Гласуване в категория Ретуш на снимка - седмичен фотошопски конкурс

  • 1 930
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И тук сте се справили много добре!
Гласувах за 4, 5 и 6! Успех!

# 16
  • Мнения: 952
И тук сте се справили много добре!
Гласувах за 4, 5 и 6! Успех!

Цитирам Мира, но просто гласувах за същите ретуши. Страхотно сте се справили.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 361
1,5 и 8 ми допаднаха най-много, но всички са страхотни - успех Peace

# 18
  • Мнения: 512
3, 5 и 6   Peace

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
1,5,8 най-много ми харесват. Гласувах за тях.

# 20
  • Мнения: 2 818
Всички са чудесни! Браво!
Гласувах за 1,5 и 8.
Аз не успях да се включа  Embarassed

Пускам малко коментари...

1. Много ми харесват цветовете! Кожата е много нежна, но е станала като с вдлъбнатини тук-таме.
2. Харесва ми колко добре си е паснала "новата" коса с оригиналната! В голям размер обаче се вижда, че не е много изпипано.
3. Очите са станали перфектни, но избора за усните не е подходящ според мен. Черното стеснява, а бялото разширява, мацката има твърде стабилна долна част на лицето, за да й се разширява оптически допълнително от светло червило.
4. Харесват ми избраните цветове, очите стоят неестествено заради нарисуваните мигли, сянката на устните е станала много тъмна. Виждам обаче, че автора е работил със снимката от мултиплай, което донякъде обяснява нещата.
5. Перфектно! Определено са й свалени няколко години Simple Smile
6. Фона определено ми харесва и несъмнено жената е подмладена Simple Smile Очите и усните можеха да не са толкова блърнати и те или пък и обиците да бяха блърнати...
8. Чудесна идея и изпълнение за смаляването на лицето и промяна на формата на очите! Ъгълчетата на устата също може би им трябва промяна. Очите са кристално ясни, а миглите замазани...

# 21
# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Тука вече има победители:


Първо място № 1 и № 8 с 24 гласа
Второ място № 5 с 22 гласа
Трето място № 4 с 14 гласа


Айде да си казвате кое на кого е, аз не съм участвала  Embarassed

# 23
  • Мнения: 156
Ники, благодаря за обобщението  bouquet За съжаление и аз не участвах, но и на мен ми е много любопитно на кого са творбите. Хайде, излизайте от нелегалност Simple Smile

# 24
  • Мнения: 354
Моето е 2, малееее много се мъчих с удължаването на косата, но така и не я разкрасих много мацката.
Възхищавам се от работата на №1 Прекрасно се е получило и моля да споделиш за блясъка на устните и миглите, как са направени Praynig

За 3 ще кажа, че е доста добър опит, но този грим с такова червило хич не ми се връзва. Ако червилото беше нещо по-тъмничко и цвета може би бордо...

4Много красив блясък на усните, но цвета на грима и "ружа" нещо не ми допадат, а и покрай очите доста издайно е размазано.

5Чудесен ретуш, като при №1 , предполагам , че са на един автор Wink

6Малко "блърнато" ми стои цялото лице спрямо ухото.

7Камъчетата много издайно и неестествено са на фокус върху разфокусираното деколте. Wink

8Доста добре, тука май пластичните хирурзи бая са се потрудили Laughing


Дано никой не се сърди за коментарите, искам да ви кажа , че всички сте се справили прекрасно със задачата Hug

# 25
  • Мнения: 2 270
Тук определено 1 и 5 са си професионални ретуши.Може би маааалко по балко блюр.Браво на автора/и аз си мисля ,че е един и същ/

# 26
  • Мнения: 2 863
Момичета Номер 8 е моя ретуш, честно казано много приятно ме изненадахте с  гласуването  bouquet
Не съм  правила  ретуш почти година, но сега като видях снимките просто ми се прииска  да опитам. Работих върху първите снимки, които пуснахте и те не бяха в голяма резолюция, а после не ми се почваше наново. И не бях особено старателна, някой неща ми убягваха,  просто съм позабравила някой хватки Embarassed
За времето, в което не  пиша във фотошопските теми,  СТРХОТНО СТЕ НАПРЕДНАЛИ, НАИСТИНА, има  много нови момичета, всъщност май  разпознавам само  два- три ника, но сте станали  адски добри!
Номер 1 е за мен несъмненият победител, не знам на кого е, но е много сполучилив. Миглите аз ги рисувах, защото нямах време да намеря подходящи четки, нито можах да взема от друга снимка подходящи ,  това по повод много точния коментар на мактуб за блъра на миглите, просто са рисувани... оправих и шията,  казах си вече не бях  много прецизна, но другия път повече:))
Ето я  с коригиран врат Simple Smile
http://jaly1.multiply.com/photos/album/12#49

# 27
  • София
  • Мнения: 7 242
Jaly, честито  bouquet №8 е моят фаворит Grinning
neci, Ани, познали сте Laughing - 1 и 5 са мои. Благодаря за коментарите  bouquet. Както Мактуб е забелязала, кожата на 1 не е направена много добре. Направих и една не съвсем успешна "пластика" с пен тула и едва после ми светна, че затова си има инструмент. 5 ми харесва повече.

2 - удължаването на косата е много идейно и ефектно. може още да се поработи по кожата, очите и косата
3 и 4 мисля, че са на един автор. И двата ми харесват. Може би гримът /сенките/ са прекалено "загладени/.
на 6 авторът наистина е постигнал много добра промяна. Липсва ми само острота на очертанията на устата, очите, блясък на очите
7 също е хубав ретуш. Косата около ушите трябва да се пооправи и устата не е очертана добре при промяната на цвета.
8 Харесва ми много. Много добра пластика - браво на пластичния хирурга!

neci, миглите са рисувани с четка. От стандартните е, със сигурност я имаш /ама и аз чак сега открих, че е за мигли. Все си мислех, че е за рисуване на трева/. Блясакът е по този урок, като преди това съм променила малко цвета на устните: http://www.photoshop-bg.com/index.php?nav=read_tut&id=1956

# 28
  • Мнения: 2 863
Леле, Лекси страхотен  напредък, доколкото си спомням аз излизах вече от фотошопксите теми, ти като започна да се занимаваш. Браво!
Но  сега виждам, че  пишеш във фотографията,  мен снимането така ме погълна, че  напълно измести интереса ми към  фотошопа и манипулациите, сега искам кристални, ясни, чисти снимки, но съм далече още :oops
Истината е, че  погледнахме в темата, дъщеря ми седеше до мен и  беше зашеметена от "момичето с лилавото" и аз някак се навих да опитам да видя какво мога още и мога ли изобщо нещо. Най-ти завидях на миглите, просто са съвършени Rolling Eyes

Та благодаря, че ме върнахте към това занимание, доставихте ми голямо удоволствие!

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 16:59 от Jaly

# 29
  • София
  • Мнения: 1 941
Честито на победителите!  bouquet  bouquet  bouquet
Мои са 4 и 6. Правя ретуш за първи път и ви благодаря за градивните коментари.  bouquet  bouquet  bouquet
Лекси, браво! Наистина на 5 си се справила по-добре, но пък 1 е с голямо преимущество - косата. В този ред на мисли, би ли казала как правиш коса?  Praynig Станала е супер естествена.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт