Перална машина HOTPOINT на ARISTON

  • 39 324
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 441
А защо се налага да я смениш.

Ами много се разтропа - стана много шумна, докато преди почти не се чуваше дори като центрофугираше. Освен това вече не пере съвсем добре - остава прах по дрехите (не ги изплаква), някои петна не успява да изпере
А и искам да се възползвам от новите предимства на пералните: отложен старт, пране на по-малко количество дрехи, повече програми за различния тип дрехи, бързо пране  и така....  Rolling Eyes
Иначе за конкретните два модела - такова ни е мястото, че и двата варианта ни устройват.

# 16
  • Мнения: 63
Аз също мисля,че е въпрос на късмет.Но по-добре Аристон произведен в Европа,отколкото Бош или Сименс правени в Китай. Между Канди и Аристон, гласувам за Аристон.

# 17
  • Мнения: 1 441
Ariston - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038122 - мъж ми дърпа повече към тази;
Whirlpool - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029357 - аз повече харесвам тази.

Никой ли не ползва някоя от тези перални?  Embarassed

# 18
  • Мнения: 77
BAN и аз като теб се чудя между два модела и два различни производители, но тази на ARISTON Е НА 1000 оборота и 5кг пък цената не и е евтина, виж другата която ти си си харесала майче е с по-добри характеристики
остава само разликата между производителите, но ако разпиташ малко повече.....
успешен избор

# 19
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
Майка ми си купи Ariston-по-евтиния модел -супер теха е в сравнение с моята Whirlpool.Незнам за по-нататък коя ще се окаже по-здрава,но на мен Ariston-a ми хареса повече и като дизайн и като програми

# 20
  • Мнения: 434
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038124
Преди две седмици и след дълго чудене се спрях на този модел на Аристон.За сега мога да редя само суперлативи за нея.
Старата ми пералня беше Whirlpool и от собствен опит, а и от опита на доста хора около мен, които също си купиха такива съм на мнение, че и без пари да ми я дават пак не я искам.
Нещото, което ме притесни и ме отказа от модела, който си показала в първият си пост е, че всички копчета за управление са на вратата и съответно кабелите минават през пантите, и няма гаранция че след някоя и друга година няма да се прекъснат или нещо подобно.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ariston - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038122 - мъж ми дърпа повече към тази;
Whirlpool - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029357 - аз повече харесвам тази.

Никой ли не ползва някоя от тези перални?  Embarassed

1-вата. Само защото е с люк.

# 22
  • Мнения: 1 441
Нещото, което ме притесни и ме отказа от модела, който си показала в първият си пост е, че всички копчета за управление са на вратата и съответно кабелите минават през пантите, и няма гаранция че след някоя и друга година няма да се прекъснат или нещо подобно.
Ама това не е вярно - не са на вратата ...  newsm78  Гледала си някакъв друг модел.

Шани знам,че не харесваш пералните с горно зареждане, но моята текуща пералня е такава и нямам никакви забележки. А така и не разбрах какви са ти съображенията срещу този тип зареждане.

Това, което ме прилвича в Whirlpool-а е, че е за повече дрехи, с повече обороти, с два лагера на казана, по-икономичен клас АА+ и нещо, което често ползвам - мога да я отворя след като съм я пуснала да пере, за да добавя някой парцал и не изтича вода. От своя страна Ariston-a е сива (пасва ми на останалите уреди в кухнята), с повече гаранция, мястото отгоре й може да се ползва, по-тиха е от другата....
И дилемата ми става доста сериозна.  ooooh!

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
BAN - аз много пъти съм ги казвала, не искам да съм досадна.

, с два лагера на казана,

И тези с люк са с 2 Wink
Колкото до отварянето... Аз нон-стоп я отварям моята (с люк е), за да добавя по нещо. Обикновено забравенто се констатира в 1-вите мин., когато уреда не се е напълнил до горе. Та си го добавям, дори и без течове.
Много п/в съм за марката Whirlpool. Не, че сервиза на Мерлони-групата е по-читав...  Crazy

Но ти желая късмет, каквото и да избереш   bouquet

# 24
  • Мнения: 721
BAN,аз бих си взела аристо.приятел занимаващ се с поправка на перални ми препоръча именно тази марка като една от най-добрите в момента на бг пазара,а модела който ти си показала е точно това което искам защото е на 40см дълбочина и има възможност да се монтират в шкаф с вратички

# 25
  • Мнения: 434
Нещото, което ме притесни и ме отказа от модела, който си показала в първият си пост е, че всички копчета за управление са на вратата и съответно кабелите минават през пантите, и няма гаранция че след някоя и друга година няма да се прекъснат или нещо подобно.
Ама това не е вярно - не са на вратата ...  newsm78  Гледала си някакъв друг модел.


Извинявам се заблудила съм се от снимката в първият пост на темата Embarassed
Иначе Аристона, който ти си показала е почти същият като моят, ARXD109.Срашно безшумна на фона на старият ми Уърпуул, а като качество на изпиране въобще нямам какво да кажа освен че е страхотна.

# 26
  • Мнения: 1 305
Незнам, но сегашната ми пералня е Аристон втора такава не бих взела
Да не кажа, че я взехме уж последен модел, най хубавата, а още първата година се разхлопа и разтропа

# 27
  • Мнения: 3 453
  Моята е на тази марка, само че модела е с горен капак, без прозорче.Много съм доволна  Peace

# 28
  • Мнения: 399
И аз съм с този аристон
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038571

 от половин година, разкарах старата Indesit с горно зареждане. Не е лоша, но все ми се струва, че пълни малко вода или просто барабана е много голям, иначе откъм функции има доста. Чак безшумна не е, но е значително по-тиха от старата. Ако не държиш да е инокс има подобен модел, но бял и е с около 200лв по-евтин. За Индезит и Уърпул да не чувам повече.

Коригирах, защото се заблудих за модела на аристона.

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 10:08 от sis

# 29
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
ARISTON-a на майка ми дето го похвалих дал някаква грешка Н20.някой има ли идея какво е  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт