За интимната хигиена

  • 30 163
  • 172
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
Добре след като се твърди, че миенето с интимни гелове и друго води до инфекции как да си обясня, че аз цял живот се мия така и нямам?
Аз да не съм някакво чудо?  newsm78

Не само, че не ми е смешно, ами като гледам колко жени се мият само с вода започвам да се радвам, че не съм попаднала на такъв мъж, който също се мие само с вода.

# 16
  • Мнения: 3 641
С интимен гел винаги/в момента Лактацид/. Не мога да си представя само с вода, все пак трябва да се регулира киселинната среда на влагалището,а  и геловете са с антибактериален ефект. Плюс това са почти без аромат ,до сега не съм имала проблем с "френската любов" Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 4 292
Ползвам интимен гел. Не знам какво съветват специалистите, но не си представям да се мия само с вода. Това за мен не е миене, а плакнене някакво.
В своя защита ще кажа, че нямам гинекологични проблеми, може би за това съм на това мнение, знам ли.

# 18
  • Мнения: 1 731
Само интимен гел и вода .Всяка сутрин и вечер.Иначе не бих се чувствала свежа,все едно не съм се мила. newsm78

# 19
  • Мнения: 857
Интимен гел

# 20
  • Мнения: 1 763
С интимен гел и вода. Понякога със сапун, когато ми свърши интимният гел и забравя да си купя.

Обаче родих с много голяма епизотомия и въпреки това имах и разкъсвания. Известно време въобще не можех да се пипна и само се поливах с хладка вода от подвижен душ по десет пъти на ден, защото това ми облекчаваше болките. Не съм се чувствала по-нечиста,отколкото когато отново започнах да  ползвам интимен гел, поне в този период, когато има обилно кървене.

# 21
  • Мнения: 56
Аз от половин година зарязах интимните гелове и се мия само с вода. Чувствам се винаги чиста, за мен по-важното е да нямам никакви косми и да съм гладка. Според приятеля ми при френска любов вкуса е същия както когато се миех с интимен гел. Това е и по-естествено според мен, преди и аз си мислех, че не мога без интимен гел, но от както научих какви вредни вещества има в козметиката преминах на органична и я намалих до минимум.

# 22
  • вкъщи
  • Мнения: 704
използвам интимен гел и съм много доволна

# 23
  • Мнения: 10
Честно казано не мога да възприема защо някой си го интересува какво си правя с половите органи  или колко често си мия косата Joy  Очаквам в скоро време теми по въпросите: "Колко пъти на ден си миете зъбите/ръцете", "Всеки ден ли си чистите ушите", "Ползвате ли дъвка когато няма как да си измиете зъбите", "Колко често си сменяте бельото" и т.н. Нищо чудно, че Биг Брадър е толкова популярно предаване  Sick

# 24
  • Мнения: 421
незнам какво съветват специалистите ,но не се ли измия с интимен гел ,все едно не съм се мила въобще.то същото да си плакнеш мишниците само с вода...айде нема нужда

# 25
  • Мнения: 46 523
С вода и сапун Rolling Eyes

Знам за съветите само с вода, но не намирам логично обяснение, че ще ми стане нещо, при положение, че става дума за външно измиване Crossing Arms

... започвам да се радвам, че не съм попаднала на такъв мъж, който също се мие само с вода.

Мъжете не са кекави като нас, за тях освен сапун и вода се препоръчва и телена четка  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 229
Преди използвах интимни гелове на Ейвън (много отдавна), Нивеа, Лактацид. След това за период от 5-6 месеца - само вода. Не усещах абсолютно никаква разлика!
От скоро използвам Себа Мед, защото ми го препоръчаха, и се чувствам супер, определено е по-добър от изброените гелове.

Тези, които смятате, че водата не е достатъчна - изобщо пробвали ли сте няколко дни да се миете само с вода? newsm78

И след като всички гинеколози казват, че само с вода е най-добре, защо го поставяте под съмнение? Rolling Eyes Ако търсеха някаква изгода, щяха да препоръчват скъпи продукти (например).

# 27
  • Мнения: 164
Само интимен гел и вода.
А от моята гинеколожка знам, че дори и бебешкият сапун изсушава прекалено.

# 28
  • Мнения: 2 448

И след като всички гинеколози казват, че само с вода е най-добре, защо го поставяте под съмнение? Rolling Eyes Ако търсеха някаква изгода, щяха да препоръчват скъпи продукти (например).


Най много мразя обобщението всички лекари еди какво си. Така ли само моя гинеколог ми е препоръчал нещо друго.
Съветите само с вода и аз съм ги чувала, но се отнасят за жени, които имат някакви проблеми. Алергии от дадени продукти, или прекалена и неправилна употреба на такива, което им е донесло проблеми, или слаба имунна система, която им провокира по лесно заразяване и развитие на гъбични и други инфекции.

В случая говоря от името на здрава и без алергии жена, която не вижда логиката да се мие само с вода, защото аз определено правя разлика с гел и без.
И разбира се, че за външно измиване говоря, не за промивки с дамски душ, което някои хора практикуват.

относно това
Цитат
Честно казано не мога да възприема защо някой си го интересува какво си правя с половите органи  или колко често си мия косата
за толкова много неща се пише из форума (включително и за доста други неща, които си правим с половите органи, ама никой никого не кара насила да се отчита  Wink )и защо се интересувам, след като съм пуснала темата, значи ми е интересно от статистическа гледна точка, както и да разбера ЗАЩО се мият само с вода някои жени. С какво точно им е навредило миенето с интимен гел или сапун?

# 29
  • Мнения: 2 229
Добре след като се твърди, че миенето с интимни гелове и друго води до инфекции как да си обясня, че аз цял живот се мия така и нямам?
Аз да не съм някакво чудо?  newsm78
...

Не мисля, че някой твърди такова нещо - абсолютно си здрава, но използваш интимен гел и хоп - гъбички!
Просто използването на интимни гелове, както и много други неща, могат да спомогнат да се стигне до инфекция. Не винаги, но понякога И това може да е причина. Peace
Ти сигурно не си "предразположена" просто, никакво чудо не си. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт