Самопочистване на печка "Горение" - как?

  • 24 199
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Пък аз съм най - голямата мърла и чистя веднъж месечно! Само, че съм с пиролиза и само забърсвам прахта със салфетка и почистването наистина е САМОпочистване!  Peace

# 16
  • Мнения: 3 376
Къде се слага тавичката с вода?Най-долу ли?

# 17
  • Мнения: 4 300
Оф, и пиролизата не е пълно спасение. Тая година на Коледа, след Велико печене на препълнена тенджера с капама  Mr. Green във фурната ми имаше бая загоряла мазнина, вино, кисело зеле и  изобщо всички  съставки на хубава капама. Един час след като пуснах пиролизата се наложи да се изнесен тримцата от вкъщи и да отворим врати и прозорци, понеже стана лисичарник.
Явно при много изгоряло трябва първо да се остърже каквото може ( не че не го пише в упътването, ама аз нали трябва да пробвам). Иначе ефектът накрая е супер, не отричам.

А тавичката с вода няма значение къде се слага. И на средата да я сложиш пак ще се изпари водата и ще се размекнат натрупаните по фурната мазнини.

# 18
  • Мнения: 379
Нямам време да чета всички отговори, но ето как стана при мен:
Налях вода в дълбоката тава, която си е към печката - около 500мл, сложих я към средата на фурната и я включих на функцията с каничката и на 250 градуса, като внимателно наблюдавах да не свърши водата. Като свърши и доливах наново. Така я държах включена около час и половина. Накрая всичко така се беше размекнало че само леко минах с гъбичката и фурната лъсна без препарати.

# 19
  • Мнения: 1 353
Пък аз съм най - голямата мърла и чистя веднъж месечно! Само, че съм с пиролиза и само забърсвам прахта със салфетка и почистването наистина е САМОпочистване!  Peace
И моята фурна е с пиролиза и я чистя на 3 седмици някъде.Само избърсвам белия прашец и за 1 минута съм готова. Peace

# 20
  • Мнения: 1 422
Ех, добпе, че ме подсетихте. Това беше нещото, което ми беше дошло наум, че ще правя утре сутрин, докато съм във ванат, а после забравих какво беше. Като го приложа, ще ви разкажа как е било. Приятелка моя има същата фурна Горение като нашата е ми каза, че наистина смо пуска парата и не бърше, после изхвърля мазната вода от тавичката.

Общи условия

Активация на акаунт