Колко пъти каша в седмицата???

  • 6 759
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 434
На 3 дни давах каша.

# 16
  • Мнения: 529
Аз давам каша всеки ден . Simple Smile

# 17
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 465
Много ви благодаря за отговорите!!! Питах ви защото дъщеря ми също вървеше по-едричка и тогава педито ни каза да не давам каша всеки ден и наистина като като започнах да давам 2 пъти в седимцата тя не качваше толкова много. Так че абсолютно съм съгласна с
Има дни, в които яде каша 2 пъти на ден. В долните граници е Simple Smile
Не кашите помпат, бебетата имат различен метаболизъм и едно трупа по-лесно от друго, също като при големите Simple Smile
Peace

Ще го видим сега малкия, той само на кърма вече пет месеца качва по 700-800гр та ще видим newsm78

# 18
  • панагюрище
  • Мнения: 179
Давам всеки ден за следобедна закуска и не качва повече от 400 гр на месец. Така че не смятам, че кашите "напомпват" децата.

# 19
  • Мнения: 577
Здравейте и от мен!И на нас скоро ни предстои захранване и се чудя трябва ли да въведа първо зеленчуковите пюрета и тогава да почна с кашите или мога да ги редувам.

Не може да редуваш. Когато захранваш примерно с картоф започваш 1ден 2-3лъжич. и през другото време АМ. 2ден-4л. и така постепенно поне седмица. После въвеждаш друг зеленчук или плод. По същия начин. Като си захранила с два зеленчука може да ги даваш заедно. Но не може да захранваш с 2 вида зеленчук едновременно защото ако направи алергична реакция няма да знаеш от кой е

# 20
  • Мнения: 1 305
В началото когато въвеждах кашите давах през ден. Но после всеки ден. А относно това, че качват повече от кашите не мисля, след 6-тия месец децата се движат повече и изразходват повече енергия затова храната им става по калорична

# 21
  • Мнения: 80
Ние един ден ядем каша,на другия пюре,на другия цокаме и така за разнообразие. Wink

# 22
  • Мнения: 27 524
Давах всеки ден.  Peace
Кашата и разните му там млека не помпат - нито дупето, нито мозъка  Wink

# 23
  • Мнения: 185
Аз все още не съм започнала с кашите, но засега смятам, стига малката да ги хареса, да й давам всеки ден. По-нататък, когато започна да й давам и закуска, мисля дори да й давам 2 пъти каша по 1/2 порция, разбира се различна, смесена с плодово пюре, за да е по-разнообразно менюто й. Четах доста мнения по въпроса и абсолютно не съм съгласна с твърдението, че кашите напомпват  Peace
Всичко си е до дете.

# 24
  • Мнения: 165
Всеки ден давам, харесва я много. Предпочиташе бананова, но му омръзна и сега му взимам всеки път различна.

# 25
  • Мнения: 4 020
Каша давам два пъти в седмицата. Не мога да споря напомпва ли, надува ли.....
Има приятелка, която въобще не я въведе тази каша. Следобед даваше изцедена кърма и плодово пюре.  Детето скоро ще стане на една година и каша не яло.

# 26
  • Мнения: 2 334
Давах каша от 6-и до 8-9-и месец всеки ден и не мисля че помпа Peace

# 27
  • Мнения: 425
Всеки ден Grinning Peace

# 28
  • Мнения: 2 131
Когато захраних Алекс с каша, му давах всеки ден. Впоследствие, като въведох и други храни, давах по-рядко каша. Не се е "напомпал", със сигурност  Mr. Green.

# 29
  • Мнения: 72
Давам каша всеки ден за следобедната закуска

Общи условия

Активация на акаунт