Има ли период на Карнавал при вас?

  • 2 006
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • загубено
  • Мнения: 6 504

Има голям карнавал в Патра.Всички магазини вече продават костюми,даже и бебешки размери hahaha

Ето малко снимки:
Тук
И тук
И тук
И ето тук

# 16
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
За Mardi Gras ли става дума?

Ами аз не съм чувала да го наричат така  newsm78 Забравих в първия пост да напиша,че съм Италия  ooooh!

Кала, Мартеди Грассо се казва и при нас според католи4еския календар. с него свърШват празниците и запо4ва подготовка за предвеликденско постене  Peace

костЮми има на съвсем поносими цени, освен ако не си запалена по "направи си сам", купувай един Батман и да се радва детето  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 473
В Германия има Карнавал и той се празнува много сериозно. Подготовката за него също е сезона, особено за най запалените карнавалисти. Костюми се предлагат почти навсякъде от красиви, скъпи до евтини и кичозни. Провежда се и карнавално шествие, на което децата събират бонбони и други лакомства. За възрастните това е времето на големия купон, пие се много, яде се и се танцува. В общи линии е весело.

# 18
  • Мнения: 3 425
О,супер и снимчици даже  Crazy  Mr. Green  Laughing

Феям, много са грозни.....да видим може да открия нещо....50 евро за грозен БатЪман няма да дам  Naughty аЙ, ШЪ им сЪ не види спекулацията  #2gunfire Една маска се да мога да оцветя или някое черно наметалце все ще се намери  Crazy

# 19
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
О,супер и снимчици даже  Crazy  Mr. Green  Laughing

Феям, много са грозни.....да видим може да открия нещо....50 евро за грозен БатЪман няма да дам  Naughty аЙ, ШЪ им сЪ не види спекулацията  #2gunfire Една маска се да мога да оцветя или някое черно наметалце все ще се намери  Crazy



аз нали съм с девойки, не съм гледала мъжките  Laughing
моята има фея и уинкс от миналата година, смятам да минем с тях и тази... по 30 евро съм ги купувала, а са много сладурски и двата  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 526
Знам, че е обрал овациите, но нямаше как да шофира с панталон на главата си, въпреки че имаше малки дупчици за очите  Laughing

Това искам да го видя, нямате ли снимки?! Много оригинално!
Както Мента е казала на нас много скоро ни предстой този празник.
В къщи имаме кустюми на Батман,  Супермен, Спайдермен, Костенурка нинджа, пират, рицар, Мече Пух, калинка, клакьорка, пеперуда, принцеса, булка, Барби... За съжаление обаче децата не искат да носят нещо, което вече са били и пак ще купуваме нови  Crazy.

Аз също редовно си ходя по улиците до работа или у-ще маскирана  Crazy и без това ме взимат за средношколка, та не ми се учудват хората  Laughing.

# 21
  • Мнения: 2 567
Празнува се и тук, да, но има разлики в различните провинции. В региона на Кьолн, където живеех до преди 2 г беше истинска лудница Party Тук, в Бавария е доста по-умерено.

# 22
  • Мнения: 11 315
Началото на 5 сезон е 11.11. в 11, 11 ч и завършва на Пепелявата сряда. Още през ноември избират принца и принцесата и почват разни подготовки за карнавала. Голям купон е.

# 23
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
има, правят.
тук не знам кога ще е тази година...в нов район сме, затуй не съм много наясно с празниците им
в някои училища/детски градини го правят по теми. миналата година се падна приказни герои, та борба водихме с малката какво да  облече.
естествено искаше да е панцеса. както и предположих почти всички моми бяха такива
в крайна сметка послуша майка си детето, та ми се довери с идеята за малечка. уж. добре че споделя мнението ми за това винаги да е различна.

щом можеш да шиеш, импровизирай. аз да можех като теб да шия, е-хей
после да споделиш, че много ми е интересна темата  Grinning

# 24
  • Мнения: 113
Има .Сега почват на 20 февруари.Дай им само да празнуват тук.По всички магазини почват да продават костюми,даже и за бебенца има.На мен лично не ми харесва,защото през тези дни се целят много с балони пълни с вода и ако си зяпаш на някъде или просто си вървиш по тротоара,някой те замеря с бомбичка с вода.Инак по детски градини и училища си празнуват децата,и по някои частни партита с еобличат с костюми.

# 25
  • Мнения: 1 107
Май няма ....или поне не съм научила досега за подобно нещо. А винаги съм искала да се пременя карнавално Embarassed

# 26
  • Мнения: 3 521
Има, има - както е писала ШоШи на някои места по-лудо, на други по-умерено, но не се пропуска празник из Немско Wink.
Фашинг му се вика.
Дребната се маскира, аз слагам нещо веселяшко - очила, нос или някоя идиотска капела Crazy.

# 27
  • Мнения: 191
При нас май няма такова нещо (поне аз не съм чувала). Във Флорида обаче празнуваха Mardi Grass - лудо купонясване, всеки се накичил с "bead necklaces" (едни грозни гердани с ужасни цветове). И после започват постите или както ми обясняваше една американка "След това празнуване всеки се отказва от нещо любимо за него - вино, любима храна и т.н.". Това ми звучи доста поамериканчено и комерсиализирано празнуване  Sad.

# 28
  • T"A
  • Мнения: 2 515
(едни грозни гердани с ужасни цветове)

Те често костюмите са леко грозновати, не са и качествени, но за едно обличане - толкова. Тук поне не повтарят, не виждам как биха вложили суми в такава покупка. Знам, че при избирането на костюм за детето е много важно да се гледа материята да е одобрена по някакви стандарти - да не е лесно запалима, да се предотврати опасност от задушаване - от този сорт, но иначе не гледат много-много  какво купуват  Mr. Green

# 29
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами май в Испанско за вси4ко правят карнавали и се маскират и празнуват Simple Smile
 основните са за идването на пролетта- тогава се маскират децата и  другия е на празника на града (селото ), съответно на разли4ните дати . има голям карнавал на Канарсите острови, другия известен е в Валенсия - където се правят огромни статуи от хартия , най добрата се запазва  а останалите се изгарят , също така е известен празника в Памплона - там пускат по определени улици бикове и хората бягат със тях - и по4ти вси4ки са пременени в бяло с 4ервени препаски и кърпи(хората де   Mr. Green ) . дано не съм сбъркала градовете но за тези се сещам 
голям карнавал става и на "лос реес магос" (тогава на децата се подаряват подаръците )

Общи условия

Активация на акаунт