Мързеливо кърмаче

  • 2 074
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 49
Abby^, ако искаш дай малко повече информация.
С кокво тегло е родено бебето?
Да е имало по-тежка жълтеница?
Как се кърмите сега, още ли е по-поспалива?
Как пълни памперсите?
Разкажи малко повече за самото кърмене - на какви интервали и по колко време продължава.

# 16
  • Мнения: 23
Здравей, роди се 3,300. Изписаха ни 3,050. Памперсите ги пълни най=малко 3 или 4 пъти. Жълтеницата беше в рамките на нормалното. За интервалите спазвам препоръката на докторката на 2часа и половина (ако е заспала, ако не спи и давам като се разплаче). Суче доста дълго време около час. Прави ми впечатление като я сложа на едната гърда суче и когато намалее млякото  започва да се върти, да плаче и я премествам на другата, от която започва да суче нормално. Явно търси по -лесното.

# 17
  • Мнения: 49
Така както описваш не би трябвало да има проблем.
Сваляне на родилното тегло е в рамките на нормалното.
Памперсите освен за ако трябва да следиш и дали са тежки от урина - това е показател, че бебето приема достатъчно кърма.

А вода даваш ли? Ако даваш по-добре спри. Водата създава лъжливо чувство на ситост у кърмачето и може да намали приемът на кърма, а сега е важно бебебто да приема кърма.

За сукането от двете гърди - за някои майки това е най-добрият вариант, за мен също беше така. Само трябва да се следи бебето да изцоква добре първо едната гърда и след това да се предлага и другата.

А нощем буди ли се да суче? Ако детето иска да суче през нощта ,особено през първите месеци е добре да бъде кърмено. Нощем нивата на пролактина са най-високи, а и лактацията се поддържа.

Съветът ми е да да кърмиш когато бебето иска и при всеки удобен момент.

# 18
  • Мнения: 23
Да и доста мокри памперсите също. Давам вода, но по-малко за да й се отмие млякото останало в устичката. Не се буди през нощта. Последно яде в 12 вечерта и към 6 сутринта. Въпросът е там че ако я оставям да спи паузата става много голяма и за това я събуждам на 2 часа и половина. А както казах когато е будна и давам като почне да плаче. Не знам дали е редно. Благодаря за съвета все пак. А за гърдите давам и другата но от първата не е изцокала всичко, просто като й стане  и по -трудно става като пумпал и почва да ме хапе и да дърпа,което е болезнено и за това давам другата.

# 19
  • Мнения: 49
Ами даването на вода дори само с цел за изплакване на устичката не е необходимо. Кърмата има антибактериални свойства и предпазва както бебето така и майката.
Според мен не би трябвало да има проблеми при сегашната ситуация.
Кърми спокойно, не се притеснявай за наддаването, ще се види на следващата консултация.
Успех!

# 20
  • Мнения: 2 401
Abby, бих искала иаз да допълня нещо към това, което вече са ти казали, според мен това че твоето бебе е наддало по-малко през  първия месец може би се дължи на по-дългите интервали, които сте правили в началото, те са прекалено големи за новородено, а при положение че имате проблеми с наддаването кърми възможно най-често, няма смисъл ако бебето иска да суче да чакаш да минат 2 часа и половина, а относно нощното хранене е добре, че го имате.
За водата и аз смятам, че няма нужда да даваш дори и минимални количества, особенно ако го правиш с биберон, възможно е и точно заради това бебчо да се дърпа от гърдата, тъй като някои бебета много лесно привикват към бибероните и ги предпочитат пред гърдата.
Относно кърменето от двете гърди е хубаво бебо да изпразни добре първата преди да предложиш втората, затова би могло след като е сукал от втората гърда отново да го върнеш на първата, ако не я е доизсукал.
Пожелавам ти на следващото мерене бебчо да е наддал добре и да си се кърмите успешно! Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 132
Да и доста мокри памперсите също. Давам вода, но по-малко за да й се отмие млякото останало в устичката. Не се буди през нощта. Последно яде в 12 вечерта и към 6 сутринта. Въпросът е там че ако я оставям да спи паузата става много голяма и за това я събуждам на 2 часа и половина. А както казах когато е будна и давам като почне да плаче. Не знам дали е редно. Благодаря за съвета все пак. А за гърдите давам и другата но от първата не е изцокала всичко, просто като й стане  и по -трудно става като пумпал и почва да ме хапе и да дърпа,което е болезнено и за това давам другата.
Пробвай с малко търпение без разбира се да ти причинява болка. Следи дали захапва зърното правилно. В началото млякото идва като на интервали и докато се намали времето между тях бебчетата може да нервничат. При нас беше така - първо цока, после известно време суче на празен ход, след няколко минути пак и потича и т.н. Докато суче на празен ход се ядосваше от време на време, но е важно да изсуче и задното мляко, което е по-калорично.

# 22
  • Мнения: 2 376
Аз бих добавила, че не трябва да чакаш да реве, следи детето за първите признаци на глад. Ако трябва предлагай на всеки час. Мисля си също така, дали не е добра идея във вашия слуай след хранене да изцеждаш и даваш с лъжица, капкомер, спринцовка и т.н. докато бебочо не заякне и не разберете къде е проблема, защото е важно в този  момент да наддавате на тегло.

# 23
  • Мнения: 49
Мисля си също така, дали не е добра идея във вашия слуай след хранене да изцеждаш и даваш с лъжица, капкомер, спринцовка и т.н. докато бебочо не заякне и не разберете къде е проблема, защото е важно в този  момент да наддавате на тегло.
Според мен чак такива мерки не са необходими, поне не до следващата консултация когато се види какво е положението.
Първият месец наддаването е било малко заради твърди големите интервали между храненията.
С правилна организация на кърменето не би трябвало да има проблеми.

# 24
  • Мнения: 2 376
Да, големи интервали са причината, но каква е причината за големите интервали?
Аби, виж най-първите теми - Към кого да се обръщаме  за помощ при кърмене, има списък на майки обучени да помагат при проблеми, също и телефон. Свържи се с някоя от тях на ЛС или се обади по телефона. Ние тук можем да те объркаме, а на вас ви е нужено да се изясни откъде идва проблема, за да може да го решите. Надявам се да ви се реши проблема и да се кърмите толкова дълго колкото искате  Hug

# 25
  • Мнения: 23
Благодаря ви много за съветите.

Общи условия

Активация на акаунт