Картини...от къде?

  • 11 870
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 629
Аз имам една на Александър Янакиев, подарък ни беше за сватбата. Страхотна е. Свежа и цветна. Казва се пролет, но не намирам от къде мога да ти я покажа Thinking Виждала съм я в едно магазинче до Руския културен център на ул.Шипка Peace

# 16
  • Мнения: 1 853
Мацки много ви благодаря за инфото  love001
Черпя ви онлаин по едно Пиаца Д'оро

# 17
  • Мнения: 49
Здравейте момичета ето и моето предложение Художника  е много добър .Картините му са изпълнени със релаизъм и позитивно отношение.А на живо е още по въздействащо.

http://talasami.dir.bg/_wm/gallery/?df=17&GDirId=cf26c592ca8 … 9d3eec1ee0a9cb0f8

# 18
  • София
  • Мнения: 1 203
Ей, това последното ме разби. 100% кич!
То е ясно, че отношение към живописта се развива, ние нямаме образование, традиции, добри галерии с колекции на световни художници. То къде ли да се образова човек.../Между другото в момента има изложба на Пикасо./ Ама все пак...
И не може да се обсъждат картини както се обсъждат щори или мебели!

# 19
  • Мнения: 49
Въпрос на Вкус казало Котето и си облизало З........а Peace

# 20
  • Мнения: 2 388
На мен пък ми харесват. Приличат на рисувани от улични художници, за който обикновено Художниците се изказват, че приличат на картички, а не на картини.

# 21
  • Мнения: 903
Аз също бях в голяма питанка какво да сложа на стените... нищичко не ме грабваше. Накрая сложих гоблени... и сега съм много доволна.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 203
Въпрос на Вкус казало Котето и си облизало З........а Peace
Ами не е просто въпрос на вкус, а въпрос на елементарна култура и образованост. Ако нямам възможност да си купя стойностни картини/има много добри български художници/, бих си закачила детски рисунки, сложени в паспарту и рамка, но не и подобен кич.  #Crazy

# 23
  • Мнения: 958
Не е редно, да обиждаме нещо, което не разбираме.
Един харесва едно, друг друго.
Братовчедка ми е добър художник (според хората, и колегите и), обаче всички картини, които ми е подарила са ми странни, никога не съм си позволила да ги коментирам. Просто ги прибирам.
В къщи сме фенове на пейзажите, и съвсем случайно се оказа, че бащата на една аптекарка в квартала е художник. Купихме две картини от него, и се разбрахме да му дадем снимка на това което искаме и той ще ни го нарисува.
Каквото и да изберете, интериора се осмисля, с няколко картини съобразени със стила на дома и вкуса на домакините.

# 24
  • Мнения: 49
Как да не е въпрос на вкус.Всичко е въпрос на такъв.Всеки има различно виждане и разбиране за изкуство и красота.За това има различни начини на изразяване на изкуството .Колкото хора има на планетата Толкова вкусове и различни виждания Има .Предложих това е .
Разни мнения, разни идеали.Аз лично не харесвам супер сюреалистичните картини,по ми допадат реални и изчистени линии.
Художника към когото ви препратих ми е личен доста близък приятел .Често наблюдавам как работи и знам че Картините изразяват Личните му виждания Изчистени и земни.
Доста от Големите имената нямат образовние в областта си


А към choclоate Сигурно би си сложила и постерите  от Китай,само и само да си в час със "Големите имена"

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 17:30 от Русалана

# 25
  • София
  • Мнения: 7 992
Няма нищо лошо в детските картини. Целият ни офис е накичен с такива рисунки, при отварянето е направен конкурс за рисунки в една детска градина. А работя във финансова институция.
Но както сама отбеляза, действително е въпрос на вкус и светоусещане.

# 26
  • Мнения: 518
за коридор и кухня някак не си представям тежки картини напр. масло.  , а по-скоро графика или акварел . има и цветна графика , ако не харесваш черно-бяло.
мисля ,че преди правеха изложби на работи на студенти от Художествената Академия в централната сграда (ректората) в края на уч. година,   чувала съм за изложби и на Художествената гимназия .
ще имаш избор на повече автори , а и е сигурно , че няма да купиш кич.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 203
Как да не е въпрос на вкус.Всичко е въпрос на такъв.Всеки има различно виждане и разбиране за изкуство и красота.За това има различни начини на изразяване на изкуството .Колкото хора има на планетата Толкова вкусове и различни виждания Има .Предложих това е .
Разни мнения, разни идеали.Аз лично не харесвам супер сюреалистичните картини,по ми допадат реални и изчистени линии.
Художника към когото ви препратих ми е личен доста близък приятел .Често наблюдавам как работи и знам че Картините изразяват Личните му виждания Изчистени и земни.


А към choclоate Сигурно би си сложила и постерите  от Китай,само и само да си в час със "Големите имена"ОТ които доста от тях няма никакво образование в Тази посока  bouquet
Има обективни стойности в изкуството. А художествен вкус се възпитава с векове. Скъпа Русалана, аз съм омъжена за художник и познавам доста художници. Живяла съм в Париж и съм прекарвала седмици в Лувъра, Бобур и др. музеи. Където и да ходим по света първата ни работа е посетим музеите и художествените галерии в един град. Част от съвременното изкуство не ме вълнува, но не бих си позволила да го отричам в никакъв случай. Има обаче някаква граница /обективна/ кое е стойностно и кое не...Да е жив и здрав твоят приятел художник. И той трябва да живее и да изкарва пари, но ...
А колкото до китайските постери, нещо не ми стана много ясно....
У дома има доста картини/ и на мъжа ми и на други съвременни художници/ и е доста приятно.
А за пейзажите...Ако имам финансова възможност бих си купила по-скоро нещо на Генко Генков, на Георги Баев, на Ивайло Мирчев, дори на Светлин Русев, но не и на твоят приятел.Извини ме, не съм искала да те засегна, но си признай, че от изобразително изкуство не разбираш...
Повече не смятам, че има смисъл да спорим...

# 28
  • Мнения: 49
Нямма нужда от такива спорове изобщо .Защото за изкуство не се спори Или ти харесва или НЕ.Хубаво е ,че имаш до себе си такъв човек /НА изкуството/Вярвам че ти е дал доста в тази посока.
А за това какво  и колко разбирам Квалификация Не знам как   да се правят, и то от три поста.Типично
по български и някак повърхностно е Да съдиш  за някой по едно изказване .


Все пак уважавам твоето мнение - изкуството затова е изкуство, защото е субективно.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 15:31 от Русалана

# 29
  • Мнения: 4 292
Русалана, чстно казано и на мен не ми хареса показаното от теб. Твърде елементарно, твърде обикновено. Хич не разбирам от изкуство, но някак не ме грабна този автор.
Наистина, нищо лично, просто съм честна.

Общи условия

Активация на акаунт