Кухненски робот!!! Помагайте!!!

  • 362 960
  • 1 866
  •   1
Отговори
# 1 800
  • Мнения: 6 292
За месене е. Аз я използвам за маслени теста. Силокон е да не лепне.

# 1 801
  • Мнения: 22 867
За месене е. Аз я използвам за маслени теста.

drago_2008, благодаря много! bouquet Няма я в описанието, само другите три са дадени, търсих в нета, не попаднах на такава, само на една снимка с нея, но нямаше обяснение. По едно време решихме, че може би накрая обира тестото по стените, изобщо пуснахме в ход фантазията........ ooooh! Казвам им, ей сега ще питам, знам къде! Simple Smile

# 1 802
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
drago_2008 , много благодаря за линковете и информацията за домакинските роботи! С твоя помощ се сдобих с https://www.amazon.es/gp/product/B01B7HVWCY/ref=ppx_yo_dt_b_asin … ie=UTF8&psc=1 .
Искам да попитам коя бъркалка ползваш за месене   на тесто ( примерно за козунак)? Зачдължително ли е да си взема бъркалката, която labrex показа по-горе или може да си ползвам и друга?

# 1 803
  • Мнения: 6 292
Честито, вярно да ти служи! Дано и ти си толкова доволна колкото нас Simple Smile
Ползвам извитата единична бъркалка за тежки теста, тесто за пици и мекици. Другата с плътните железца ползвам за разбъркване на сметана и белтъци, масло със захар - смеси които трябва да бухнат и разбивам на висока степен. Бъркалката с четирите жерезца ползвам за разбъркване, когато тестото е средно гъсто или добавям на гофретите битите на сняг белтъци. Силиконовата бъркалка е много подходящя за маслени теста , но не е задължителна. Малко е скъпичка - 45 лв в Германия Sad

Някой да сподели добра рецепта за лазаня?! Сдобих се с приставката за кори и ще съм благодарна ако някой има нещо пробвано от-до включващо и направата на корите.

Последна редакция: нд, 24 мар 2019, 21:36 от drago_2008

# 1 804
  • Мнения: 61
Привет! Вкъщи сме решили да си вземем кухненски робот като най-универсално решение, искаме хем за смутита, хем да има цитрус преса пък и за готвене ще е полезен, но нямаме идея на коя марка и модел да се спрем. Бихте ли ми препоръчали робот в ценовия диапазон 100-200 лв? Основно за това ще го ползваме, няма да месим хляб и тн.

# 1 805
  • Мнения: 11
Здравейте, в момента, в Кауфланд има промоция на този робот: https://www.tefal.bg/храни-и-напитки/кухненски-машини/DOUBLE-FORCE-DO822138/p/7211003676. Бихте ли ми казали мнението си за него? Справя ли се добре със смилане то на ядки и твърди зелемчуци. Конкретно ме интересува, ако някой е пробвал, смилане на бадеми за брашно и стъргнане на джинджифил. Също има ли възможност за рязане на кубчета и/ли лентички? Благодаря предварително!

# 1 806
  • Мнения: 1 684
Момичета, много се дразня на приставката за стъргане на Бош Мум 5. Има за много ситно и за много едро стъргане, а за нормална големина няма. Дали не продават и други дискове рендета с различни средна големина.

# 1 807
  • Хасково
  • Мнения: 158
И аз й се дразнех в началото, но после свикнах на обратната страна на най- едрото ренде . Като я обърнеш и е поносимо , горе долу средно.

# 1 808
  • Мнения: 1 355
Честито, вярно да ти служи! Дано и ти си толкова доволна колкото нас Simple Smile
Ползвам извитата единична бъркалка за тежки теста, тесто за пици и мекици. Другата с плътните железца ползвам за разбъркване на сметана и белтъци, масло със захар - смеси които трябва да бухнат и разбивам на висока степен. Бъркалката с четирите жерезца ползвам за разбъркване, когато тестото е средно гъсто или добавям на гофретите битите на сняг белтъци. Силиконовата бъркалка е много подходящя за маслени теста , но не е задължителна. Малко е скъпичка - 45 лв в Германия Sad

Някой да сподели добра рецепта за лазаня?! Сдобих се с приставката за кори и ще съм благодарна ако някой има нещо пробвано от-до включващо и направата на корите.
С няколко месеца закъснение, но рецептата от предната страница за талиатели не става ли и за лазаня?
Аз да попитам как съхранявате направените талиатели, варите ли ги или само сушите?
Аз имам приставка за лазаня, но смятам да ги режа с нож, че съм с Кenwood,  там приставките са много скъпи а вече имам един шкаф само с приставки.

dtra куката е бъркалката за тесто.

# 1 809
  • Мнения: 6 292
Момичета, много се дразня на приставката за стъргане на Бош Мум 5. Има за много ситно и за много едро стъргане, а за нормална големина няма. Дали не продават и други дискове рендета с различни средна големина.

Има така приставка, докупува се този диск и е с номер MUZ45KP1.

# 1 810
  • Мнения: 1 684
Драго 2008 , много ти благодаря! Вече се бях отчаяла. Тази представка я гледах, но се чудих дали няма да е същия ситнеж като тази която имам.  Сега вече ще си в поръчам. Благодаря ти още веднъж,!

# 1 811
  • София
  • Мнения: 2 298
Рецептата няколко страници назад става и за лазаня и за талиатели. Талиателите ги държа малко - около 20 мин. на сушилката и после или ги варя или ги слагам в хладилника за някой от следващите дни.
Все се каня да изсуша, да видя дали няма да се начупят. Би било удобно да се направи по-голямо количество и да се съхранява изсушено.
Аз така правя домашна юфка на приставката за лазаня и после я суша.

# 1 812
  • София
  • Мнения: 1 121
Здравейте, днес си купих на Bosch MCM4200 - https://www.technopolis.bg/bg/Kitchen-robots/Kitchen-robot-BOSCH … MCM-4200/p/822639

Това е първият ми кухненски робот и го гледам като индианец. Няма инструкции на български, а английските такива са доста постни 🤔 Нямам представа кое как се използва и коя приставка за какво е.. Сигурна съм, че ще ми е много полезен, ама.. как да го използвам? 😂

# 1 813
  • Мнения: 1 050
Честито! В Тубата няма ли клипчета на тая тема?

# 1 814
  • Мнения: 269
Здравейте! И аз вече имам помощник BOSCH MUM58720 . Също няма упътване на български. Правих кекс и крем за торта, справи се чудесно. Сега се чудя от къде да си купя допълнителни ножове.

Общи условия

Активация на акаунт