Отговори
# 75
  • Мнения: X
Добро утро!
Жаклин
, благодаря за закуската.
Искам да ви задам едни въпрос. Ходя два пъти в седмицата на танци за около 1 час и исках да ви попитам, дали това може да навреди или да се отрази по някакъв начин на бебеправенето, или не? Страх ме е да не се претоварвам твърде много, а в същото време така ми се ходи, защото там се разтоварвам истински.
Пожелавам на всички хубав ден!  bouquet Hug

# 76
  • Мнения: 121
Щица, този месец е ановулаторен то се видя на фоликуметрията, сега като гледам и графиката ми е по-различна от предните, но проблемът е че миналата година също правихме фоликуметрия и отново както и този цикъл овулираше десния поне в него се виждаше доминантен и накрая пак ановулаторен. И си мисля да не е ленив тоя яйчник, а проходимата тръба е дясната и ако това е единствение вариянт той да създаде качествена яцеклетка, просто незнам. Иначе спермата започна да се подобрява и ако ми овулира само левия както трябва, а той е със запушената тръба значи трябва и другия да го побутна малко с нещо.

# 77
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Хриска, няма никакъв проблем. Танцувай си с кеф.

Аманитка, много се надявам да последвам твоя пример. Можело значи и с малко секс да се забременява  Wink. Тъкмо като за нас, че мъжът ми е все уморен  Confused.

Хубав ден на всички.

# 78
  • Мнения: 1 541
Добро утро и от мен  Simple Smile

Xриска, изобщо не би било проблем, стига да не се мяташ по корем и тн., а и това би било евентуално проблем след като вече си бременна. На какви танци ходиш? Аз сега тренирам доста тежко, с първата си бременност също не съм прекъсвала тренировките си във фитнеса до деня преди да родя- спорта е добре по всяко време, с определени условия. Танцувай си на воля и не го мисли сега  Heart Eyes

fanta, аз на твое място също бих пропуснала този цикъл. Съжалявам, че такъв късмет ви е погнал, но рисковете са големи. Моята втора бременност завърши с аборт по мед. причини точно заради варицела (била съм я карала като малка, но много леко и си се разболях пак).
А за ваксините- срока след тях, в който трябва да се пазите, е от6 до 12 месеца. Имай го предвид, ако решиш да ги правиш сега.

desitalee, ти къде си проверява антитела? Аз пуснах за рубеола, но примерно цитомегаловирус и прочие шарки не ги правели в Кандиларов...

Щи, стискам палци тази упоритост да ти донесе мечтаното чудо и този месец и ти да си с две чертички, както си уж "без овулация"  Hug

И още едно въпросче имам само. Понеже така или иначе още един- два месеца ще сме на пауза с бебеправенето, исках да си пусна още изследвания. За сега съм направила рубеола, хламидия, токсиплазмоза, сега ще пускам пролактин и още няколко хормона. Какво да проверя още? Искам цитомегаловируса и може пак тази варицела, а се чудя дали и скарлатина има смисъл да пускам  Thinking

# 79
  • Мнения: X
*MILADY*, ходя на народни танци Simple Smile. Физическото натоварване не е чак толкова тежко, но все пак има такова и за това се притеснявах да не би да ми навреди по някакъв начин.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 946
Аманитка, може да е и по-скоро  Wink

Хриска, според мен не е проблем. Аз като се получи Яна бях катерила Ком...  Joy (и това за мен е натоварване извън обичайното, а след като на теб ти се случва често, мисля че организмът ти е свикнал)

# 81
  • Мнения: 568
MILADY анализа на антителата си го направих в Сеул, Южна Корея (миналата година там живеех). Просто, отидох на профилактичен преглед и като споменах на гинеколожката, че правим опити за бебе, тя веднага ми пусна изследвания на кръв, урина, цитонамазка и т.н. След седмица като отидох без много подробности само ми каза, че всичко е наред, единствено не са ми открили антитела срещу хепатит и рубеола. Каза ми, че ваксината срещу хепатит не е опасна и бебеправенето може да продължи успоредно. Направихме три ваксини - първите две през месец, а последната 5 месеца след втората. За рубеолата каза, че ако искам да се ваксинирам, трябва да прекъснем опитите за 3 месеца, тъй като това може да доведе до малоформации. И понеже точно тогава се очертаваше мъжо да е командирован за 4 месеца, си направих и нея.

# 82
  • Мнения: 481
Здравейте! Hug
Влизам набързо само да ви пожелая много успешна и бебеносна седмичка   bouquet
КАте, Аманитка Heart Eyes Heart Eyes - много ви се радвам на лентичките (Стефи, и на теб, мила Heart Eyes) А Алчо още се крие... Hug Hug

Милейди, Прасковке, Притинце, Жаки - много горещи молитви ви изпращам! Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

Момичета, вярвайте, - мечтите се сбъдват, когато гледаме нагоре и напред!!!  bouquet

# 83
  • Шумен
  • Мнения: 403
здравейте момичета

аз все още стискам кълки, но нещо много ме болят гърдите Sad ооо вече ми иде да се гръмна. Била съм с обърната матка, по-бавно ставало...уфффф Close

# 84
  • София
  • Мнения: 5 568
Хей, taiHeart Eyes Много се радвам да те видя!   Hug  Още малко е останало и си на финалната права! Разбира се, че се сбъдват мечтите! Аз вярвам в това!  Praynig

Хриска, 2 пъти седмично по 1 час танци изобщо не е претоварващо за организма..., доближава се до необходимия мимимум движение.  Wink Така че споко!  Peace

Милейди, доколкото си спомням твоите изследвания от Плевен, имаше някакво отклонение в ТАТ или МАТ (не помня кое от двете). Пусни си контрола на това, а всичко останало ми се струва, че вече си изследвала!  Hug Кое оше ти излизаше извън референтните стойности?  newsm78

Вили, моята матка също е обърната, а имам вече 4 бременности, 2 нормални раждания и се надявам на пета, успешна този път бременност. Обърната матка всъщност означава, че шийката ти сочи назад, а не напред и ли надолу... Това въобще не е проблем, повярвай ми. А това, че гърдите ти са напрегнати е от повишения прогестерон през лутеалната фаза. Може и да си бременна, но засега не се знае. Дано!

Щиц, стискам ти палци!  Praynig

Хубав ден на всички!   bouquet



# 85
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
Здравейте момичета!

Хриска , танцувай си спокойно. Спорта помага. При вече установена бременност , ако не се чувстваш добре, може да прекъснеш танците. Много бременни се чувстват добре и продължават с тренировките, но с по-спокойно темпо.

desitalee миличка, аз съм от не чакащите. Мисля да не ми идва  Laughing . Утре ще направя тест  Praynig дано да видя  EFP . Тази сутрин мъжа ми забеляза че гърдите ми са по-големи  Joy . Убеден е че съм бременна  Joy и това много ме обнадеждава  Praynig Praynig Praynig

Фантичке , ако си я карала варицела , няма проблем. Снаха ми като беше бременна трите й хлапета бяха с шарка и за капак  съпругът й . Ама това е мое мнение, ти си знаеш  Peace

# 86
  • Шумен
  • Мнения: 403
Вили, моята матка също е обърната, а имам вече 4 бременности, 2 нормални раждания и се надявам на пета, успешна този път бременност. Обърната матка всъщност означава, че шийката ти сочи назад, а не напред и ли надолу... Това въобще не е проблем, повярвай ми. А това, че гърдите ти са напрегнати е от повишения прогестерон през лутеалната фаза. Може и да си бременна, но засега не се знае. Дано!

 
   ДАНО ДАНО ДАНО, това ще е най-голямият подарък за половинката ми.само да видите как му светят очичките като стане въпрос за рожба.

# 87
  • Мнения: X
Момичета, много ви благодаря за съветите Hug . Ще продължа да си ходя на танци, защото там релаксирам страшно много.

# 88
  • Мнения: 629
Добро утро и от мен Simple Smile
Хриска, танцувай си спокойно. Танците няма да навредят на никой.Само могат да те накарат да се чувстваш по-добре Simple Smile
amanita, при теб е станало, но аз нямам никакви симптоми. При предната ми неуспешна бременност много ме боляха гърдите доста време преди датата на М. А сега остават 1-2 дни и нищо Sad  Само някакво чудо трябва да стане, за да видя 2 чертички.
Стискам палци на всички други НЕ чакащи  Hug

# 89
  • Мнения: 54
Здравейте мацки, как сте днес  Hug
Мама Нани благодаря ти за отговора.  Иска ми се да ви кажа какво стана снощи. Ходих при една лекарка, която ми препоръчаха. Разказах и всичко , за цикли, хапчета, операции и т.н. Не ме е гледала на ехограф, само ме бърка. Странно ми стана, че ме попита дали трябвло да ми идва, защото съм имала леко кървене от шийката на матката. Това ме притесни доста. Трябва да ми дойде най-рано на 31. Попитах да не би да имам раничка или нещо такова, каза че нямам, да не се притеснявам. Наистина като се прибрах имах 3-4 миниятюрни капчици кръв по бельото едва забележими, но се виждаха ясно, тъй като бях с бяло бельо, а днес имам някакво много слабо жълтеникаво-кафяво (по-скоро жълтеникаво) течение. Друго което ми каза беше за матката, тъй като предишния ми лекар беше ми казал след кюртажа че матката ми е обърната, тя ми каза, че си е съвсем нормална, че нищо ми няма и да не се притеснявам. Съжалявам за дългия пост, но исках да обясня всичко, ако някой може да изкаже някакво мнение. Благодаря ви   bouquet
Успешен ден на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт