Вече съм почти сигурна че няма нищо истинско

  • 2 875
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 264
Извини ме за глупавият въпрос, но не съм много наясно с тези неща. Нали там не са психиятри а психолози. Защото съм чувала че има доста голяма разлика.

# 16
  • Мнения: 1 366
maikata, много пъти съм си мислела за това но за съжаление не знам къде и как да го намеря. Ако можеш да ми помогнеш ще ти бъда благодарна.

Не мога, миличка, не съм в България, но се поучи от съвета  Jali1 . Разбира се, че те пращам на психолог, който да разговаря с теб, а не психиатър, който да ти дава лекарства.

Jali1 - напълно те разбирам, не ведъж съм се сблъсквала с проблема. Но щом го осъзнаваш, защо не се обърнеш и ти за помощ. Аз съм толкова благодарна на хората, които ме убедиха, че е добре да се обърнеш за помощ, когато имаш нужда от нея. Няма срам за това. Да не говорим за това, че живеем в такъв ненормален свят, че често забравяме за себе си - а жалко!  Та нали ако те боли коляното отиваш на ортопед, ами като те боли душата ?!?!?!?

Повярвай ми, че психотерапията ме накара да бъда по-добра към себе си, а от там и към заобикалящите ме. Аз съм и по-добра майка на децата си ... Няма цена на онова, което се случи с мен след терапията , (която апропо продължи година и половина). Да не помислите, че душата лесно се лекува, но.......... с поглед назад - какво е година и половина пред един щастлив живот ...

 Flutter

# 17
  • Мнения: 2 863
Казах, че е бивш психиатричен център, за да се оприентираш, понеже не знам как са го кръстили сега, там имаше( понеже инфото ми е от преди 2-3 г) както психиатри така и психолози. Разбира се, че има голяма разлика- най-дилетантски обяснено- психолозите раотят със здраво съзнание, психиатрите с болно. Когато става въпрос за психотерапия- видовете са много, практикуващите също, но в БГ за съжаление качеството на предлаганата услуга е под въпрос и трябва много да се внимава. Аз за съжаление не мога да ти препоръчам никой конкретно, понеже малко се отдалечих в последните години от тези среди.

Майката- сигурна съм, че една качествено проведена психотерапия може да доведе до страхотно резултати- но  в БГ това е по скоро изключение. Първо не  е достъпно навсякъде, второ качеството както написах  по-горе е мнооооого под въпрос. Един качествен терапевт  би следвало да се е развивал като такъв и да се е образовал поне 10 г и то в елитни школи, у нас всеки завършил СУ и една година специализирал Клинична психология може да си сложи табелка психотерапевт.....да не говорим за един куп псевдо психолози завършили едногодишни магистърски програми и не дай си боже да попаднеш на такъв!!!
Та случила си на място където да живееш:)

# 18
  • Мнения: 1 366
Уф, каква си пък!!! За всяко нещо ме оборваш... Ще те стрелям вече.  #2gunfire Човек трудно може да се удържи оптимист около теб  Wink или си стара за промени, или псохолозите калпави... аааааааааамаха  Party. Сега не мога да мисля, че съм трупясала - утре ще ти опонирам - а до тогава .... умната  bouquet

# 19
  • Мнения: 2 863
Човек трудно може да се удържи оптимист около теб  Wink или си стара за промени, или психолозите калпави...
Много ме разсмя рано сутринта:) ама нямаш представа колко си права само   newsm53, че аз ако мога да съм повече оптимист какъв ще ми е проблема бе мила????
От мен много  Hug

# 20
  • Мнения: 1 366
Аз сега ще ти кажа какъв ти е проблема, че не съм аз там на близо, да те напердаша едно хубаво (дето майка ми казваше като бях малка "да ти опухам прахта малко"), да те заведа на един шопинг например. после на кафе и така, та човек да станеш. Ааааааааамаха, ама то твойто на нищо не прилича... (че и на  monechka темата съвсем разводнихме  Rolling Eyes

Е, дано ни извини, че една такава терапия и на нея ще се отрази много добре  Crazy

# 21
  • Мнения: 264
Поне ме накарахте да се засмея, благодаря ви. Hug

Общи условия

Активация на акаунт