В ДГ да сме здрави, грипът да не ни нападне - 20 част

  • 8 818
  • 286
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 219
Значи  днес сутринта видях новите такси, вдигнати са на 2.20 лв дневно, плюс 2лв месечна постоянна такса. А и носим и консумативи-тоалетна хартия, салфетки, при поискване мокри кърпи и шарена сол /която съм я омразила Sick, вечер като го гушна целия мирише на нея/

# 256
  • София
  • Мнения: 6 263
МерСедес, за шарената сол направо ме уби  Grinning , а иначе на нас консумативи не ни искат (сложила съм й на Ади в раницата пакети носни и мокри кърпички и толкова, а раницата дори не я взимаме всяка седмица; от началото на "учебната" година само един пакет от 15 мокри кърпички съм подменила).  Peace

# 257
  • Мнения: 5 393
gabby- добре дошла    bouquet   Ако отсъствията не са извинени с медицинска бележка или  по домашни причини, мисля че има някаква минимална такса, която се заплаща. Не съм сигурна де, на Иво отсъствията винаги са били по мед. причини и съм плащала само присъствените дни.

МерСедес - не знаех, че има нови цени Thinking  И ние носим т. хартия, мокри кърпи.... А шарена сол защо? newsm78

# 258
  • София
  • Мнения: 6 263
Мечо Пух, новите цени не са за София, затова не знаем.  Peace

# 259
  • Мнения: 5 393
Ааааа, ясно, аз помислих, че навсякъде има увеличение Crazy Благодаря за разяснението Hug

# 260
  • Мнения: 458
Благодря за топлото посрещане  Hug

Имаме извинителна бележка за отсъствията, затова се учудих на платената такса. Освен да са я смятали 20лв минималната такса + цената за 9 дни посещение  newsm78. Май следващият път ще трябва да попитам на място. Благодаря ви!

Явно тази мин. такса е измислица само на нашия кмет.

# 261
  • Мнения: 1 949
Благодря за топлото посрещане  Hug

Имаме извинителна бележка за отсъствията, затова се учудих на платената такса. Освен да са я смятали 20лв минималната такса + цената за 9 дни посещение  newsm78. Май следващият път ще трябва да попитам на място. Благодаря ви!

Явно тази мин. такса е измислица само на нашия кмет.

Дю, ти не беше ли споменала за някаква такава мин.такса при вас? Извинявай, може и нещо да бъркам, но помня, че имаше такава дискусия неотдавна...

Габи, добре дошла  Hug

# 262
  • Мнения: 1 241
Да, точно така, само, че не се знае каква е точно тази такса. Казаха - потребителска такса от 10 лв./месец на дете без значение дали е ходило на градина или не. Отделно е месечната такса от 40 лв. (за моето дете), която се заплаща според присъствените дни.

Габи, добре дошла!

# 263
  • Варна
  • Мнения: 1 134


 Освен да са я смятали 20лв минималната такса + цената за 9 дни посещение  newsm78.



За Варна е така от началото на годината - таксата е 48лв, като 20 от тях се заплащат независимо дали детето посещава или не детската градина. Правят го, защото има много деца, които само формално са записани на ДГ, а родителите си ги държат вкъщи. Има логика.

# 264
  • Мнения: 458


 Освен да са я смятали 20лв минималната такса + цената за 9 дни посещение  newsm78.



За Варна е така от началото на годината - таксата е 48лв, като 20 от тях се заплащат независимо дали детето посещава или не детската градина. Правят го, защото има много деца, които само формално са записани на ДГ, а родителите си ги държат вкъщи. Има логика.

С риск да стана вече досадна с този въпрос  Blush, само ще кажа, че проблемът идваше от моите изчисления. Аз си мислех, че тази 20лв са задължителни + отделно цялата такса за ДГ, което става към 70 лв такса  #Crazy. Затова се обърках. А то тези 20лв са включени към 48-те такса. Вече разбрах  Laughing

Благодаря ви!

# 265
  • Мнения: 2 322
при поискване мокри кърпи и шарена сол /която съм я омразила Sick, вечер като го гушна целия мирише на нея/

 newsm78Направо ме уби.Какво ли не чета да се иска от родителите ама такова чудо за пръв път чувам Crazy

# 266
  • Мнения: 1 241
МерСедес, аз чела не дочела, сега видях, че ви искат шарена сол!!!  Shocked

# 267
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 970
Има подобна тема за заплащането на градините и при всички е различно. Ние от март месец ще плащаме 48 лв.

# 268
  • Мнения: 1 949
Да си похваля гарджето! След сутрешният плач на раздяла, не била плакала, даже била много весела и цял ден бърборила. После по пътя към къщи не спря да чурулика, като се прибрахме, изяде една чиния с манджа (явно не е яла там много, ама и тя си призна, че следобяд е пила само айран). Дано утре минем и без сутрешни катаклизми.

Шоши, сетих се да те питам, Мария само преди ДГ ли плаче или и там си е тъжна Sad Може да си писала, но не ми се търси назад  Embarassed Иначе те разбирам, че ти е тежко. Преди когато Криси плачеше доста, едната г-жа ми каза: Всички деца свикнаха вече, само тя още не е. Още помня колко тъжно ми стана от това.  Cry

# 269
  • София
  • Мнения: 44 331
Здравейте мами,
имам един такъв въпрос...
последната седмица бяхме в къщи, защото малкият беше със силна хрема...е още е с някаква...та педи спомена като свърша с капките да правя промивки със сребърна вода....

Та ползвали ли сте такова нещо, как се прилага и има ли някакъв ефект???

Общи условия

Активация на акаунт