Имат ли децата ви белег на рамото от БЦЖ?

  • 5 736
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
Моя отговор го няма Laughing
Голямата на 6 няма , а малкия на 2 има много ясен белег . Thinking
Сега като се замисля на голямата ваксината беше подкожна бучица, а на малкия от бучка стана на раничка (като голяма пъпка), може би затова при него има белег! Thinking

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 295
И при двамата се вижда ясно.

# 17
  • Мнения: 5 577
И при нас няма нищо, и било нормално?  newsm78
Знам ли ги тия лекари вече...  Confused

# 18
  • Мнения: 505
Мисля, че е задължително да се направи манту, ако няма белег. Най-точно могат да те информират в Туб-диспансера.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ани нямаше и то не лекарката го забеляза, а една друга мама ми обърна внимание. После я имунизираха на ново, преди това и правиха Манту /всичко това стана в Тубдиспансера/.

# 20
  • Мнения: 1 645
Дани няма никакъв белег.

Даниел - 21.04.2004г.

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На мен пък ми казаха, че било нормално да има белег, пък и да се възпалява до годинката.  newsm78 Ние имаме и доста ме притеснява, изведнъж се появи, но педито каза, че това било добре, че имало и се виждало зачервено петънце.   33uu

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 123
И Деян няма никакъв белег. Няколко пъти съм казвала на личната лекарка, но тя казва че е нормално. Догодина по това време(преди да тръгне на училище) ще ходим в Тубдиспансера за нова проба и тогава ще отчетат дали ще има  нужда от манту.

# 23
  • Мнения: 181
Няма белег, но правихме манту по съвет на педиатърката и всичко беше наред

# 24
  • София
  • Мнения: 131
Ние също нямаме белег и сега ще и правим манту, надявам се резултата да е положителен и да не я боцкат пак. Sad

# 25
  • София
  • Мнения: 676
При нас в началото на 4 месец се появи лилаво петънце. Не знам дали е от БЦЖ-то. На следващия преглед ще питаме педиатърката. До колкото знам някъде в 7 месец се прави манту и ако резултата е положителен, тогава само се прави реимунизация.

# 26
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
И двете нямат белег, не знам нормално ли е и кога се прави манту и реимунизация.

По имунизационен календар , манту се прави 7-10 месец. Ако пробата е отрицаателна, се прави наново ваксина!
Мартин нямаше белег, а и мантуто му излезе отричателно! След второто БЦЖ вече има белегче на рамото!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 11 340
chokolina, пипни и рамото на Мони, трябва да напипаш подкожно възелче

Ще опипам довечера раменцата й.

# 28
  • Мнения: 64
Дани няма белег и септември ще и правя проба ,ако излезе отрицателна-наново ваксина.Бебетата на приятелките ми имат пъпчица на лявото рамо-доста голяма, при някои е имало гнойно връхче, което се е  пукнало по-късно.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 621
Да, има белег от самото начало си е ясен и стоеше зачервен на рамото и, постепенно избледня, но си го има  Wink

Общи условия

Активация на акаунт