За серийните убийци...

  • 14 966
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да ,разбирам,како сийке! но този си е подготвил списък с градини, то си е цяла серия, поред! да , масов е, но е можело да бъде и сериен, кра4ката не виждам да е  по-голяма, освен времето м/у актовете! има си при4ина, не се става току тъй убиец!

# 16
  • Мнения: 25 616
Доколкото знам, серийните убийци са много интелигентни, обикновено над средното. То това ги и прави серийни, защото така изпипват нещата, че е доста трудно да ги заловят.
Докато масов може да стане всеки идиот с оръжие в ръка. Той може да е искал да стане сериен, но фактът, че го хващат още в началото, говори много...

# 17
  • Мнения: 2 448
Игралните филми за серийни убийци в някаква степен митологизират този образ,докато в действителност нещата се оказват много по обикновени и в същото време ужасни, поради истинността си.  Confused

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз гледах този филм скоро, и аз след него си зададох много въпроси.
Съгласна съм, че от това, което познавам от филми и книги, тези хора са наистина много умни и изобретателни. Струва ми се, че това по нашите ширини е не толкова възможно, но не се знае. Някак по друг начин мислят нашите хора.

# 19
  • Мнения: 25 616
Защо само по филми и книги? Има много психологическа литература по въпроса.
В действителността нещата просто са много по-ужасни и кървави, отколкото във филмите.

http://www.kriminalist.info/forum/viewtopic.php?t=9


Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 21:46 от Как`Сийка

# 20
  • Мнения: 144
А на този линк ( http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=7330 ) пък прочетох историята на един шаман, който е доста брутален. Ето я и цялата история:

Шаманите са по-жестоки от серийните убийци

57-годишният Сураджи е бил арестуван през 1997 година, след като полицията открила части от човешко тяло близо до дома му. След като се разровили наоколо, полицаите открили още 41 трупа. Според следствието жертвите идвали сами при шамана, защото вярвали, че той притежавал дар Божи и небесна сила. Жените били убедени, че той може да направи магия, с която да привлекат желания мъж, да накарат съпрузите им да са верни или да забогатеят. Шаманът обещавал да изпълни желанията им. След това ги заравял до кръста в земята, като им казвал, че това е част от магическия ритуал. После обаче ги удушавал, заливал ги с горивна течност и ги запалвал. Правел го, защото бил убеден в това, което му казал Всевишният отгоре - ако продължи така да убива в продължение на 11 години, неговата магическа сила и мощ ще се увеличат многократно. Съпругата на шамана не само знаела за убийствата, които той извършва, но била и негова първа помощничка. Тя също е била осъдена на смърт, но по-късно била помилвана и останала в затвора да излежава доживотна присъда. Когато настъпил часът за изпълнение на присъдата, последното желание на шамана било да види съпругата си. Желанието му било изпълнено, а няколко минути след това убиецът се пренесъл при своите жертви.

А това ( http://en.wikipedia.org/wiki/Ahmad_Suradji ) пък ако не се лъжа е историята на същия шаман. Но може и да греша. Може и да са две много близки истории.
 

# 21
  • Мнения: 183
..............Той може да е искал да стане сериен, но фактът, че го хващат още в началото, говори много...
rotfImbo rotfImbo  hahahaЗнам,че не е много на място ама ми стана много смешно

# 22
  • Мнения: 241
анаморф,
за филма с Анджелина Джоли ли става дума, Changeling, Подмяната?

Мен ме разтърси, филма е по истински случай и след него трудно спах. Ето я и истинската история по която е направен филма (за англочетящите):
Това е и известен убиец и насилник на деца от 20те години на миналия век в Америка.
http://en.wikipedia.org/wiki/Wineville_Chicken_Coop_Murders

снимка

Изглежда си нормално, нали...

Човекът е избил куп деца под 12 год. възраст, открити са само части от телата им.
Прототипът на героинята на Анджелина Дж., майката на едно от момчетата не се отказва да търси детето си до края на живота си, тъй като не е доказано че тялото му е сред тези на заровените в двора на убиеца..

Имам и аз един такъв случай, ужасното е че го е направил братовчед на баба ми. Случва се преди няколко години и дядката си седи безнаказан вкъщи, "поради болест".
Село Попица, Врачанска област. 80+ дядото е в добра физическа форма и си е хванал 15 годишно момиче циганче за любовница. Циганчето го ядосва нещо, иска му пари, може би го изнудва. Той я убива и я слага в един от пчелните си кошери в двора. Как я е нагънал, не искам и да си представям. Поради миризмата все пак откриват момичето - състоянието на трупа е невъобразимо. Ужасявам се, че има такова същество с което имам, макар и далечна, роднинска връзка. Успяха да го освободят след по малко от година затвор!!!
И по селата това далеч не е единствения случай.
Отсъдете сами какво се случва там, всичко скрито покрито

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 17:50 от T3-M4

# 23
  • Мнения: 7 186
На мен пък ми е много интересен психопрофила на този изрод /не е сериен килър, ама то не знам кое е по- лошо в случая Rolling Eyes/- http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=&article=230906
И изобщо какво стана с него?

# 24
  • Мнения: 241
Ей, да ти кажа Lady Marmalade, точно за него се сетих докато си писах поста

Бях в Австрия за около месец точно по време на случката. Предизвика голям обществен дебат. В тази толкова подредена страна... интересно наистина, какво ли стана с него

# 25
  • Мнения: 7 837
Аз  все отлагам гледането на филма с Джоли, защото става въпрос за деца...

Иначе, моят "любимец" сред всичко, що съм изчела за серийни убийци, е Тед Бънди. Има и игрален филм за него и въпреки че кървищата са спестени, не можах да го догледам, защото бях чела вече книгите...


# 26
  • Мнения: 7 186
Ей, да ти кажа Lady Marmalade, точно за него се сетих докато си писах поста

Бях в Австрия за около месец точно по време на случката. Предизвика голям обществен дебат. В тази толкова подредена страна... интересно наистина, какво ли стана с него

И аз се чудя, просто изчезна някъде тази история, и за процеса не съм намерила нищо.
С голям интерес гледам материали за серийни убийци, извратеняци и пр., но тази история ме беше разтърсила из основи... Винаги ми е било интересно, какво провокира в един човек да извърши възможно най- гнусни деяния, колко низки могат да бъдат човешките страсти и докъде най- далеч може да стигнат.
Наистина, при такива "серийни" случаи, обикновено организаторите са интелигентни хора, с професии, соц. среда и пр. Хора, за които никой не е подозирал, че са способни да извършат някога нещо подобно. Понякога хора богати, пренаситени.
Фрицъл например е бил адски хитър. Организацията му е била перфектна и планирана с години, а впоследствие историята му тепърва се е развивала тихомълком, в продължение на 24 години. Това е адски много време и ума ми не побира колко перфектен и двойнствен трябва да си, за да успееш да скриеш такова нещо, толкова живи хора, за толкова много време.
Интересен ми е профила и на т.нар. "стокхолмски синдром".

И още една извратена история, която съм запомнила- http://www.dnes.bg/article.php?cat=34&id=22581

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 23:04 от Lady Marmalade

# 27
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
А Декстър е дори симпатичен (голяма съм му фенка).

При нас също има такива, но ги хващат доста бързо. Сещате ли се за онова хлапе, което разфасова съученика си преди няколко години? Той е типичен пример за потенциален сериен убиец. Ако някой ден излезе от затвора (щото, българската правозащитна система милее за престъпниците, нъл тъй?), не ми се мисли какво ще стане.

# 28
  • Мнения: 660
Да визирах точно този филм с Анджелина Джоли и това ме насочи да се замисля над тези хора,които просто така леко отнемат животи.Именно това ме разтърси,че всичко това се е случило в действителност,цяла вечер не спах,като някак си преживях това да съм на мястото на тази майка,също имам момче,изпитах ужаса,че това е истина,че може да да се случи и с моето дете някога...
Запитах се какъв човек трябва да си да убиваш деца и то най целенасочено и избирателно Sick Sick Незнам страшно,наистина страшно...

# 29
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Не си човек. Но външно не ти личи.

Хелта, метни и на мен онзи текст.

Общи условия

Активация на акаунт