Колко платихте за раждането?

  • 5 171
  • 101
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 10 825
Следенето на бременността ми струваше 200 лв + около 150 за няколко допълнителни изследвания.
Раждах нормално в Св. София  с избор на екип и ВИП родилна зала - 500 лв
ВИП стая след това - по 75 лв. на ден за 4 дни - 300 лв
Почерпката не я броя, защото никой не ни е карал насила да я правим Mr. Green

# 76
  • Мнения: 1 032
Само да уточня, аз също имах уговорка с лекаря, който ми следи бременността. Понежа беба беше седалищно операцията нямаше как да се избегне, но лекарят ми каза на коя дата е дежурен в болницата и се разбрахме да отида на деня- питала съм за пари, но не поиска. Свърши си работата перфектно и идваше при мен докато бях в реанимация, за да види как съм

# 77
  • Мнения: 1 800
Майчин дом - Варна - януари:
250 лв за проследяване на бременността
750 лв - секцио
100 лв - реанимация
240 лв - 4-дневен престой по 60лв на ден
1340 лв общо

# 78
  • София
  • Мнения: 2 896
МБАЛ Вита София-секцио-Май месец - 1440

# 79
  • София
  • Мнения: 84
1000 lv. Sheinovo  sekzio  po zelanie mai.2005 

# 80
  • Мнения: 1 313
100 лв в Шейново се плащат на касата за избор на лекар

# 81
  • Мнения: 278
Тъй като съм здравно осигурена и с късмет единственото, което плащах е
4 пъти по 4 лв - за изследнане за кръвта
2 лв за вагинален и анален секрет
а да и 5 или 6 пъти си взимах болнични и трябваше да плащам по 1 и 50 - защото тогава доктора не ме таксува като бременна а като болна.
това означава  общо 24,50 лв.
за цялата бременост + раждане при един професор, една доцентка и две много сладки акушерки.
Докато бяхме в болницата детето ми беше специално наблюдавано от ортопет (малък проблем с крачето) и доцент Кръстева.
  bouquet Благодарности за лекарите, акушерките, сестрите и санитарките от  ВМИ - Пловдив

# 82
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Аз не съм плащала нищо за раждането.


И аз нищо не съм плащала за раждането. А раждах в Севлиево със секцио. Докато бях в болницата мъжът ми ми купи само спрейче за раната и ампули с желязо заради анемията, но иначе не съм дала и стотинка на лекарите. Като чета в София за какви суми става въпрос ми настръхва косата. А и секцио, което не е по желание на маиката се поема от Здравната каса.

# 83
  • Мнения: 5 577
200лв, не ни ги е искала докротката, ние за толкова имахме възможност.

# 84
  • Мнения: 1 313
Аз не съм плащала нищо за раждането.


 Като чета в София за какви суми става въпрос ми настръхва косата. А и секцио, което не е по желание на маиката се поема от Здравната каса.

Да се плаща или не е е личен избор на самата родилка.Така е в София и навсякъде.Не мога да разбера на кое толкова се чудите????Имаш парите, знаеш кой лекар искаш и просто му плащаш за това, че точно той ще е на раждането,нито ВИП стаите са задължителни, нито епидуралната, нито избор на лекар.За мен това са съвсем нормални неща-и да нямаха тарифи-пак щях да им платя-лекаря е улеснил и помогнал да се случи най-прекрасното нещо в живота ми все пак!
А за бонбони, алкохол и др ми се струва просташко, че вобще ги споменавате-това не е подкуп!!!!!това се дава от сърце и е за здравето на бебето и майката.

# 85
  • Мнения: 396
Моля споделете колко ви струваше раждането, защото на мен ми казаха че после ще се разберем. Аз 1000лв не мога да отделя - нямам ги и ми е много притеснено.
Моля помогнете - да ходя ли в друга болница без уговорка
Ами по-добре иди в друга болница! На мен не ми взеха и стотинка преди 6 години, когато раждах сина си. Сега мои приятелки казват, че не са им искали пари, така че се надявам и на мен да не ми искат. По закон нямат право да ти искат пари, ако си здравно осигурена.

# 86
  • Мнения: 779
Като чета за какви суми става въпрос и свят ми се завива! Че то защо хората не искат деца!
Аз, живот и здраве, ще раждам в частна болница и въпреки това ще заплатя само 210 лв  - включва нормално раждане, престой, храна (която си поръчвам - т е, каквото ми се яде)
Не мога да разбера как и на какво основание лекари от държавни болници взимат пари от пациентките си за нещо, което са ДЛЪЖНИ да свършат, понеже това им е работата и затова им се изплащат ЗАПЛАТИ???
В Бургас ако не си платиш се държат с теб като с куче ( че и по- лошо) #Sniper. Предпочетох да си платя , а не да рискувам своя живот и този на детето ми! В крайна сметка не раждам всеки ден  Crossing Arms.

# 87
  • Мнения: 779
Платихме 150лв. на акушерката, която ме израждаше.
Не съжелявам.

# 88
вие добре ли сте бе женки ако си здравно усигорена прегледите по време на бременноста са безплатни плаща се единствено за лабораторните изследвания 1-2лв. а за самото раждане несе плаща

# 89
  • Мнения: 8 505
Аз предпочетох да не се уговарям с лекар,но епидурална исках със сигурност-така че 100лв за епидуралната и още 20лв за хапче за предизвикване на раждането (преносих 7 дни). Общо 120лв. Шейново.

Общи условия

Активация на акаунт