Късно заспиване на бебе

  • 5 574
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 246
Още не може за стои седнал стабилно. Оставям го и сам да си играе, но след определено време му омръзва. Започва да плаче и да кашля, а от кашлицата повръща. За нищо на света не мога да си позволя да го оставя да ми повръща легнал. Имаме близки, на които бебето на 6 месеца почина след едно такова повръщане.

# 16
  • Мнения: 1 763
Изтърпи още малко да дойде лятото, тогава ще сте повече време навън и вечер ще е капнал. Моят син лятото го слагах да спи към 22.30 и спеше сутрин до 9.30. Сега заспива рано, но какво от това, най-редовно в 3 часа се събужда наспан, до 5-6 играем и после пак заспива. Направо вече не мога да гледам от този накъсан сън. Пробвах разни номерца, но най-много между 3 и 5 да не играем двамата на пода, а той да реве в кошарата и се отказах. Сега просто седя и чакам по-добри времена Mr. Green

# 17
i az imah, i o6te imam tozi problem. nie sme na 5 meseca. ot okolo vtoriq do 4etvurtiq zaspivahme v 3 4asa prez no6ta. ni6to ne e v systoqnie da go prispi po-rano. e, posle spe6e do obqd, no... zaspivame s neistov rev i to na ruce, no toi trqbva da e izpraven. stra6na rabota!!! sega zaspiva kum 12- 1 , koeto e malko po-dobre i spi do 8 - 9. stavame vednuj prez no6tta. i az ne mojah da namerq izhod. toi sam si opredelq rejima, no sum sigurna, 4e 6te se opravi. ne mojeh da go budq rano, za6toto e mnogo kisel i az se 4uvstvah smazana i predpo4itah i az da spq, znaeiki kakvo me 4aka otnovo.
v ob6ti linii e mnogo trudno. pove4e kuraj i stabilni nervi...

# 18
  • Мнения: 571
Ние едва докарваме по час и нещо съм през деня/между 8 и 12/и заспиваме чак в 12.Тогава и е последното ядене и сякаш си го чака.Изместихме го в 22.30 и пак след 12 заспива.Не ще и това си е.Нищо не е в състояние да я накара да заспи.Дремва по 15-20 мин с помоща на включен сешоар ooooh!И това е.Банята не я уморява.Игрите също.Това,че мноооооооого плаче и то не и действа.Имаме по 8-10 часа сън в денонощие защото макар да заспива в 12 и по-късно,в 7,30-8.00 е на крак.И така цял ден.От както се е родила е така.И ако по натам спането става по-малко чудя се колко по-малко ще спи #Crazy #Crazy

# 19
  • Мнения: 5
Simple Smile Като изчетох темата мъничко се поуспокоих! Моят мъник заспива към 00.00-1.00 през нощта и то само по време на ядене. После яде отново в 3.30, 6.30,10.30 и към 12.30 се събужда окончателно. През деня спи само ако е навън, а яденето му е често и безразборно.  Или рядко подремва за по половин час - по коремче. Пробвайте позата, при мен се оказа ползотворна. Вашите дечица след колко месеца си изработиха режим на ядене и спане?
П.П. А по дебелите книги, които четох по време на  бременността пише, че уж новородените спели по 20-22ч в денонощието  Laughing

# 20
  • Мнения: 206
Не знам. но ние такива проблеми със съня имаме. че съм готова да я приспивам в 2ч. но поне след това да спи спокойно.А ние лягаме в 10. после през половин час мрънкане и люляне в леглото.Има и дни в които си заспива към 10 и спи цяла нощ до 9 сутринта.Аз го отдавам на зъбите или понякога от превъзбуждане.

# 21
  • Мнения: 246
Явно търпението му е майката.  Laughing

# 22
  • Мнения: 96
Не знам какво да кажа - дъщеря ми е имала всякакви периоди и нищо не помагаше, а просто си отминаваше. А дотогава - търпение от наша страна (и от време на време нерви де) Thinking
Ще стискам палци това да не трае дълго Hug

# 23
  • Мнения: 1 740
Ние имаме същият проблем ве4е 3 месеца трудно заспива и след около половин 4ас е пак буден и така по цяла нощт половин 4ас сън,два 4аса преспиване. В на4алото мислех,4е е от зъбките , но ве4е от месец ни излезнаха  две а пак неспи . Дори и през деня неспи пове4е от 4ас наимного два.

# 24
  • Мнения: 683
От средата на декември бебето реши, че ще заспива вечер след 12 часа. В началото го отдадохме на зъбките. Сега бебока продължава да заспива, но между 1-1.30часа. Нищо не е в състояние да го преспи по-рано.
Опитвала съм се денем да го изморя от игри - резултата е капнала от умора майка.
Няма никакво значение по колко часа през деня спи. Спал ми е само два пъти по половин час за целия ден и пак си заспива вечер в 1ч. Картинката е същата и ако през деня е спал 5 часа.
Пеенето на преспивни песни с часове не помага. Не си играем вечер, обяснявам че играчките спинкат. Няма никаква полза. Имам чувството, че сънува кошмари  и го е страх да заспи. Бори се неистово със съня и заспива прав. Не иска легнал. Денем го нямаме този проблем.
Като минахме никненето на двата зъба и грипа започна отново да си спи без да се буди нощем.
Сутрин ставаме към 8.30-9часа.
Видяла съм се в чудо. Приемам всякакви съвети.

Ами моят син от бебе е така и вече е на 3 години и промяна няма, дано не те отчаям...  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 9 973
или го остави сам в стаята,или вземи люлка-много помага Grinning

# 26
  • Мнения: 1 629
Можеш да го сложиш да спи и да загасиш лампата и да излезеш от стаята. Той е мъничък още и като заспи после трудно ще се събуди. Научи го от сега по някакъв начин, защото после ще започне да проявява характер и ще ти е по-трудно. Аз лично като стане 8и30 най-късно го слагам, завивам и не ме интересува повече, да реве, да се преобръща. Миналия месец мисля беше, когато ми правеше номера. Слагам го в 19:30 както винаги да спи ама той не иска. И до 20:30 го чаках и излезнах от стаята. Той рева, рева и заспа най-накрая. Това не означава да правиш сега като мене. Просто давам пример. Пак ти казвам - малък е още и много лесно можеш да го научиш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт