..::Имаме 102 чифта арабски пантофки, за да посрещаме скъпи гости::..

  • 20 935
  • 291
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 550
здравйте момоичета,
благодарение на “Гоогле“ попаднах на вашата дискусия. Аз търся пове4е информация за арабския свят, какво е да живееш там, или по скоро с араби, лесно ли е за нас българите да свикнем, как ни приемат те, и т.н. При4ината да се интересувам е естествено един прекрасен млад мъж, в който май съм влюбена Embarassed. Той самият ми разказва много, готви вкусни арабски храни, показва снимки (тъй като в момента и двамата се намираме в западна европа), но бих искала да науча повече, и се надявам да ми помогнете Simple Smile
В началото на темата има няколко линка, но за съжаление не работят, поне този за учене на арабски език. Ще съм ви много балгодарна, ако ги поправите  Grinning
Мерси предварително!

# 136
  • Мнения: 465
beba_momo, добре дошла!   bouquet Дано тук ти хареса.  Peace От къде е твоето момче?

За линковете има проблем още от миналата тема, но аз лично не знам как да го оправя. Видях още като пусках темата. Дивиана, идвай на помощ.   bouquet

Monsoon, от казаното от теб се замислих, че е  правилно да се придържаме само към никове, дори да знаем истинските си имена. На мен лично не би ми било приятно да ми се ползва името, благодарна съм на момичетата, които го знаят, че не го ползват.  Peace Аз лично си взимам бележка.  Blush

Дидона, каква ти е връзката с арабското? Мяркала съм те в Магребската... Извинявай, ако съм изпуснала и си стар герой по тези ширини.  Peace

# 137
  • Мнения: 177
Дани-Да ти е жива ,здрава и много,много щастлива сладката Ясминка!Прегръдки и весел празник.

# 138
  • Мнения: 1
Beba-momo, добре дошла, надявам се, че ще се чустваш добре сред нас.

Латеа, скоро ли ще заминаваш (извинявай, но съм късопаметна) ?

Искам да уточня въпрос номер 5, майката е родила в един и същи час, един и същи ден, един и същи месец, една и съща година. Продължавайте да пробвате, досега няма никой отговорил вярно и на шестте.

Абе, кога е редно да се затвори напълно фонтанелата? Все ми се струва меко там, ама не смея да натисна повечко, само докосвам...

Лека нощ за втори път и приятен неделен ден утре!

# 139
  • Paris, France
  • Мнения: 14 325
Привет,

На Ясмина честит рожден ден. С пожелание за много щастие и късмет

Капнала съм. Днес цял ден бяхме в Икеа. С децата  ooooh!. Успяхме един час да ги оставим в забавачката в магазина. Те подивяха. Ние гледахме кухни.

Саратед, не знам колко ви е голяма кухнята, но моята е миниатюрна и не мога даже пералня и миялна с нормален размер да вместя. А пералня в банята не ща. Там нямам електричество и тук баните нямат канал на пода и това с 2 деца е голям минус. Моите обичат да взимат вана. Заедно, нищо, че се бият. Обличат си бански и си слагат очила и шнорхел. Абе, да порастват по-бързо. Нищо особено не търся, но аз даже шкафове нямам. Само един с мивката. Вземам я бяла, защото е мъничка иначе бих я взела червена, да се радват дечурлигата.

Бих била благодарна на тези от вас, които могат да помогнат със съвет за кухненски плот и тясна миялна машина.

За плота - наистина ли камъка е най-добър? Гледахме обикновени, дърво и камък, като камъкът е най-скъп - 220 евра за метър май беше. Какво мислите за композитните?

За машината - знам, че малките миялни харчат вода и ток колкото големите и са по-скъпи дори, но нямам никакво място за голяма. Някой има ли малка (45см) и доволни ли сте?

Олд, никаква краста не е ИКЕА. Мъжът ми и с полиция не можеш го закара там! Само тъщата успява  #2gunfire. Това сериозно.

Монсун, радвам се да те прочета. За фонтанелата - на синът ми цхак към година и половина май се затвори. Давай витамин Д!

Да се пробвам и аз:



1. В коя държава се правят панамските шапки?

2. На какво животно са наречени Канарските острови?

3. През кой месец се празнуваше съветската Октомврийска революция?

4. Колко години е продължила тридесетгодишната война?

5. Една майка ражда двама сина в един и същи час, но те не са близнаци. Как е възможно това?

6. Майката на Ира е екстравагантна жена. Тя ражда четири дъщери като първата нарича Първина, втората Вторина, третата Третина. Как според вас е нарекла четвъртата си дъщеря?


1. Екуадор е родината на панамските шапки. Могат да се направят във всяка държава, стига да се намерят влакна от палма карлудовица.
2. Кучетата Идва от латинското Insularia Canaria - остров на кучетата. Езикът на коренното население гуанче е берберски.
3. Ноември заради разликите между юлиянския и грегорианския календар
4. Тридесет години. От 1618 до 1648 като военните действия приключват 1647г
5. тризнаци или четиризнаци
6. Ира е една от възможностите, но понеже не знаем дали няма и син, е напълно възможно екцентричната дама да е кръстила сина си Ира  Mr. Green, последната дъщеря  newsm78

Лека








# 140
  • Varna
  • Мнения: 2 596

     Честит Рожден ден на Ясминчетоооо Hug
И на мама и и на тате и, че за тях това също е Рожден ден Grinning

   Невенче относно моялната машинка моята е 44 см и съм си страшно доволна!!!
Относно плота мисля че моят е дървен със покритие на пунтаж на гранит. От него също съм много доволна защото във сравнение със другите фирми където ходихме да гледаме нашия е дебел а другите бяха тънки. Ползвам го вече почти 10 години и нямам никакви забележки. А вземахме такъв защото мивката ми е от бял камък и тежи много но и на пари тежеше доста-270 Британсти лири и към нея трябваше да купим и батерия която беше на почти същтата цена но друга просто не пасваше на таз красота от която е направена мивката.  Просто решихме, че и ако плота е от камък много  ще стане тежко. Но ти си прецени мила най-добре. Аз съм доволна много. Късмет ти пожелавам със избора и много да си щастлива Hug
Аз на моето кухненце още му се радвам но така го направихме да е красиво и уютно защтото то е барабар със хола. А пък нали знаеш как ще се чустваш като ти е хубаво там : Hug
Монсоонче, де го намерихте тоз шибан хотел беее?
Като те четох си спомних, че във родилния дом имах същтото легло. То на такова легло ни да лежиш ни да спиш.  Те там хората хубави как са се изложили такъв хотел да имат. Аз ако имах такова нещто нямаше да се излагам така. Щтях да му треперя. Д вземе да кажеш името на хотела, че да не се нахендрим със Бате там.
Че все натам ходим заради съученици и приятели на съпругат ми преди да поемем пътя за нашите любими Родопи.
Фонтанелата на нашия Щурчо се затвори към 1 годинка и половина.
И неможе да си представиш сега каква дебела глава имаааа Sad
Лек и много усмихнат ден Сладкодумкиии Hug Hug Hug

# 141
  • София
  • Мнения: 18 188
Здравейте хубавелки,
Виждам,че Монсун се отзовала  на искането ми  bouquetТа да се пробвам и аз..
1Както момичетата са казали ,родината им е  Еквадор.
2.Името на Канарските острови произлиза от  думата тюлен. Латинското наименование на островите е Insularia Canaria и в превод значи“Остров на тюлените”. Стандартният тюлен е наричан още морско куче, затова предполагам че Dtti  има подобни спомени от филм.
3.През ноември /по нов стил/
4.Въстанието на бохемците избухва през май 1916 в Прага.То се счита за начало на войната.Последният бой пък е разгромяването на испанците в Ланс през 1948 преди подписването на Вестфалския мирен договор на 24.10 същата година.Така, че за разлика от Стогодишната/116 години/, тази май е с точност тридесетгодишна, по-скоро с леко навлизане и в 31-та newsm78
5.Ами да предположим, че момчетата са близнаци.Раждат се с едночасова разлика, но в момент на смяна на часовете се ражда вторият.Връщането на часовника с час ще позволи и двамата да бъдат записани с еднакъв час на раждане.
6.Да предположим, че Ира е наистина дъщеря, а не екстравагантна приумица за именуване на син, то тогава четвъртата дъщеря е именно Ира.Но, ако жената има 5 деца,Ира й е син, то тогава вариациите за име на четвъртата щерка са мноооооого.

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 10:00 от sarated

# 142
  • Мнения: 2 804
Привет дами !
Мерси за изненадата и милите пожелания към малкото ми човече . Hug
Ние разрязахме тортата още снощи , защото зълва ми днес няма да е с нас .

Почерпете е за здраве

# 143
  • Мнения: 569
   Здравейте мили момичета!

  Дани Hug Да ти е жива и здрава прекрасната Ясминка! Щастлива , усмихната и много послушна да расте!

   Раф- прегръдки и поздрави и за теб и вчерашния рожденник Анто- Панто Laughing Много здраве ,усмивки , смях и весели игри в дома ви!
   И дано скоро да оправите проблема с  РС-то и да се разписваш отново тук!

   Деси- браво на Даянка- герой- бързо се е възстановила- много се радвам!

  Ди- на Даниел фонтанелата също доста след годинката се затвори- давах витамин Д след 5-тия месец до годинката.

   Латеа- Теди няма милост наистина така ми се доядоха палачинки... но няма да се поддам- използвам момента докато го няма нашия татко да се придържам към диетата и готвя само за макия, че като е тука и се развихря, все нещо съгрешавам. За вдуги ден пак имам поръчка за торта- този път за един малък мъж, утре сме канени на Трифон зарезан...е кажете как се спазва диета така? Whistling
  И на мен ми се пазарува в ИКЕА , но не е на дневен ред- след няколко месеца мисля от там да вземем детска за малкия.
  Аз се обзаведох с няколко комплекта луксозно спално бельо и пердета от това изложение, което беше за 1 седмица в Бахрейн на много атрактивни цени, плюс поднових малко гардероба от разпродажбите (75% Mr. Green) и сега не ми се полага повече "спортуване" за доста време напред Blush
 Лек ден и дано има добри новини от Дуа и Амал днес! Praynig

# 144
  • Мнения: 1
Здравейте,

Nawel, благодаря за тортата, много е вкусна!

Невена, за мен ходенето до ИКЕА е крайно изморително събитие, правя го само когато наистина имам нужда от нещо. Роднините на мъжа ми обаче я имат за музей, мине се не мине малко време и хайде да  ходим до ИКЕА...разглеждат и купят някой дребен боклук, от който нямат нужда. Преди около 3 години отвориха огромен клон в Лондон и обявиха, че първия ден, цените ще са страшно ниски и се получиха безредици...То не беше първи ден, а първа нощ, тъй като незнайно защо обявиха отварянето за 1 часа сутринта, и се насъбра няколко хилядна тълпа, която нахлу в ИКЕА и започна да граби и да се изнася без да плаща, никаква охрана и полиция не успяха да ги удържат...Мъжът ми беше там и каза че мъкнели  фотьойли на гърба си и хвърляли мебели от втория етаж на свои познати долу...абе голям цирк е било.

Делта, наистина си много позитивна личност, както някой вече каза, приятно ми е да чета написаното от теб. За хотела, не казвам името му да не правя лоша реклама, само ви съветвам да сте малко по-организирани преди пътуване. Ние решихме внезапно и след 15 мин. бяхме на гарата без да търсим хотели по интернет и после се почна едно обикаляне, хотелите бяха или прекалено скъпи, или с прекалено много стълби (а ние с бебешка количка), и мъжо накрая ми вика няма да обикаляме цяла нощ и ме завря в тая дупка, която беше евтина, но пак имаше много стълби, абе ще ми е обица на ухото за друг път...

Благодаря на всички отговорили на въпросчетата. И аз научих нови неща от отговорите ви. Например за Канарските острови знаех, че канис е куче на латински, но не знаех, че се имат пред вид морски кучета (тюлени). Пети и шести въпрос не ги бях замислила толкова сложни, но Невена и Саратед за пореден път доказаха, че имат отлично ........ мислене (lateral thinking, моля за превод на този термин.) Моите отговори са Ира и две бебета от тризнаци, четиризнаци и т.н.

Ето ви една задачка с кибритени клечки: Променете положението на две клечки, така че да се получат седем квадрата.(решението лесно се обяснява с думи, не е нужно да показвате схема):




 

# 145
  • Мнения: 3 215
Дани, да ви е жива и здрава Ясмин! Да расте умна и добричка!    bouquet

Невена,Рейн, така си е - Икеа е уморително занимание,но аз я харесвам,защото предлага цялостни решения с оригинален дизайн на добра цена плюс много практични аксесоари,които ми правят живота в кухнята по-лесен  Peace

Рейн,как се натресохте на този лош хотел в Пловдив - разбирам да е било по панаирно време,да нямате избор,но сега...Жалко. Иначе Пловдив ми е много на сърце - най-хубавите ми студентски години минаха там  Tired
Делта,къде в Родопите се подвизавате?Нали знаеш,че аз съм от Смолян  Mr. Green
Теди,вие сте отпразнували деня палачинакта предварително - в Англия си го отбелязват в един вторник през февруари   chef
Либра,аз имам леко по-различни впечатления от този спектакъл,но нямам време да влизам в подробности.

# 146
  • Мнения: 3 804
beba_momo -добре дошла дай малко пове4е инфо,от коя страна е мом4ето за да полу4иш пове4е инфо

за кухните-моята е с гранитни плотове,съдомиална нямам  Sad,а пералнята в е един шкаф в коридор4ето м/у банята и кухнята-а над шкафа има и 4екмедже за дрехите за пране-мъжо си е объркал професията,защото шкафа и 4екмеджето са негова идея

латеа Дидона е мъгребска снаха

# 147
  • София
  • Мнения: 18 188
Здравейте отново, Grinning
Първо да честитя на малката Ясмин празника!Да е жива и здрава, палава и безгрижна!

Дина,извинявам се за несъобразителността си.. WinkШехи, ама ние ги правихме в събота, при това през последния ден от януари, а ти  говориш за някой вторник през февруари..Явно ще трябва да повторим с цел да уважим английската традиция! Mr. Green
Монсун, голяма съм заспа!То във въпроса пишело да не са близнаци... Rolling EyesАма решението май пак става за двама от въпросните тризнаци, четиризнаци и пр...Колкото до задачката с клечките, имам следната идея.Взимаме две външни клечки.Като временно ги махнем, квадратите стават 3.Следователно ни трябват още 4,нали така. newsm78Поставяме двете взети клечки на кръст във вътрешността на едно от трите квадратчета.Този кръст образува 4 малки квадратчета с дължина на страната, равна на половината от тази на другите 3 квадрата.Т.е вече имаме 3 големи и 4 малки квадрата, иначе казано 7 общо.. Wink
На новото момиче казвам "Добре дошла" и с нетърпение очаквам да разкаже повечко за себе си !  bouquet

# 148
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Mонсунче Simple Smile
Знаех аз, че така ще ми отговориш защото тука виждам много възпитани Дамиии  bouquet Абе ти достатъчно реклама ще му направиш между твоите познати и нали знаеш приказката тръгва. Ние със моичкия сме много инпулсивни тоже, обаче вираги преди тръгване заплюваме първия хотел във който ще преспим. След това Лап Топчо ни помага. Не, че не сме се нахендряли и ние амам пък чак такова легло не ми се е случвало. Миналата година само за една вечер имахме издънка. И мажо ми тогава беше много уморен и не искаше да огледа останалите стаи, та ни сбутаха във едно малко стайче което не беше хич удобно. Няма значение, че е малко. Просто не беше никак удобно. Хотела не беше пълен. Гостите идваха към края на седмицата. Ако бяха ни дали свястна стая щяхме да останем докато дойдат хората които обикновено почиват по уикендите. Те загубиха! Ама да са живи и здрави Simple Smile Да не казвам и аз хотела-беше във Мелник.
Спортич, чакай да ти покажа де бяхме- това началото на Устово
 
http://www.petko-takova.com/galery.htm
Обичам го тоз Смолян бееее. Ама хубави хората таааам. И като хукнем да обикаляме по селата и да се радваме на тези добри и толкова честни хора. До село Арда стигнахме. Едни хорица чакаха на спирката за селото във което са Агушевите конаци. А аз нали шантава от всякаде за старинии влача моя като частен драйвър. Та тез хорица пътуваха за натам и ги взехме във нашата Калинка. Как ги събрахме незнам, че двамата от много големите хора и едно поотрасло дете. Ама весело беше. Че малкото момче ни заведе до село Арда да зяпа кака ви стари къщи. Конаците за съжаление само отвънка видях. За голямо съжаление не бяха поддържани Cry
Абе Спорти щом съм във Родопите ми е гот навсякаде. И като ги напускам ми се ревееееее. А нямам капчица кръв от там. А щто Родопска музика съм испратила по чужбинатааа.
Хайде да спирам, че много дълго стана Blush
Момичета Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 149
  • Мнения: 3 215
Делта, мед ми капе на душата  Mr. Green Баща ми е от Устово -  едни от най-прогресивните и най-чешитестите родопчани са от там  Twisted Evil И като добавя македонската кръв по майчини линия...не съм хапка за всяка уста  Joy
Агушевите конаци могат и да ви ги отворят,ако се повъртите малко наоколо. За съжаление експозицията вече я няма,но я помня - много хубава беше. Не могат да се разберат община и собственици и конаците така и си западат  Tired

Общи условия

Активация на акаунт