме раздразни... Не знам кое е толкова дразнещо. Ако свекърва ти ти се вижда проблемна, просто не си се срещала с истински проблемни хора, за което ти завиждам  Simple Smile

Моята майка веднъж не си е скършила хатъра да погледа децата ми и за 1 час Wink

# 25
  • Мнения: 12 665
София, не обръщай внимание на Мадам Х. Тя е от отбора на свекървите Mr. Green 

Абсолютно, да. И някои снахички ми приличат на пубери. Или по-скоро на 2годишния пубертет. Всичко им е накриво. Няма, не искам, мразя те. И любимият емотикон  #2gunfire

# 26
  • Мнения: 817
София, не обръщай внимание на Мадам Х. Тя е от отбора на свекървите Mr. Green 

Абсолютно, да. И някои снахички ми приличат на пубери. Или по-скоро на 2годишния пубертет. Всичко им е накриво. Няма, не искам, мразя те. И любимият емотикон  #2gunfire

Не съм бъдеща свекърва, но този емотикон,.......драйфа ми се от него! И в повечето случаи той не трябва да е насочен към свекървата, а към сина и! Все свекървите виновни. Ми мъжете ви къде са бре?

# 27
  • Мнения: 2 556
И аз съм на мнение, че ако не се разбираш с някого, не трябва да приемаш и помощ от него. В противен случай излиза, че хем ползваш облагите, хем намираш кусури на човека, което просто не е коректно.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 990
На мен свекито също не ми допада като характер, но от уважение към съпруга я изслушвам, броя до 1 100 вместо до 100, замълчавам си и казвам, че по-умният трябва да отстъпи... Излишно е да се самонавиваш как ти цикли по нервите, както писах и по друг повод, карай на метода "Говори си, не ми пречиш". Всичко останало е безсмислено, излишно влошаване на отношенията и неконструктивно, ако не е съвсем наложително.

# 29
  • на майната си
  • Мнения: 425
Абсурдно е да искам услуга от човек, който ме дразни - винаги търся алтернатива. И мойта не ми е на сърце, но затова никога не ми е гледала детето.

Общи условия

Активация на акаунт