Давате ли на децата си имуностимуланти?

  • 11 121
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 018
Явно детето ти е здравичко и не ходи на детско заведение.
 
Защо пък да се отърве от мен лекарката, като му изпише имуностимулант? И как ще се отърват от мен, ако не му помогне имуностимуланта? Нали пак ще съм там с поредната болест?  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 46 641
Не.
Против съм да се тъпче с нещо превантивно.

Горе долу като Анда, но без частта със събирането с др. деца, даже преди да тръгне на градина, имаше всекидневен контакт с доста и то посещаващи детски заведения.
От септември до сега е обула 2 пъти дънки (на голо), ходи само с поли, къси, даже когато беше -13.
Здравословна храна.

Ходи на градина, 2 група е, не боледува, никога не е пила АБ.

# 17
  • Мнения: 3 929
Синът ми тръгна на ясла 2007 г. и доста боледуваше първите 3 месеца. Давах му какви ли не имуностимуланти, но все си боледуваше. Спря за няколко месеца, след като започнах да му давам Цитросепт. Тази година обаче си мисля, че Цитросепт-ът не беше особено полезен или поне така аз виждам нещата. затова и го спрях. Сега давам клеева тинктура.
Излишно е да споменавам, че се храни сравнително здравословно, но ми се струва, че свежият въздух не му е достатъчен, а това е от голямо значение за здравето.

# 18
  • Мнения: 4 784
Давам Ад Ликуид Фор Кидс през зимния период, но се замислям дали да не го спра, предвид, че в последно време доста се отричат имуностимулантите.

# 19
  • Мнения: 189
Zuki, вместо Клеева тинктура давай на детенцето ти мед разбъркан с цветен прашец. Нямам думи за тази комбинация. Всяка сутрин по 1 ч.л на гладно. Ще забравиш за АБ и всички измислени имуностимуланти.

# 20
  • Мнения: 65
През зимния период давам на моите деца Ескимо-кидс.

# 21
  • Мнения: 156
Само зимния период- Енгистол

# 22
  • Мнения: 135
rumid от аптеката ли го купуваш този цветен прашец newsm78  и по колко слагаш?Дай рецепта!!!На моите дребосъци им давам Имунокинд

# 23
# 24
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Благодаря на Тарталета! Изчетах темите, и сега съм още по-двуумяща се. Нещата, които ме карат да се замислям дали да давам нещо е, че синът ми не боледува често и не искам да му давам добавки, от които няма нужда (но знам ли как ще протекат нещата с тази ясла  Rolling Eyes ); другото е, че на запад не се препоръчвало за деца под 3 г., ако наистина не се налага.
Но, имам още малко време и ще помисля.
И все пак не разбрах коластрата има ли я в аптеките?

# 25
  • Мнения: 2 908
Блазе на толкова майки,дето децата им уж калени и не боледуват Tired
Дъщеря ми от раждането е облечена като мен-аз се обличам доста голо,нито дреха повече,всеки ден е била навън,дори на -5 градуса,храни се с всичко-плодове,зеленчуци,мляко,въобще всичко здравословно,научих я  Thinking-яде по две лъжици на гладно домашен мед.Давам чесън в храната.
откакто тръгна на ясла от септемри до сега изкара две вирусни,една гнойна ангина,бронхит и сега пневмония,след всичко казано.Понякога се ядосвам защо се намират разни майки да дават акъли на други,дето въобще не знаят какво изживяват?
Давам и сега изопринозин,клеева тинктура и ехинацея,въпреки,че твърдо бях казала-не,няма да давам такива боклуци-ами след тази уплаха от боледуванията,избрах това-ако и на вас ви бодат детето две седмици сутрин и вечер с абокати в болницата ще видим дали няма да дадете имуностимуланти след това+ това,че продължава да яде всичко полезно.
Изписан ни е Бронховаксом от март за три месеца по схема-мисля да го давам.Като родител се чувствам доста длъжна да опитам и този вариант,след като меда и другите "витаминозни"простотии не помогнаха.

# 26
  • Мнения: 23
Пуснах дъщери4ката ми направо на градина на 2.8месеца,но 4естно да ви кажа за по4ти 1 година ми се е разболявала много малко,сигурно 2-3 пъти,и аз по принцип никога не съм и давала някакви имуностимуланти,освен витамини които джипито ни изписва при настинка.Сега се навъдиха много фармацефти4ни фирми ,които предлагат всякакви неща,но аз предпо4итам винаги 4аша топъл 4ай,с малко мед и лимон kaffeetrmker_2Хубаво е също да се ядат плодове,зелен4уци,супи4ки,прясно мляко... гледам да не тъп4а детето с всевъзможни лекарства,правим разходки дори и в студовете,и за сега  Satisfiedнямаме проблеми през зимните месеци. newsm10

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз давам цитосепт. Храната, която се приготвя вкъщи е здравословна-салати, готвени ястия, плодове, но друг е въпроса какво е качеството и, защото всичко купувам от магазина. Но тази зима здравословното и състояние не е много стабилно. Две зими е изкарала без раболяване, но тази зима се объркаха нещата. Януари се наложи да пие АБ, защото нямаше никъде капки за уши  ooooh!а детето беше с много силни болки. Имунната система се срина и сега е с кашлица. Лекувам я с чайчета, мед, много фрешове, чесън  и зеленчуци. Дано не се усложнят нещата.

# 28
  • Мнения: 1 820
Блазе на толкова майки,дето децата им уж калени и не боледуват Tired
Дъщеря ми от раждането е облечена като мен-аз се обличам доста голо,нито дреха повече,всеки ден е била навън,дори на -5 градуса,храни се с всичко-плодове,зеленчуци,мляко,въобще всичко здравословно,научих я  Thinking-яде по две лъжици на гладно домашен мед.Давам чесън в храната.
откакто тръгна на ясла от септемри до сега изкара две вирусни,една гнойна ангина,бронхит и сега пневмония,след всичко казано.Понякога се ядосвам защо се намират разни майки да дават акъли на други,дето въобще не знаят какво изживяват?
Давам и сега изопринозин,клеева тинктура и ехинацея,въпреки,че твърдо бях казала-не,няма да давам такива боклуци-ами след тази уплаха от боледуванията,избрах това-ако и на вас ви бодат детето две седмици сутрин и вечер с абокати в болницата ще видим дали няма да дадете имуностимуланти след това+ това,че продължава да яде всичко полезно.
Изписан ни е Бронховаксом от март за три месеца по схема-мисля да го давам.Като родител се чувствам доста длъжна да опитам и този вариант,след като меда и другите "витаминозни"простотии не помогнаха.
Добре си го казала!Дъщеря ми е захранена късно,никога не  е изолирана и винаги е хранена здравословно.Под това имам в предвид на обяд първо и второ,вечер различно от обяда.Висяла съм на котлона като луда,и още съм там.Пила е цедени сокове,и продължава ....на вън е гола,така както аз.На две год на минус 17 е без чорапогащник,само с дебели гащи или дънки и какво от това.До 1 год и 7 мес не знаеше АБ и като тръгна на ясла се почна.! 1 сед там,2 не.Давам какво ли не,и какво от това?И ние пихме Ехинацея,клеева т-ра,имунобор кидс и какво ли не.На какви ли доктори не съм я водила,е и какво?Не е само до храната и каляването.В много теми съм го писала.

# 29
  • Мнения: 2 018
rumid от аптеката ли го купуваш този цветен прашец newsm78  и по колко слагаш?Дай рецепта!!!На моите дребосъци им давам Имунокинд

Цветен прашец има в пчеларските магазини /за пчеларски инвентар/, а може и от познат пчелар да си купиш. Съветвам те и да си избереш истински мед - пак от там /ако нямаш познат пчелар, то поне от такъв магазин/.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт