Рано ли е за кошница за кола?

  • 5 036
  • 139
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 202
Не е рано,но може би не и е удобно.Сложи и нещо отдоло,което да омекотява повече.

# 91
  • Мнения: 7 914
Момичета, от кога слагахте вашите бебчета в кошница? Става въпрос за такава от 0 до 13кг. Синът ми го слагах след 1вия месец и кротуваше. Малката сега навърши 1 месец, но никак не и е удобно май. Почва да се гърчи и плаче. И полезно ли е за тях все пак?
от ден едно се вози в кошчето за кола -  то е за неговабезопастност Peace

# 92
  • Мнения: 3 932
Nikoga ne e rano deteto da pytuva bezopasno...

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ползвахме кошница от първия месец.Само в колата.

# 94
  • Мнения: 945
Много ме иzненадаха отговорите в началото на темата.  newsm78 Дано това е неинформираност, а не беzхаберие.

Всеки път когато бебето е в колата се слаа в кошче. За теzи, които воzят ебетаа си беz столче би трябвало да се благодарят на бога, че все още не са убили бебетата си. И който не вярва, чЕ това е опасно, нека да вzеме една 5 килограмова диня ( или бутилка в вода) и да помоли мъжа си карайки с 50 км/ч да набие ряско спирачки, имитирайки удар в дърво. Поне 50% ще иzтърват предмета, който държат и той Ще се раzмаже. Това може да се случи и с детската главичка. И колкото и добре да карата вие или мъжът ви, винаги някой може да ви блъсне отzад.

Когато детето са zакопчава в седалката, то коланът трябва да минава преz 3 точки... межда краката и на двете ръмена. Закопчаване преz кръста или гърдите води до сериоzни травми при едно ряско спиране (ова го каzвам zа теzи, които иzполzват кошниците от количките, а не седалки zа кола).

Кошът zа кола не бива да се иzполzва в къщи zа лежане на бебето, тъй като полуседналата поzа е вредна, ако е повече от 2 часа на ден. Той е само zа пренасяне в колата.

# 95
  • Мнения: 1 919
кошницата ползвахме от 1я месец.

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ползвахме кошница от първия месец.Само в колата.


И ние , макар че ортопеда каза , че не трябва .

# 97
  • Мнения: 7 914
Ползвахме кошница от първия месец.Само в колата.


И ние , макар че ортопеда каза , че не трябва .
#Crazy
 какво е казал? и как се вози бебе в кола? Thinking

# 98
  • Мнения: 53
Странно ми е,че изобщо дискутирате този въпрос.Столчето за кола е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за всички деца още от деня на изписване от болницата.Така е във всяка една цивилизована страна.Тук не става въпрос за комфорт,а за човешки живот.Още повече те са произведени така,че да бъдат удобни за тялото.
newsm10 

От новородено  се вози само в столче.

# 99
  • Мнения: 175
Започнахме да го возим в такава кошница в колата като направи 3 месеца. Преди това се возеше в зимния кош на количката, който се смъква. 
Гледам, че напоследък стана много модно да разхождат малки бебетата в такива кошници... Аз лично не смятам, че това е удобно за бебето, дори напротив. Все едно мен да ме сгънат на пет ката и да ме държат така 2-3 часа, и аз да спя спокойно... Еми нещо не ми се връзва... Rolling Eyes



Ами то не е измислено за теб,а за бебчета.И не е въпроса да е модно или удобно,а да е безопасно.

# 100
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Още от родилния дом използваме столче за кола. От съображения за сигурност.
На сина ми му беше изключително удобно, въпреки моите опасения.

Аз лично изтръпвам, когато видя в някоя кола дете без колан или майка, която държи бебето си в скута... и е без колан! За мен това е странна мода.  Rolling Eyes И доста рискована...

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз също я намирам за крайно неудобна  и затова  я ползваме само в колата от самото раждане на бебето

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Ортопеда на бебка каза, че може веднага да се слага в тези кошчета за кола. Но и на нея хич не и беше удобно и затова аз и сложиш отдолу одеало за да и се изправи гръбчето Peace и още си караме така  Wink

# 103
  • Мнения: 374
Купихме кошницата, когато дъщеря ми навърши 1 месец. Но като я  сложих видях, че не се чувства удобно - смъкваше се и забиваше брадичка в гърдичките, затова подлагах от долу малка възглавничка или одеалце. Може би към 3 -4 -тия месец вече махнах "подложките" Simple Smile

# 104
  • Мнения: 1 341
От изписването използваме кошница за кола, и само по предназначение! Peace

Общи условия

Активация на акаунт