За серийните убийци...

  • 14 992
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 660

Цитат
Най-притеснително ми се струва, че тази тема е редом с няколко други за изчезнали хора  .
Какво искаш да кажеш с това Shocked
Просто си  говорим тук за тези хора(изроди),не сме убийци пишещите тук спокойно...

# 61
  • Мнения: 592
Просто си  говорим тук за тези хора(изроди),не сме убийци пишещите тук спокойно...
Знаеш ли го със сигурност - от ника не личи нищо! А и не забравяй, че у всеки от нас дреме серийния убиец...

# 62
  • Мнения: 2 386
Heltah, голямо благодаря за труда!
Сега и за едно ЛС с материала да помоля..

Да, в България се учи криминална психология към МВР, но за съжаление там е пълен абсурд да влязат случайни хора, дори един. Една от преподавателките ми в университета (доц. Михалкова) работеше и към МВР, та знам как се ''изземат магистратурните ни бройки''. Не искам да говоря повече, че се ядосвам пак.

# 63
  • Мнения: 2 759

Цитат
Най-притеснително ми се струва, че тази тема е редом с няколко други за изчезнали хора  .
Какво искаш да кажеш с това Shocked
Просто си  говорим тук за тези хора(изроди),не сме убийци пишещите тук спокойно...
                      Аз ли неясно го написах, ти ли не ме разбра  Whistling...

# 64
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 251
А и не забравяй, че у всеки от нас дреме серийния убиец...

Всеки може да убие неволно или по принуда.

Но да е потенциален сериен убиец....  newsm78

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 14:57 от Иванка Тръмп

# 65
  • Мнения: 592
А и не забравяй, че у всеки от нас дреме серийния убиец...
Всеки може да убие неволно или по принуда.
Но да е потенциален сериен убиец....
smile3521 както всички носим в себе си ракови клетки, носим гените на меката китка /писах го по-горе/,  така носим и гена на серийния убиец. Всичко опира до физиология, генна обремененост, бит, история и все фактори които ви дойдат на главата. Никой не може да каже кога ще щракне ключалката на бараката!
Ева, за криминалната психология - ако няма промени, това си е една дисциплина само, няма такава специалност, поне в т.нар. Академия на МВР. За университета не споря. Не е съвсем така - никой не се натиска за там, не е толкова вървежна дисциплина, защото после няма какво да правиш освен в Сф или някой по-голям град. Пробвай и ще видиш - питах колегите от академията. А и нямаме традиции за да има някаква престижна основа. Кофти държава сме!

# 66
  • Мнения: 1 217
А и не забравяй, че у всеки от нас дреме серийния убиец...
Всеки може да убие неволно или по принуда.
Но да е потенциален сериен убиец....
smile3521 както всички носим в себе си ракови клетки, носим гените на меката китка /писах го по-горе/,  така носим и
Стига де! Mr. Green Все едно да кажеш и че заради някои от теориите за произхода ни в гените ни е заложено да чупим кокосови орехи със зъби и да се катерим и люлеем по клоните на дърветата Joy Mr. Green Mr. Green
Според мен убийци стават комплексирани и болни за слава и надмощие хора,които не могат да простят на света,че са останали незабелязани,или че останалите не им се кланят непрекъснато.Абе,меко казано,меки китки.Нещастници.

# 67
  • Мнения: 2 759
...Според мен убийци стават комплексирани и болни за слава и надмощие хора...
                       Според теб сигурно е така. Практиката обаче подкрепя нотар. Аз също  Peace.

# 68
  • Мнения: 592
не смесвай, Катюнгелче, понятията. Заложено и потенциален, макар и да се припокриват са различни. хората много са писали по темата, не съм го открил аз. Споделям малко опит само!

# 69
  • Мнения: 1 217
Безмислено е да споря,всеки си има право на мнение,но ще ми прозвучи нелепо,ако чуя,че присъдата на убиец е намалена,понеже и баща му,и дядо му са били такива и е генно обременен.

# 70
  • Мнения: 4 585
.

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 10:16 от Вълкът с дълъг ник

# 71
  • Мнения: 592
Безмислено е да споря,всеки си има право на мнение,но ще ми прозвучи нелепо,ако чуя,че присъдата на убиец е намалена,понеже и баща му,и дядо му са били такива и е генно обременен.
Това не е  и не може да е смекчаващо вината обстоятелство, но е факт, и то не само заради дядото. Просто в гените на всеки човек е заложено всичко - абсолютно. Въпрос на развитие - физиологично и социално. Не четеш правилно написаното. Под генно заложено не разбираме махленския смисъл, че дядо му по майчина линия на чичото на леля му е бил такъв, а в самите човешки гени на всеки индивид. Айде да приключваме!  Peace
п.п. по татово време ни учеха, че няма такова нещо, че генната теория е световна глупост, но май не е така! Това че нещо не ти харесва, не значи че не е така~!

# 72
  • Мнения: 1 217
Нотар,нямам опит с генетични изследвания,затова не мога да кажа дали и гените имат роля в постъпките на човек.На Тато не съм симпатизирала никога,мен са ме учили,че всеки човек се ражда добър и на това предпочитам да вярвам.Не налагам на никого мнението си.Вярвам,че човекът точно по това се различава от животните-може да контролира и обмисля постъпките си.Хайде,отказвам се и аз да споря Peace Виж,за четенето си прав Embarassed Доста съм припряна и понякога от пръв поглед "преценявам" написаното Embarassed,а е хубаво човек добре да чете преди да изказва мнение.Взимам си бележка! Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 22:17 от Катюнгелчева

# 73
# 74
Здравейте!
Никога не съм очаквала, че ще има форум където някой да посмее да пусне подобна тема, а дори и да има интерес към нея от страна на толкова много потребители..
Аз съм потребител във адски много форуми от адски много години и навсякъде се пише за любов и цветчета, никъде не съм срещала подобна тема..
А аз лично понякога чак се плаша от интереса си към подобни теми...маняк съм на тема "хоръри"...всякви пресътпления и прочие...но така обезателно ще ви прозвучи малко кофти, звучи психарски...и не особено нормално, нали?...
Само дето си има хора за всичко..и на мен просто ми е АДСКИ интересно,,освен розови облачета и приятни емоции обичам да се разтърсфам с филми на такива тематики или с биографии на серийните убийци...и точно така намерих тази тема тук чрез търсене в гугъл!
Потресаващо е знаете ли кое? (според мен)..
Потресаващото е не , че има хора, които вършат подобни неща като...да убият по 300 човека...да изнасилват по 100 малки момиченца ....да ядат човешка плът...или да си шият дрехи от кожи на убитите...тва е потресаващо да...но ОЩЕ по-потресаващо е, че някой от тези хора са НОРМАЛНИ...
какво искам да кажа под нормални..ами нормални в смисъл такъв, че за да си убиец...не е задължително да си луд...трябва просто да си зъл...както беше казал един от тия известните убийци ...не е задължително да си луд...че всички убийци ли са луди? независимо те дали са серийни или такива, които са убили по веднж...разликата между тях е почти никаква според мен...или по-скоро много малка-някой убиват и спират, а други убиват-и продължават...въпрос на...психика..на усещане..не знам!
със сигурност има и психично болни убийци, но най-страшното на света е съвсем нормален човек с деца и семейстов с работа приятели и нормален ЖИВОТ..да стане сериен убиец..и да убие не един не двама не трима не 40 не 50 човека...
Чела съм ги всичките биографии на по-известните серийни убийци...и повечето от тях си пише "напълно вменяем"...или"психично здрав и стабилен"...и такива хора...убиват по 10 камиона с хора...
това не го разбирам аз...тва е просто...човешка ярост...човешки съзнателни жестокости...
мога да говоря много по темата..

Общи условия

Активация на акаунт