Вярно ли е , че домата , краставицата и са плодове , а не зеленчуци?

  • 19 244
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 372
Така е, плодове са, както и патладжанът, чушката, морковът, индийското орехче, бахарът.
А знаете ли, че динята, тиквата и пъпешът са зеленчуци?
Аз тотално обърках понятията вече  Shocked Остава и ябълките да са зеленчуци.   hahaha

# 16
  • Мнения: 804
Ха сега де-кои са плодове и кои зеленчуци?Май нищо от това което сме учили не е правилно?!?

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 305
Не смятам да уча детето си, че доматът и краставицата са плодове  Stop

# 18
  • Мнения: 3 830
Така е, плодове са, както и патладжанът, чушката, морковът, индийското орехче, бахарът.
А знаете ли, че динята, тиквата и пъпешът са зеленчуци?
Аз тотално обърках понятията вече  Shocked Остава и ябълките да са зеленчуци.   hahaha

Водят се плодни зеленчуци. Peace

# 19
  • Мнения: 372
Много интересно.  Party

# 20
  • Мнения: 68
Абе задайте си въпроса: кое е общото между зеленчуците, които аз познавам и и защо динята и пъпеша да са зеленчуци?

# 21
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Да, от гледна точка на ботаническата класификация, според функциите, които изпълняват в растението и доматът, и краставицата (а и не само те) са плодове. По тази класификация понятие "зеленчук" няма, а различните зеленчуци биват плодове (домат, краставица, чушка и много други), кореноплоди (цвекло), грудки (картофи)...


А какви функции изпълняват доматите и краставиците?

Абе задайте си въпроса: кое е общото между зеленчуците, които аз познавам и и защо динята и пъпеша да са зеленчуци?

Аз не съм добра в този тип загадки  Wink, но ще се радвам на обяснение  Peace

# 22
  • Мнения: 1 547
Просто е. Всички плодове са многогодишни, докато зеленчуците се сеят всяка година. Доматите и краставиците са категорични зеленчуци, дините и пъпешите - също.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 5 001
Така е, плодове са, както и патладжанът, чушката, морковът, индийското орехче, бахарът.
А знаете ли, че динята, тиквата и пъпешът са зеленчуци?
Аз тотално обърках понятията вече  Shocked Остава и ябълките да са зеленчуци.   hahaha
Просто е. Всички плодове са многогодишни, докато зеленчуците се сеят всяка година. Доматите и краставиците са категорични зеленчуци, дините и пъпешите - също.  Mr. Green
Всичките по-горе написани се сеят всяка година и не са многогодишни... Laughing Laughing Laughing Laughing

# 24
  • Мнения: 2 804
А защо ви е да спорите - коментирате ,  дали са плодове или зеленчуци ? newsm78

Аз зная само домата , че е плод , но за краставицата не бях чувала .

# 25
  • Мнения: 5 001
А защо ви е да спорите - коментирате ,  дали са плодове или зеленчуци ? newsm78

Ами ,спор .. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Все ще се научи по нещо ново.... Laughing Laughing Laughing

# 26
  • Мнения: 256
Да, от гледна точка на ботаническата класификация, според функциите, които изпълняват в растението и доматът, и краставицата (а и не само те) са плодове. По тази класификация понятие "зеленчук" няма, а различните зеленчуци биват плодове (домат, краставица, чушка и много други), кореноплоди (цвекло), грудки (картофи)...


Да, точно така е!  newsm10

# 27
  • София
  • Мнения: 2 060
Ето какво казва Wikipedia по този въпрос:

плодове
зеленчуци

 Grinning

# 28
  • Мнения: 372
А защо ви е да спорите - коментирате ,  дали са плодове или зеленчуци ? newsm78

Аз зная само домата , че е плод , но за краставицата не бях чувала .

Нали хората са казали,че "в спора се ражда истината" ?!  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 68
аз съм напълно убедена, че има хора които все още незнаят Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт