С количка на Витоша?

  • 4 902
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 382
Моля ви дайте идеи къде на Витоша можа да се разходим с бебешка количка-над Княжево, Бояна, Драгалевци за през седмицата или по-далече и по- на високо за събота и неделя?

# 1
  • Мнения: 2 376
Бистрица-Железница, Златните - Есперанто, може и до Копитото да стигнете, но не си спомням точно как беше алеята.

# 2
  • Мнения: 8 163
А защо не си направиш слинг? Така ще имаш повече подвижност за теб и сигурност за бебето.

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 21:03 от Фея-кръстница

# 3
  • Мнения: 1 167
Може да се качите и с кабинковия лифт.

# 4
  • Мнения: 1 569
Ммм да и аз това се чудех, така че се записвам да следя темичката  Peace

# 5
  • Мнения: 1 569
Бистрица-Железница, Златните - Есперанто, може и до Копитото да стигнете, но не си спомням точно как беше алеята.

Как се стига то Бистрица-Железница?? А на Златните мисля, че пътят е ужасен,не е ли? И къде е това Есперанто??  newsm78

# 6
  • Мнения: 2 376
От с.Железница е по-лесно, но пък в Железница рейсът е празен за на връщане Simple Smile Ако сте без кола, от хладилника има рейс, който минава през Бистрица и след това спира в Железница на площадчето. От площадчето се тръгва нагоре, пресича се шосе и там някъде е алеята за Черни Връх, тръгвате по нея, може би 50 м и вдясно, почти в обратна посока ще видите да тръгва една алея м/у дърветата. Тя е равна и стига до с.Бистрица. В Бистрица се спускате надолу по асфалтовия път и ще стигнете до центъра, където е автобусната спирка.
Ако сте с кола, от Младост/Дървеница Бистрица е на 15-20 мин, а Железница на още 15. От друга част на София, през Симеоново пътя е по-широк, но по-малко живописен.
До Златните пътя не е перфектен, но не е и непроходим. Има няколко места, където е отнесен от дъжда, но ако карате нормално си е ОК. От Златните продължавате по посока на шосето, отдясно има една полянка, там започва алейката. Има табелки за х. Момина Скала. По алеята ще стигнете първо до ресторанта, после до хижата. В хижата правят суперски пържени картофи със сирене  Crazy Продължавате към Есперанто/Зелени патрули, следвайки табелите. Този маршрут е тестван с количка, с малко желание се получава.
Ако сте със слинг, любим маршрут ми е Алеко-с.Бистрица. Минава се през резервата и е много приятно.

# 7
  • Мнения: 4 555
За бебе на меcец бих ползвала cлинг.
Аз и до cега го ползвам вcъщноcт. Днеc бяхме на Биcтрица и накрая я поноcих в cлинга, като cе измори.
До там ce cтига по Околовръcтното, отбива ce на Биcтришко шоcе.

# 8
  • София
  • Мнения: 382
Момичета благодаря за отговорите! Май ми се поизясниха някой неща, че май ще се ползва слинг, хем за преходчета, хем за кърменето. Мислех, че има някоя алейка по-на нисичко която не я знам, за да се вмествам в промеждутъците между храненията. На Златните наистина е чудничко, но е доста и пътя до там. А и до Бистрица от Павлово ми идва в повечко, така че ще го умувам Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 195
с количката сме ходили почти на всякъде на Витоша.
Много приятно е на Дендрариума, има си алеи, маси пейки.......... има и път до хижа Иглика. Иначе ние напоследък ходимдо хижата на БЧК и от там надолу има пешеходна алея през гората Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт