Новодомци-снимки,съвети и идеи !!!

  • 3 777
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 236
Моят съвет също е ако има човек възможност да се мести "на етапи", така да се каже. Ние това лято извършихме голямото преместване, но ни се наложи доста да бързаме и стана една... ooooh!, но ситуацията беше такава, чакахме бебо, трябваше да дойде в новия дом Heart Eyes и така. Иначе за багажа - в кашони, в куфари, на закачалки, за 2 дни го пренесохме със съпруга ми и един приятел. До тук добре, но после - аз с онзи корем почти в 9 месец smile3511, по едно време се бях отчаяла, но се справих и с подреждането, за около седмица всичко беше ОК. Другата ни грешка, породена всъщност по-скоро от липсата на достатъчно време - беше, че както е писала по-нагоре една мацка, оставихме някои "дреболии" за след нанасянето. Е искам да ви кажа, че още 2 месеца ни трябваха, за да си сложим плафон в коридора, преходни лайсни за паркета и разни е такива нещица. Така че ако имате възможност оправете всичко до най-малките детайли и тогава скачайте в новото жилище Peace

# 16
  • Мнения: 3 453
  Ще се възползвам от идеята с надписването Peace Другия месец ме чака местене и мен ooooh!

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
При ремонта на нашия ап., оставихме поставянето на первази, корнизи и разни др дреболии за "после"...е, това после така и не дойде Mr. Green
Та съвета ми е-правете нещата до край Wink
Наистина багажа е мноооого ooooh!-и аз бях онемяла колко изкарахме от 2 стаи....а после пак трябваше там да го съберем Whistling
Оптимизирах максимално мебелите и пространството-спалнята е с механизъм за повдигане и отдолу събирам доста неща, които не се налага да прибърсвам всяка седмица Crazy Половината от дивана е на същия принцип; една част от кухненските ни шкафове са до тавана, но разположението го позволява Peace
Сега, понеже ми е тесен трикрилния гардероб Blush, ще правя един с р-ри 2.70/0.65м Mr. Green

Божеее, разпознавам себе си  Mr. Green Ние оставихме дреболии като купуване на шкафчета за баня, слагане на лайсни на первазите, купуване на нови диван и маса+столове... Да не говорим, че всичко у нас е с опция събиране на багаж  Mr. Green Като гледам минимум след 1год ще оправим всичко...  ooooh!

# 18
  • Мнения: 1 165
Другият месец, живот и здраве, и ние ще се местим в новото ни жилище.Така като гледам единственото не направено ще остане холния модул, но мисля, че спокойно и без него ще можем да се преместим.

# 19
  • Мнения: 1 046
Местихме се на етапи, лека полека изпразвахме квартирата и имах време и възможност да хвърлям ли хвърлям. Местих и после подреждах веднага в новото жилище. Накрая в квартирата беше останала точно една чанта с по един комплект дрехи за нас и дребния и 2-3 чаши и чинии.

Не отричам, че още не съм подредила както трябва. В смисъл, че все още не съм намерила конкретно за кухнята кой шкаф ми е най-удобен за подправки или тенджери например. Мои познати като се местиха в кашони и най-отгоре слагаха списък със съдържанието на кашона, а отвън на самия кашон пише за къде е, хол, кухня и т.н.

Айде успех с местенето и да споделиш после кой метод ти е бил най-полезен.

# 20
  • Мнения: 1 165
Ами аз ще пренасям основно дрехи, козметика и разни такива женски истории.От домакинската част имаме съвсем малко неща понеже това ни е първото самостоятелно жилище и тепърва ще купуваме повечето неща.Накупила съм си някои истории, но те са ми малко и в прозрачни големи торби, та смятам, че няма да имам проблем с тях.Честно казано последното ми местене беше като дете и сега даже не мога да си представя какво ме чака

# 21
  • Мнения: 518
съвет и от мен - вс. което може да се слага в найлонови торби , да бъде в прозрачни .
зареди се с 2-3 размера ! дрехи опаковах на принципа "най-необходими" "може и да потрябват" , "скоро няма да потрябват " и т.н. , съответно мои , детски , на мъжа ми ...
кашоните надписани .
все още се изнасяме на етапи , но в момента имаме вс. необходимо за ежедневието .
за пренасянето помагат приятели с коли .

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Хубави идеи сте дали  Hug
На нас ни предстои след някой друг месец местене от квартира в наше жилище, но не мисля, че ще е толкова сложно, въпреки многото багажи  Embarassed Като си спомням в квартирата (необзаведена) как се нанесохме за 2 часа и сами двамата подредихме всичко  за още 2 часа  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 849
И аз да споделя, че 3 пъти се местим... Според мен най-добре е да се опаковат в кашони и надпишат вещите, които не се ползват в момента. Те могат да почакат да се подредят и по-късно. Гледайте да слагате зимни дрехи при зимни, а не всичко на едно в кашона. Най-използваните всекидневни вещи, като дрехи, чинии и всекидневна посуда, които ползвате до последно, сложете в по-различни кашони или закарайте последни в чували. А това което не се ползва точно в момента, може да закарате и предварително с колата (но ще го мъкнете на ръце, а иначе хамалите). Като карате мебели, гледайте как са закрепени в камиона, да не се опират в нещо (ръб на камиона), че така ми издраха един комод и гардероба! Напишете си списък, това в тази стая, онова в друга и ще си спестите после местенето сами!  Прегледайте всичко докато го свалят по списъка, после като го качат - проверявате - 1,2,3 и се разписвате...

# 24
  • Мнения: X
Понеже много съм се местила...за мен най-добрия начин е с номерация на кашоните и списък на съдържанието на всеки един  Peace
Ако това е идеята на темата де  Thinking
Това е много добра идея  Wink. На пролет като започнем пренасянето в новия ни дом, ще се опитам да използвам идеята ти.

# 25
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Преди няколко месеца го изпитах всичко това.Съставих си план за действие и действах. Grinning
Първо новото жилище беше завършено до последният детайл,излъскано до блясък, мебелите(купувахме всичко ново) подредени както трябва........
Едва след всичко това започнах да опаковам багажа ни.Във кашони опаковах всичко,което ще ни трябва и ще ни е нужно.Имаше доста неща които изхвърлих,учудих се какви неща съм трупала през годините. ooooh!
Надписах кашоните докато са празни и като тръгнех да взимам нещо заминаваше във съответният кашон.Така по десетина кашона правех,товарих на колата,разтоварвах и подреждах веднага да не се трупат нещата.
За около седмица(не бързахме много) изнесох почти всичко от апартамента към къщата.После и ние се изнесохме от там и така. Mr. Green

# 26
  • Мнения: 868
При преместването ни се учудих как сме пазили и сме се затрупвали с ненужни вещи и минали от мода дрехи.Много неща заминаха на боклука.
Чупливите неща опаковах във вестници и наредих в кашони.Дрехи и завивки пренесохме в чували.

# 27
  • Мнения: 243
Успях Simple Smile за една седмица се справих с изнасяне,нанасяне и чистене,вече мога да опъна кокалите малко!Много се изморих,ама сега като седна и ми е спокойно!!!!

# 28
  • Мнения: 289
Живяхме две години и половина на квартира докато се построи, довърши отвътре и обзаведе новото ни жилище. Страшни нерви изхабихме с тези майстори. Мебелите поръчахме наведнъж за всички стаи. Оставих за накрая дребни неща- огледала и печки за баните, осветление на терасите, разни дребни детайли. Е, каквото не свършихме тогава при ремонта и оставихме за по-късно, стои си и досега недовършено. Просто вече не ми се занимава. Писна ми. Щяхме да слагаме скрито осветление на окачения таван в хола, е, още не сме стигнали до него. Така си и остана. Скоро няма и да го сложим. И сега на моменти ми изглежда недовършено жилището, но толкова много чакахме, че съм доволна и на това.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 952
Ние се пренасяхме миналото лято. Около седмица графикът ми беше: спим в старото жилище, сутрин пълня торби с багаж (почти всичко слагах в торби за боклук с връзка), товаря колкото ми стигнат силите и се занасям на новото място да чистя. Грубото чистене беше направено, но ми отне повече време отколокото очаквах да лъсна всички гардероби отвън, отвъртре, рафотовете, прозорците... Често казано вечер нямах сили да редя. Връщах се и продължавах с пълненето на торби на другата сутрин. Бях като разглобена за седмица-две. Добре, че децата бяха при баба си.
Стана случайно, но оставих завивките и кухненските неща за накрая. Имах късмет, защото в един момент малката се разболя от летен грип, в новото жилище не бях готова да я прибера, но старото имаше действаща кухня, баня и пералня и отново изкарахме 1 седмица там. После довърших всичко.
Съветите ми: торбите за боклук са здрави, по-лесни з анамиране от кашони, събират много и после се ползват по предназначение. Ако имате вариант - местете първо по-ненужните неща, оставете си действаща кухня, баня и пералня докато не сте сигурни, че ще спите на новото място. По принцип лятото е по-лесно да се извърши операцията по местетето, но ако човек има избор, разбира се  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт