Кухненски робот!!! Помагайте!!!

  • 362 829
  • 1 866
  •   1
Отговори
# 1 770
  • Мнения: 1 684
Аз аъъм много доволна от приставката. За супа бутам всичко там и лука и морковите и чушките и картофите . По принцип и двете решетки са включени в комплекта, но понеже искаха да им върна целия робот и те да ми го заменят с нов се отказах. Иначе в книгата пише че сa 2 .

# 1 771
  • София
  • Мнения: 2 298
Vasil Kopchev, мощността на Бош-а също никак не е малка. Аз съм правила фъстъчено масло, става. Хляб от 1 кг. няма да го затрудни, моя всяка седмица меси, брашна по-груби всякакви слагам, основно пълнозърнести, лимец, спелта, камут, просо.
Месо 1,5 кг също няма да го затрудни.
Над час го тормозя с приставките за италианска паста, защото правя в по-големи количества,  а и много големи количества домашна юфка правя с тях и суша.
elitsa_b, това за супите също е чудесно приложение, но моето дете като види зеленчук, различен от картоф, отказва да яде. Затова всички зеленчуци суша в сушилня и смилам на прах, и така добавям в ястията. Точно за рязането за сушене ще ми е идеална по-голямата решетка.

# 1 772
  • Мнения: 6 276
Единият модел завършва на СС1 и има 1 решетка, другият показан от нати завършва на СС2 и има 2 решетки. Ето и едно видео, което показва принципа на рязане.
https://www.youtube.com/watch?v=v32-CKHwqIM

# 1 773
  • Мнения: 1 684
Нати_нат дай моля те рцепта за паста. Купих си приставките, но нещо не ми се получава. Залепват една за друга талиателите

# 1 774
  • София
  • Мнения: 2 298
drago_2008, сега вече ми стана ясно, да поръчвам CC2. Благодаря за видеото, подсети ме за краставици за таратор с по-малките кубчета.
elitsa_b, паста правя така:
Замесвам в пропорции 1 яйце на 100 гр. брашно, но брашно ползвам само Семолина за паста, внос от Италия. Ако яйцето е малко, добавям и малко зехтин. Но аз понеже замесвам по повече, на 400 гр. брашно например слагам 5 яйца. Естествено меси роботът. Слагам после тестото завито във фолио в хладилника за поне 30 минути. Като пусна приставката за разточване, набрашнявам откъснатото тесто и на най-широката степен го прекарвам няколко пъти като сгъвам между всяко прекарване. После намалявам степените и преценявам кога да добавям по малко брашно за да не залепва. Така разточвам 3-4 ленти като ги мятам на сушилка за паста. Сменям приставките и режа на талиатели и всяко веднага на сушилката. После пак 3-4 ленти и така. След последното рязане стоят поне 20 минути на сушилката. На всеки 100 гр.паста ти трябва литър вода, като кипне се слага сол и талиателите, аз варя 4 минути, разварени не ги харесваме. Нищо не залепва.
Най-често го правя през почивните дни и замесвам тесто за лазаня или равиоли и талиатели - лазанята/равиолите правя на момента, че е по връткаво, а талиателите нарязани и след престоя им на сушилката заминават в плик в хладилника за готвене през седмицата. И така пак не залепват.

# 1 775
  • Мнения: 1 684
Благодаря за подробната рецепта. Такова брашно в Бг намира ли се?

Това ли е сушилката

https://www.klarstein.bg/kuchnenski-uredi/ksesoari/sushilnik-za- … -ramena-bjal.html

# 1 776
  • София
  • Мнения: 2 298
Благодаря за подробната рецепта. Такова брашно в Бг намира ли се?

Това ли е сушилката

https://www.klarstein.bg/kuchnenski-uredi/ksesoari/sushilnik-za- … -ramena-bjal.html

Сушилки има всякакви, аз имам една като показаната от тебе, и една дървена. Дървената ми е по-удобна, другата вадя да допълвам дървената, ако се развихря с по-голямо количество.
Има семолина от Италия, аз купувам от млекарници Добрев, но и от интернет сайт съм поръчвала. Има и в Метро и Била на Дивела, обаче е много едро и не ми харесва.
Един сигурно глупав въпрос:
Тази приставка за кубчета е в комплект като на снимката или само решетки и още нещо - това голямото пластмасово тяло с улея за подаване на продукти не е ли същото, в което се слагат дисковете за рязане ? С него ли се доставя приставката за кубчета ?

# 1 777
  • Мнения: 1 684
Част от нещата показани на снимката се ползват и с дисковете. Но сивото голямо нещо, решетките и един нож са все от приставката за кубчета, дефакто тя се сглобява и се слага на мястото на дисковете

# 1 778
  • София
  • Мнения: 2 298
Т.е. да разбирам ли, че ако поръчам приставка за кубчета няма да ми доставят голямото прозрачното, което се ползва и с дисковете за рязане.
Може би drago_2008 ще е по-наясно, защото е поръчвал отделно приставката, доколкото разбрах, твоята, Елица, е дошла в комплект с робота.

# 1 779
  • Мнения: 6 276

При мен дойде цялото огромно нещо. По-голяма е от приставката с дисковете като габарити.
Елица, ти от къде взе приставката за големи кубчета? Гледам я в Ибей за 20 лв и се чудя дали да я взема сега като Нати ми пусна мухата Simple Smile Днес си поръчах от английскя склад на Амазон приставката за бисквити за 8.50 лв. Дано ми влезе в употреба. Децата все искат шоколадов сладкиш или бисквити та трябва да се разровя из нета за някоя рецепта да съм готова като дойде. Ако криете някоя моля споделете.

# 1 780
  • Мнения: 1 684
И аз от Амазон заедно с пластмасова купа и приставката за бисквитки щ. Още не съм я ползвала. Купих си и тази за млени орехи и пармезан, но и нея не съм използвала.

# 1 781
  • Мнения: 6 276
И аз от Амазон заедно с пластмасова купа и приставката за бисквитки щ. Още не съм я ползвала. Купих си и тази за млени орехи и пармезан, но и нея не съм използвала.
Тази ли?
https://www.bosch-home.com/ne/product-list/kitchen-machines/acce … riesfoodmixermum5

# 1 782
  • Мнения: 1 684
Да тази е

# 1 783
  • Мнения: 2 842
Drago_2008  моя робот си дойде така фабрично оборудван
 
Скрит текст:

При мен дойде цялото огромно нещо. По-голяма е от приставката с дисковете като габарити.
Елица, ти от къде взе приставката за големи кубчета? Гледам я в Ибей за 20 лв и се чудя дали да я взема сега като Нати ми пусна мухата Simple Smile Днес си поръчах от английскя склад на Амазон приставката за бисквити за 8.50 лв. Дано ми влезе в употреба. Децата все искат шоколадов сладкиш или бисквити та трябва да се разровя из нета за някоя рецепта да съм готова като дойде. Ако криете някоя моля споделете.
Искам да ти кажа ,че спокойно можеш в тая джаджа да си сложиш пръстена и дисковете и да си режеш .Аз искам още няколко размера от тези дискове за месомелачката ,ама нямам идея моите дупки колко са големи та да не дублирам .И още една решетка за кубчета искам ,ама ще видя като правя някоя поръчка от амазон ,ще ползвам  да допълня.

# 1 784
  • Мнения: 1
nati_nat, благодаря за включването.
а фъстъченото масло как го правиш ако не е тайна

Общи условия

Активация на акаунт