Набиха детето ми в детската градина

  • 7 382
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 136
Миналото лято сина ми беше на сборна група в градината втора с/у трета група,Дойде заместничка на титулярката видимо пенсионерка,Трябва да ви кажа тази жена веше луда,Изкара 2месеца защото я изгониха,Заварих сина ми един ден наказан и то защото децата наван играят и понеже много бягал го наказала,Побеснях и спретнах панаира,Много маики от групата имаха проблеми с нея но върха беше когато една маика си прибра детето с отбелязани пръсти на бузката му отпечатък от шамар,Пусна жалба и оплакване и а изгониха учудващо бързо за наша радост,

# 61
  • Мнения: 1 632
За коя градина става въпрос, ако не е тайна?

# 62
  • Мнения: 18
Здравейте мами!

Не знам от къде да започна историята. Две нощи не съм спала от размисли. Оказа се, че и нашето детенце е бито от учителската си.  Cry
Оная вечер имаха тържество по случай годишнината от обесването на Левски. Детето много се радваше, че ще си каже стихчето, а и доста е впечатлено от историите за Левски. Мога да кажа, че няколко дни преди празника беше в еуфория. Какво стана обаче:
На тържеството вървеше последен и беше много умърлушен. Когато седна на пейката и се обарна към нас видяхме, че едната му бузка е много зачервена. Първоначално си помислих, че някое дете го е ухапало, макар че вече са минали възрастта на ухапванията. В последствие се загледахме , и установихме, че прилича на шамар. Провали ни се празника. Не можехме да мисли за нищо друго, докато не свърши тържеството.
Разпитахме детето какво е станало. Твърдеше, че не помни кой го е ударил, но най-накрая си призна, че е била едната госпожа. Направо ми се зави свят от нерви.
Тактично изчакахме всички родители и гости да си тръгнат за да говорим с госпожата насаме. Казахме й, че сме чули версията на детето за това кой го е ударил, и бихме искали да чуем и нейната. Историите и на двамата съвпадаха до момента с шамара. Според учителката някое дете го е било ударило. Много настоятелно взе да го разпитва: Кажи Самуиле, кой те удари? и да изрежда имена. То милото се сви, но накрая й каза в очите: Ти ме удари, не помниш ли?
Настана мълчание, след което госпожата започна да се оправдава, че дори и да го е ударила, то не е било шамар, а пошляпване.
Господи, аз не правя разлика между двете неща - те за мен са си удряне.
С мъжа ми бяхме толкова изненадани, че не знаехме какво да кажем. Даже не си спомням как приключихме разговора и се прибрахме в къщи. Отново говорихме с детето. Каза, че и друг път е било удряно от същата госпожа и че са му били дърпали ушичките. В последното не се съмняваме, защото на няколко пъти сме виждали ранички по тях, но сме си замълчавали, и може би това ни е грешката.
Вчера по обяд отидох отново да говоря с учителката - да разбера какво е провокирало подобно поведение, защо се е стигнало до там.
Държа се изключително нагло и надменно - дори и да го е тупнала, не е било силно, тя деца не биела, и това можело всички нейни колежки да го потвърдят. Директорката също била на нейна страна. Тя в тая суматоха не помнела какво се е случило. Когато и казах, че детето ми е казало кога точно и как го е ударила, каза че то едва ли помни преди два часа какво е яло, че това ли ще помни , и как не може да се вярва на едно 4 годишно дете. Да ама нещо май и тя не помни нещата като 4 годишното дете.
Цялата градина вече знаела за инцидента, били сме подлудили всички. Ако тя е казала нещо и се е похвалила е отделен въпрос, защото ние си изчакахме да останем насаме и аз отидох отново да говоря с нея в момент, когато децата спят, и няма родители които да идват да водят или взимат децата си. Каза ми, че ако не ни харесва, има и други групи с по-млади госпожи, както и други детски градини - да си се преместим, ако искаме. Иначе тя повече с пръст нямало да пипне детето, и щяла да го остави да прави каквото си иска. Тя имала още години до пенсия и разни такива неща, а аз исках само да се разберем като хора.
Мъжа ми се обади на директорката на градината по телефона. Тя не знаеше за случая. Искаше да отидем и да се разберем с учителката и нея и да не пускаме жалба в инспектората. Срещата ни е утре и не знам дали има смисъл въобще да я провеждаме. Ако решим да не се стига до по-горна инстанция, то аз не мога да съм сигурна, че няма да се повтори случая, или че детето ми няма да изолирано от другите.
А, и още нещо - тази сутрин малчо, застана срещу баща си и започна да клати пръстче и да обяснява: Голям лъжец си станал. Използваш думички, които не знаеш.
Не знам какво да мисля, това не е научено от игрите с другите деца, а е чуто от някого според мен.
Дайте съвет момичета - какво да правя, защото ще откача от притеснение.

# 63
  • Мнения: 9 052
аz бих каzала сменете градината и не травмирайте детето повече.

# 64
  • Мнения: 18
А какво да правим с учителката? да повдигнем ли оплакване? или да оставим нещата така. честно казано на детето му харесва там и се разбира с другите деца, но само когато въпросната госпожа я няма - когато е болна или в отпуск е чудесно.

# 65
  • Мнения: 3 506
Аз пък не виждам причина, ако само в тази госпожа е проблемът, да я поставите на мястото и - оплакване и т.н.

# 66
  • Мнения: 18
Maria.St и ние така мислим, но не сме сигурни какъв ще е резлутата. Ще си подадем жалбите където трябва. А дали докато тече проверката срещу нея, госпожата ще ходи в градината?

# 67
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Maria.St и ние така мислим, но не сме сигурни какъв ще е резлутата. Ще си подадем жалбите където трябва. А дали докато тече проверката срещу нея, госпожата ще ходи в градината?

Тя сигурно ще ходи, но ще пази и поведение като знае какво следва. Ако се притеснявате, напишете първо писмена жалба до директорката, нека не е само устно оплакването, да го има и в писмен вид, връчете и го, говорете (нали ви помолила да не подавате до инспектората) и кажете, че ако забележите лошо отношение към детето или липса на промяна, следващата жалба ще е в инспектората и нагоре.
Може директорката да е свестен човек и да разреши проблема, ако пък не ще действате нататък. В никакъв случай не си премълчавайте. Успех!

# 68
  • Мнения: 413
А какво да правим с учителката? да повдигнем ли оплакване? или да оставим нещата така. честно казано на детето му харесва там и се разбира с другите деца, но само когато въпросната госпожа я няма - когато е болна или в отпуск е чудесно.
При всички положения имате напредък, тъй като тя вече знае, че сте от хората които ТЪРСЯТ обяснение, интересуват се до край какво се случва, вярват на детето си, с две дума ще си има едно наум. Не вярвам че пак ще посегне на детето, но за другите не е гаранция Tired
Успех, и всеки на твое място би бил бесен.

# 69
  • Мнения: 3 929
Maria.St и ние така мислим, но не сме сигурни какъв ще е резлутата. Ще си подадем жалбите където трябва. А дали докато тече проверката срещу нея, госпожата ще ходи в градината?
Не можеш никога да знаеш, какъв ще бъде резултатът, но довършете нещата докрай. Пуснете нужната жалба, където трябва. Така или иначе вече сте повдигнали въпроса, което е хубаво и означава, че не сте равнодушни към случилото се. А и въпросната госпожа най-малкото от страх би пазила определено поведение. Според мен плюсовете от това да подадете жалба са повече от минусите.
Успех и сподели, как се развиват нещата.

# 70
  • Мнения: 18
Благодаря за подкрепата момичета.   bouquet
Наистина не би трябвало ние да се притесняваме, а тя.
Днес доста надменно е споделила със свеки, че снаха й е репортер в BTV. И какво от това? Да не е само тази телевизия в България? Пък и аз не смятам да занимаваме медиите. Не искам да подлагам детенцето и на това. Има инстанции, които ако са на място и не действа на принципа на шуробаджанащината би трябвало да вземат мерки, за които ще искам да ме информират, и няма да се примиря само с едно еветуално мъмрене.

# 71
  • Мнения: 301
mama na Sami, започнала си и трябва да го довършиш, иначе ефекта със сигурност ще е лош за детенцето ти. Ако се откажете по средата ще реши, че сте се уплашили и може и да рефлектира върху детето.
Лично аз се надявам да успеете да разрешите проблема или по точно да я уволнят тази госпожа. Явно няма работа при деца. Ако не стане премести детето, поне в друга група. По-добре ще е за него, защото поне няма да се страхува.
Да си призная докато те изчета се разплаках.  Embarassed Едва ли щях да имам търпението на теб и мъжа ти. Успех ти пожелавам.  Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 1 235
sonik_f, mama na Sami, не се отказвайте и дано предприетите от вас мерки имат бърз резултат и възпитателките си получат заслуженото.

# 73
  • Мнения: 62
Не ми е дошло до главата и някои неща не са ми ясни, ама ... Мама на Сами, не се отказвай само. Щом като ти е плеснала детето секунди преди да го видиш и й е било ясно, че ще си личи и ще разберете, значи тази жена определено страда от чувство за безнаказаност. Само като чета какво ви е говорила, как първо отрича, после си признава, накрая ви изкарва детето с преждевременна старческа деменция, забравяло било и не знам какво, при това вече си е признала, че го е ударила. Аз бих била бясна!!! Не виждам теб какво те интересува, че има още години до пенсия? Според теб дали й е там мястото? Да се пенсионира в супермаркета, там като я ядосат клиентите да я видим как ще се саморазправя, какви шамари ще раздава. Това са мънички дечица, какъв човек трябва да си за да ги тормозиш? То детенцето като се уплаши и се свива, толкова са чувствителни и раними, после били манипулатори - ами много ясно. При едно такова отношение, какво друго оръжие му остава на детето? Не си оставяйте децата да бъдат травмирани от разни комплексирани лелчета с 3 години до пенсия! Гонете ги до дупка, заради такива родителите стават мнителни към всичкия персонал в градините, да ги махат откачалките, не им е там мястото.

# 74
Наистина трябва да отидете със съпруга ти при директорката с писмена жалба. И не се отказвайте, защото дори да не посмее повече да тормози вашето дете има шанс да спасите поне другите (всъщност сигурна съм, че тя вече го е правила).

Общи условия

Активация на акаунт