Уред за правене на кисело мляко?

  • 17 777
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 860
Днеспопаднах на една страхотна тема за сравнителен анализ на киселите млека,авторката бе споделила стъпка по стъпка как заквасва.Потърси я,мисля че беше в този подфорум.
Ето я
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366512.0

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 22:17 от Валенцето

# 16
  • Мнения: 930
благодаря ви момичета Hug

# 17
  • Мнения: 10
Момичета,препоръчвам ви този уред и неговите подобни,защото наистина улесняват много процедурата по правене на домашно кисело мляко.Моят седя повече от две години в шкафа,докато не попаднах в този форум.Наскоро реших да правя кисело мляко,но не се получи и реших да изпробвам Йогурт-мейкъра,като преместих полуготовото,вече изстинало мляко, в него.Невероятно,обаче след около два часа беше готово.

# 18
  • Мнения: X
neonkaa , сваряваш си млякото,оставяш да изстине /да можеш да търпиш с пръст/, разсипваш по буркани и на всеки буркан слагаш по една супена лъжица кисело мляко.Разбъркваш хубаво, завиваш с одеяло /аз използвам едно детско /и след 4-5 часа имаш кисело мляко.Отвиваш и слагаш в хладилника.Това е.За закваска аз съм използвала всякакво ,без значение каква марка е.Дори с 0,1 % става.Досега не е било да не стане.
Успех!   Peace   

# 19
  • Мнения: 394
neonkaa , сваряваш си млякото,оставяш да изстине /да можеш да търпиш с пръст/, разсипваш по буркани и на всеки буркан слагаш по една супена лъжица кисело мляко.Разбъркваш хубаво, завиваш с одеяло /аз използвам едно детско /и след 4-5 часа имаш кисело мляко.Отвиваш и слагаш в хладилника.Това е.За закваска аз съм използвала всякакво ,без значение каква марка е.Дори с 0,1 % става.Досега не е било да не стане.
Успех!   Peace   
Мерси много -токущо го сварих и влезнах да проверя как става от тук нататък!!   bouquet

# 20
  • Мнения: 559
Дали е безопасно да се прави в къщи! newsm78

# 21
  • Мнения: 714
Имам вкъщи такъв уред, много лесно и приятно се работи с него. Но не струва 120 лв  Shocked
купих го за около 20 евро. Моят е от най-семплите, нищо си няма, има уреди с екстри, като часовник, като го настройваш за време и след това се изключва сам.

# 22
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
С удоволствие бих си купила и бих ползвала такъв уред,но не съм срещала за 30лв,явно до Плевен ще се ходи Mr. Green
Аз прекарвам доста време в кухнята и смея да кажа ,че съм опитвала много неща,но кисело мляко така и неможах да направя,такова каквото искам,пробвала съм  всякакви варианти,но става едно рядко или кисело,държала съм го и 3часа и 4 и пак тая.Какво зна4и да ти е топло на пръста,за мен топло е едно за друг друго,а тази машинка си поддържа температурата и това е супер.Като машината за хляб -слагаш всичко и излизаш-връщаш се за веселата част.Аз мога да меся и точа,правя го редовно,но когато става въпрос за хляб-само в хлебопекарната Stop

# 23
  • Мнения: X
fiesta, заквасвала съм го и по-горещо,и съм го забравяла и е било по-хладко...все си става.
В момента имам заквасено в хладилника,снимах го ,но ми паднаха батериите на фотото.По-късно ще пусна снимките.Винаги така ми става млякото.

# 24
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Абе  то при мен някакво мляко става,ама аз си мисля че ако се поддържа температурата постоянно,ще стане винаги и по-хубаво,а най-важното по-лесно,но аз така или иначе нямам такъв уред,така че незнам със сигурност. Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 9 860
 fiesta ,и в Плевен не са изкарвали скоро,търсих за приятелка.
За уреда-на моя нямаше упътване,но с течение на времето стигнах до извода,че в уреда темп не е постоянна,а се променя.Моят е обикновен.а наскоро и в нета прочетох,че в тези уреди наистина температурата се променя.

# 26
  • Мнения: X
Ето обещаните снимки...

   

и насипано

 

По-нагоре бях писала,че го правя направо в кофички,по-лесно ми е ,а и после за хладилника. Обикновено го правя вечер и до сутринта е готово.

# 27
  • Мнения: 2 926
Също ползвам такъв уред.
Купих го точно за 18 паунда.
Върши ми страхотна работа.
Но 120лв. определено ми се струват доста.

# 28
  • Мнения: 257
Момичета, моля някакви идеи откъде да купя такъв уред. Търсих в бг нета да поръчам - и нищо не намерих, а там където имаше, вече няма налични, и на сайта на Техномаркет също не успявам да го открия, или не търся правилно, не знам... Скоро имам ходене до София, може би там в някакъв магазин?
Много ми се иска да имам таково чудо, че с тези одеяла вече ми писна  Embarassed

# 29
  • Мнения: X
В Пловдив последно имаше в Техномаркет,новия до Ваумакс.Струваше май 115 лв.,не помня точно.
И понеже за пръв път го виждам "наживо",го огледах...ами за мен са малки бурканчетата,с тая машинка трябва кажи-речи всеки ден де правя мляко.В къщи за една седмица отиват към 7-8 кофички.
Колко точно е грамажа на едно бурканче? 

Общи условия

Активация на акаунт