Подаръци за сватба

  • 8 123
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 917
Пари!!!

Без тенджери, кичозни картини, странни статуетки или тостери.  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

Красива и елегантна кутийка,
или красив и нестандартен плик /ръчно направен/,
и вътре пари и пожелание!

# 16
  • Мнения: 246
Пари, икона(св.Мина), стъклена фигурка.........но това с тенджерите и уредите Crazy

червенокоска добър избор, много оригинално  Simple Smile
А за букет за булката- задължително.
Може би пари в плик+ малък сувенир+ картичка + букет= идеален подарък

# 17
  • Мнения: 680
Това с парите не мога да го разбера!!!
Как може да се подарява нещо подобно.
Никога не съм го правила,няма и да го правя.
Ако на мен някой ми даде пари на моята сватба ще умра от срам.

Икона е страхотен падарък и единствения,който аз бих направила.
Впрочем  след седмица съм на сватба и точно това ще купя. Peace

# 18
  • Мнения: 204
Аз бих подарила една хубава рамка  за снимка,картина ,за иконата ве4е е писано (на мен ми подриха и много се зарадвах),също и сребърна или кристална статуетка или ваза.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Направо съм потресена от отговорите, ужас Sad Толкова ли се комерсиализирахме, че даже падаръците си предпочитаме в пари ooooh! Казвате от каквото имат нужда...Ми аз примерно от пари нужда нямам, от вещи нужда нямам, имам нужда от хубави спомени, от красиви неща, щастливи моменти...Имах юбилей миналата седмица, 40 човека гости и нито един не ми подари пари, слава Богу. Радвам се, че съм заобиколена от стойностни хора, защото явно вече са рядкост Confused

Според мен е обидно да подариш пари. Показва всякаква липса на лично отношение. Казва - толкова сте ми безразлични, че дори не ми се хабеше време да мисля и да ходя по магазините, за да ви избера нещо стойностно. Затова ей ви тука сто лева, купете си к'во да е Sick

# 20
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ние миналата година бяхме на две сватби, и на двете дадохме пари. Такова беше предпочитанието на младоженците, това им дадохме. Направихме картичките сами - на компютър, луксозна хартия и цветен принтер. Станаха страхотни. Сложихме вътре парите. Щом така са преценили, това сме им дали, все пак тяхната сватба е. А и сма си достатъчно близки да си кажем дирекно кой от какво има нужда.

Аз пък не разбирам защо трябва да се купува нещо, каквото и да е, но само и само да не се дадат пари. На една от гореспоменатите двойки момиче от компанията им подари скъпа картина (моето палто не струва толкова  Shocked), и двойката още не са я сложили никъде. Егати спомена, стои под леглото им както си е в опаковката, и събира прах...

# 21
  • Мнения: 2 388
Според мен е обидно да подариш пари. Показва всякаква липса на лично отношение. Казва - толкова сте ми безразлични, че дори не ми се хабеше време да мисля и да ходя по магазините, за да ви избера нещо стойностно. Затова ей ви тука сто лева, купете си к'во да е Sick

Белинда, в повечето случаи младоженците сами казват, че искат пари. Даже си спомням, че точно тук в този форум бях чела за покана за сватба, в която било написано - подаръците в пари.
За друг повод ( рожден ден, имен ден..) и аз не бих подарила плик и винаги съм се старала да изразя нещо с подаръка си.

# 22
  • Мнения: 14 654
И аз съм за пари в плик. И то не защото не съм стойностен човек  Laughing , а защото съм практична. Много добре знам как младоженци имат нужда от миялна или пералня, а получават 5 резачки за хляб, 8 "красиви" фруктиери, няколко вазички, 3 прекрасни картини, които просто няма къде да закачат.  Друг случай - няколко подобни спални комплекта с олекотени завивки - къде да ги сложиш? За какво са им? Просто да си задръстват дома с колектори на прах. Докато ако 6 човека вместо оригиналните си хрумки подарят пари, младоженците имат доста по-голям избор за какво да ги похарчат.

# 23
  • Мнения: 60
определено давам пари в плик  и картичка. Най-практично е.

# 24
  • Мнения: 50
Ако младоженците са ми много близки- питам от какво имат нужда, а ако не се ми прекалено близки- даваме пари в плик с някоя готина картичка.

# 25
  • Мнения: 160
Във фирмения магазин на "монетния двор" има много хубави неща за подарък. От там купихе позлатено яйце, със стойка за около 130 лв. Намира се на жълтите павета, срещу бившия мавзолей в бившия дворец. Има красиви серии монети, за раждане на дете.

# 26
  • Мнения: 487
Т
Икона е страхотен падарък и единствения,който аз бих направила.
Впрочем  след седмица съм на сватба и точно това ще купя. Peace

Е добре де, ама ако и другите мислят като теб, младото семейство ще превърне дома си в църква.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 908
И аз съм за пари в плик и малодоженците да си купят каквото пожелаят с тях.Против съм да се дават подаръци и накрая какво се оказва-три микровълнови,два тостера,незнам си колко ютии и т.н.и да се чудят после какво да ги правят.

# 28
  • Мнения: 103
Парите май си остават хит сред сватбените "подаръци".

Ако държиш да е вещ, предлагам нещо от рода на дигитална рамка за снимки или някаква друга джаджа от тоя сорт  Rolling Eyes лично на мен много би ми допаднал подобен подарък - но то си зависи от хората де....

# 29
  • Мнения: 1 484
И  ние  ходих  ме  на  две  една  след друга  почти.И  на двете  семейства  дадохме  пари  в  пликче   да  си  купят   нещо    от  каквото  имат  нужда.

Общи условия

Активация на акаунт