Защитени ли са децата ни в чужбина?

  • 2 297
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 613
Sneji, спонтанно ми се искаше да попитам, да не би да описваш нашето училище? (разбираемо е, двете страни са близки в много неща). Даже се сетих да допълня нещо - тъй като живеем в щат, в който сняг пада веднъж на няколко години и респ. много ниски температури няма, преди няколко дена използваха ниските за нас при зимни условия (около 10Ф), за да изкарат всички деца навън, без якета и да ги тренират какво да направят при такива екстремни ситуации, например за да им е топло, всички деца да се допрат заедно едно до друго и така да се придвижват в пакет, докато избегнат опасността и други.

Все ми се струва, обаче че каквото и да се направи никога няма да са достатъчно защитени при случки като днешната.

# 16
  • Мнения: 249
При нас има разхождаща се наоколо охрана в търговските центрове. Градини, училища, фирми, домове са свързани с охранителни централи. Не се разхождам наоколо мислейки си за атентати и страхуваща се от криминални особи. Просто страната е спокойна в сравнение с много други. Надявам се да не остана неприятно изненадана някой ден. Е, веднъж ни откраднаха лодката от мястото и в пристанището, а веднъж като се прибрах от БГ в градината ми липсваха масата и 1 стол. Много се бях вбесила заради тая маса. За лодката не, те я намериха и застрахователната компания плати щетите. Обратно към темата - не знам дали сме добре защитени. Живея спокойно и без подобни мисли.

# 17
  • Мнения: 4 399
Иzобщо не са zащитени. Преди иzвестно време zатворник пуснат в отпуска беше иzнасилил момиченце в тоалетната на едно училище. Тогава раzбрах колко са неzащитени децата ни. Имаше предложения да се сложат камери zа наблюдение в училищата, отхвърли се от министерството под предлог zащита на данните (или както се превежда тая дивотия на български). Е, zащита на данните има, zащита на живота няма. #Cussing out Преди няколко месеца пък вестниците писаха накратко и на последна страница как едно 2 годишно дете е иzляzло от детската градина, тръгнало в посока околовръстното шосе. За щастие една жена го е намерила и го е предала на полицията преди да се случи нещо лошо. Върхът беше че когато полицията го е върнала в детската градина (около 2 часа след бягството му) все още никой не е zабеляzал че детето е липсвало.  Rolling Eyes По случая не се чу нищо повече, няма никакви последствия и никой не го интересува. Е, как да кажа че децата са zащитени?
В нашата детска градина мерките zа сигурност се иzчерпват с това че децата не могат да напуснат детскта градина, но на практика всеки психопат може да влеzне при тях беz проблеми. И това е максималната zащита на детските градини всв Виена, която аz съм видяла. Има градини където не само всеки може да влеzе, но и децата могат да си иzлиzат беzпрепятствено. Пълна беzхаберщина.  #Cussing out

# 18
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
защитени, никога не можеш да го твърдиш със сигурност.надявам се да е така.
в училищата има портиери, които не допускат никой страничен човек. дават се децата само на майката или бащата, а ако някой от тях е възпрепятстван праща близък с оторизирано писмо, подписано лично от родителя. като още в началото на годината се дава списък с евентуалните хора, които биха могли да вземат детето ти.

# 19
  • Мнения: 249
О, да, камерите. Пълно е с тях навсякъде, буквално. Сгради, улици, паркинги, индустриални зони, магистрали, тунели, на всякъде.

# 20
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тали е споменала, че тук се взимат доста мерки за сигурност - в градините има уеб камери, всяко училище е с охрана на входа, а и самите деца се обучават как да реагират в "извънредни ситуации" (поне в някои, може би не във всички...), но преди две - три години  в едно малко провинциално селище убиха 13 годишно момиче без да оставят следа как се е случило - още разследването не успява да разгадае какво е станало, пълна мистерия е  Rolling Eyes Така че, за съжаление, гаранция никога няма  Confused

Детските градини, които съм посещавала (не са много, признавам), до една са били със заключвана порта извън часовете, в които родителите водят децата, а могат да ги взимат само предварително оторизирани хора (напр. ако искаш днес съседката да вземе детето, трябва предварително да си я представила на учителката + да предупредиш в същия ден)

# 21
  • Мнения: 27 524
Надявам се поне след този ужасен случай да се вземат някакви мерки  Confused Макар че често нещата са непредвидими и непредотвратими, за съжаление   Sad
Март месец Кики тръгва на градина в Брюксел, притеснявам се ужасно, но не мога да го държа като птиче в клетка...

# 22
  • Мнения: 7 914
не само децата, а никой никъде не е защитен... Peace

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Не са защитени. Параноичка съм. Писах и в темата на германките за отворените градини. Децата- инвалиди в градината ни пък ги разкарват с едно бусче и таксита по домовете. Вярно, че ги предават с някакви листи и подписи, но ако стане нещо по пътя, те са абсолютно беззащитни. Освен да се надявам да не се случва лошо, друго не ми остава. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 3 521
Не са. Външната врата на яслата се заключва между 8.30 и 12 ч. и от 12.30 до 14 ч. след това е отключена, но кел файда като тя така или иначе е стъклена - един шут и си вътре Confused . Началното училище и гимназията зад нея са като Аврамов дом - всеки влиза, излиза, никой никого за нищо не пита.
Да пази Господ - друго не мога да кажа Tired.

# 25
  • Мнения: 1 199
Аме те дори детските градини като крепости да ги направят, нали тези деца трябва да ги извеждат отвреме-навреме на разходка? Сякаш като тръгнат да ги водят в парка не може някой да започне да стреля наред... Ама това и родителите да го разхождат по улиците, пак може да се случи. 

# 26
  • Мнения: 4 399
Аме те дори детските градини като крепости да ги направят, нали тези деца трябва да ги извеждат отвреме-навреме на разходка? Сякаш като тръгнат да ги водят в парка не може някой да започне да стреля наред... Ама това и родителите да го разхождат по улиците, пак може да се случи. 

Така е, 100% сигурност няма никъде. Но вкъщи не си оставяш вратата отключена и не даваш въzможност на детето ти да иzлиzа беz контрол или всеки който си пожеляе да влzе у вас, нали? А в детските градини и училищата става точно това.

# 27
  • Мнения: 494
Много е страшно това, което е станало. Аз лично не съм сигурна до колко и дали е защитено детето ми тук, но съм сигурна, че тук е много по- защитено от колкото в БГ

# 28
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Училището на Зайед се заключва и има охрана на вратите. Родителите си изчакваме търпеливо времето за забиране отвън.
Бях се психясала на тема "да не му се случи нещо" като се роди. Оставих го на друг едва на 2 години  Embarassed , но и това си е болест. Каквото и да правим не можем да се "застраховаме" от нещастия. За това сега гледам всичко да е в "златната среда".

# 29
  • Мнения: 3 461
Да не дава Господ, нито охраната, нито затворените врати ще спрат някой луд. При нас оставяш личната си карта на портала и какво от това?

Общи условия

Активация на акаунт