Как отидохте в чужбина или как имигрирахте?

  • 9 981
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399
Отидох на работа. Ама не гласувах zащото не си я намерих нито преz агенция, нито преz Интернет. То това беше преди 130 години, Интернет още нямаше (поне в България много трудно се намираше), дори компютърни клубове нямаше, zа агенции, не zнам може и да е имало, но не zа работата която търсех. Но имах уредена работа когато тръгнах, даже и жилище имах.

# 16
  • Мнения: 1 169
Зелена Карта.

# 17
  • Мнения: 613
Аз съм от тези "Друга причина" - двумесечни курсове за език.

# 18
  • Мнения: 498
Малко ми е трудно да избера. Пристигнах тук, за да уча - специалността ми е много търсена в момента и шансовете ми след това да остана да работя, и съответно да взема зелена карта, бяха доста добри (въпреки че аз всъщност исках в други страни да работя след това). Обаче още на втората седмица се сблъсках с бъдещия си съпруг на улицата и след три години, като приключих с изпитите, се оженихме. След още две получих зелена карта и сега с бебе на път вече няма мърдане от Щатите. А така ми се искаше да поживея и в Англия, и в Близкия изток...ама половинката не е скитник като мен.

Ами не го разбирайте буквално, явно ти си в категория " отидох да уча ..."

# 19
  • Мнения: 498
Отидох на работа. Ама не гласувах zащото не си я намерих нито преz агенция, нито преz Интернет. То това беше преди 130 години, Интернет още нямаше (поне в България много трудно се намираше), дори компютърни клубове нямаше, zа агенции, не zнам може и да е имало, но не zа работата която търсех. Но имах уредена работа когато тръгнах, даже и жилище имах.
Важното  е че си отишла със осигурена от БГ работа. Спокойно може да гласуваш в намерена работа интернет ....

# 20
  • Мнения: 498
Аз съм от тези "Друга причина" - двумесечни курсове за език.

демек отидох да уча което си е така

# 21
  • Мнения: 498
не съм съгласна с тази анкета много аз. 
така излиза, че съм имигрирала, чрез брак от възможни още Х начина за имиграция.
мен лично това ме притеснява, поради което мисля да не гласувам.


Твоя воля, анкетата не е задължителна. А и въпроса не е омъжих се за да имигрирам а имигрирах защото се омъжих. Съжалявам ако не е ясно.

# 22
  • Мнения: 5 710
да, или аз не разбрах въпроса. карай.

# 23
  • Мнения: 1 550
Аз пък не разбрах каква е целта на тази анкета Thinking

# 24
  • Мнения: 3 241
В тази ми чужбина дойдох при мъжа ми - ама той е българин, така че ...
В предната отидох да уча с опция да се върна в БГ, но след като се върнах пак тръгнах.
Не го смятам за емиграция в смисъл - бягане крещейки от БГ, просто така се получи Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 394
Аз пък не разбрах каква е целта на тази анкета Thinking

лафче, опознаване ......... или дали си плащаме данъците (хи-хи)

# 26
  • Мнения: 3 241
Е от това би излязло добра тема (ако не е имало досега).
Плащате ли си данъците там където сте?  Thinking

# 27
  • Мнения: 3 394
а моля, моля - пусни отделна тема  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 093
Тази тема би била много интересна ако се отнасяше за хора "имигрирали" повече от 15-20 години. Като се има предвид как са си рискували живота  и този на семейството им, сигорно може да се сьбере материал за 2-3 книги.  Иначе тази тема е вече дьвкана и предьвкана.

# 29
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз също съм в отбора на омъжените за чужденци Wink.

Общи условия

Активация на акаунт