За пюретата-комбиниране на плодово със зеленчуково

  • 1 552
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Аз преди смесвах доста пюрета с тиква! Бебка обожава тиква, и аз го добавях към всякакви пюрета, които не обича - най-вече плодови. Друг е въпросът, че според някои тиквата е плод, но аз мисля, че е баш зеленчук. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 316
В началото и моята дъщеричка прие зеленчуците трудно. Затова в началото слагах повече АМ и няколко парченца ябълка в зеленуково пюре/приготвях й домашн/. С течение на времето намалих ябълката, а после я спрях. По същият начин и с АМ. Така се научи да приема вкуса на зел. пюрета.

# 17
  • Мнения: 1 473
Не съм смесвала зеленчуково с плодово пюре, само съм разреждала зеленчуково с пюре от чист морков. Така става по редичко.
Но ако на детето ти му харесва и си хапва така смесени пюрета не виждам къде е проблема. Важното е, че яде.

# 18
# 19
  • Мнения: 428
Не смесвам зеленчуково и плодово пюре. Давам зеленчуково на обяд, плодовото - като следобедна закуска.
Извинявай, но повечето смеси м/у плод и зеленчук, с изключение на ябълка с тиква или морков са си откровено гадни, и по-скоро би отвратила детето си. Все пак и то има право на вкус и предпочитания и мисля, че е по-добре яденето да му се услади отколкото просто да го изгълта на всяка цена.

# 20
  • Мнения: 569
  Не , не съм ги смесвала , аз лично не мисля че е добра идея , но всеки си знае ситуацията.
  Според мен ако навреме започнеш да намаляш количеството на плодовите пюрета и АМ постепенно , за да започне да приема всичко в чист вид - не е проблем , че сега ги предлагаш така Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 15 220
Моето мнение е, че АМ в пюрето е по-добре да остане.
Иво никога не е ял чисти зеленчуци. Правех домашни пюрета, в които винаги имаше кърма или АМ.

# 22
  • Мнения: 174
Понякога обаче и с мляко да ги смесваш, пак не помага. А не може само на моркови и картофи да караме. Затова на върха на лъжичката слагам плодово, а под него прикривам зеленчуковото. Сигурно ви звучи кофти, ама нашите вкусове не съвпадат съвсем с тези на децата. Иначе по тази логика нито едно пюре не бих му предложила, на мен всички са ми блудкава работа. Пък така наистина яде с апетит, така че положението е временно спасено.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Никога не съм ги смесвала,той си ги ядеше така,от буркана.АМ също не съм прибавяла.... Rolling Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 119
Аз практикувам така, защото дребния се мръщи понякога на зеленчуковите.
Всеки ден е с различно мнение дали ще яде или не, за това като не иска да яде му слагам АМ в зеленчуковото ако и така не иска се лъжеме 1 лъжица плодово 1 лъжица зеленчуково.
Може и да не е много правилно но предпочитам така отколкото да плаче и да не иска да отваря устата.

# 25
  • Мнения: 1 305
Никога не съм смесвала пюрета или каквото и да е. Винаги всичко съм си го давала в чист вид. Но единственото което бих смесила е зеленчуково пюре с АМ

Общи условия

Активация на акаунт