Как къпете бебето?

  • 6 497
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Първата 1 седмица го къпеше майка ми, после продължих сама. Даже така се чувствах по-спокойна и по-уверена. Наливах нода с подходящата Т в коритото и отделно пълнех 1 кофа до мен отстрани на коритото. Полагах сина си да лежи, но полулегнал в лявата ми ръка. Първо миех косата и с ръка я изплаквах. Някакси го правех. То ти идва отвътре. После го сапунисвах и отмивах сапуна с водата от коритото. Накрая го повдигах, като крачетата му бяха в коритото, и го изплаквах с водата от кофата. Сигурна съм, че и ти ще се справиш.

# 16
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ако много се притесняваш няма да ти се получи. Успокой се и всичко ще ти идва отвътре.
Аз съм къпала бебчето сама доста пъти. Наливах вода в коритото, слагах възглавничка, на която да легне бебето, отделно имах и 1 кофа с чиста вода. Насапунисвах го, вземах го на едната си ръка и с другата го обливах с чистата вода.

# 17
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ох, благодаря ви! Поуспокоих се първо, че не съм единствената, която се страхува  Simple Smile
Ще се възползвам от съвета да си купя стойка за ваничката. Бебето ми е едричко (6 кг), така че не знам как точно ще го повдигам с едната ръка да го изплаквам, но ще видим.

# 18
  • Мнения: 2 960
Дааааа,стойката за ваничка е хубав вариант.
А иначе при нас къпането е ритуал,в който мъжа ми участва от първия ден,както на момченцето ни сега,така и на момиченцето ни преди.Когато бяха новородени-татито винаги ги държеше ,аз поливам внимателно в коритото...бррррр все едно са от порцелан.
После ,като започнат да заякват ,да раздават ритници и да хвърчи вода навсякъде-няма и да се сетиш ,че ти е притеснено...ще ти е мокро и  #Crazyвесело Joy

# 19
  • Мнения: 37
Ако имаш ваничка с поставка за бебето е супер. Ако не събличаш бебето, приготвяш си всичко , поемаш дълбоко въздух ,хващаш го здраво и то някак си идва отвътре.
На мен никога не са ми помагали  Mr. Green много й е влизала вода и в очи и в уши ,но няма нищо специфично или страшно.
Спомням си ,че като се прибрах от родилното ми се разтрепериха краката при мисълта, че е време за къпане. Hug

# 20
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Вземи си стойка за ваната аз така съм се справяла сама .
Спокойно ще се справиш с изплакването , когати си сама ти идва най-добрата идея как точно да го направиш. Peace

# 21
  • Мнения: 494
Аз слагам коритото във ваната. Не е удобно, защотот трябва да се навеждам, но и така не вдигам тежкото корито. Като свършим с къпането го оставям така, таткото го изхвърля като се прибере. Успех, не е трудно

# 22
  • Мнения: 2 013
Има 1 стойчици като приставки слагат се вътре във ваната и става като анатомична и няма да те страх да не се приплъзне бебето, въппреки че го държиш, ще ти е по-лесно.

Да,полезни са!Ние имаме такава и съм много доволна bowuu

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ми нищо особено - слагах я във ваната на шезлонг и така я къпех. Не и влизаше вода никъде.

# 24
  • Мнения: 90
Сама къпя бебка отдавна, понеже тя си ляга обикновенно преди баща й да си дойде; никога не ме е било страх. Ползвам подвижния душ, а ваната ми е анатомична-правя й доста пяна и я оставям да си лежи и да си ритка(е, вече стои седнала и прави големи гьолчета), и после изплаквам с подвижния душ-първо коремчето, после я обръщам да ми лежи на лявата ръка,с дясната изплаквам и загръщам с хавлията. Като беше по-малка, много се радваше да я пръскам с водата от подвижния душ и много се забавляваше

# 25
  • Мнения: 1 763
Аз го къпя сама откакто беше на 2 седмици, защото баща му обикновено се прибира късно. Слагам ваничката на пода, ако ползвам стойка няма къде да сложа легена с чистата вода. Наливам малко вода, бебето ляга направо във ваничката като с дясната ръка му придържам главата. С лявата ръка го измивам, после го хващам пак с дясната ръка за подмишниците, измивам му хубаво и гръбчето и го изплаквам.

# 26
  • Мнения: 472
И аз още не съм я къпала сама ...абе май излъгах.....
Случвало се е да се оака и оповръща доста добре през деня и директно под душа на слаба струйка,та то си е чисто къпане,най-важното е всичко да ти под ръка и да хванеш правилно и удобно бебока под мишнички  Hug

# 27
  • Мнения: 9 973
Къпахме го както ни показаха в болницата - бебето се подхваща с лявата ръка, като под лявата му мишничка го обхващаш под рамото с палец и среден пръст, главичката му лежи между китката и лакътя ти и като ти е свита ръката с бицепса го подпираш за другото рамо. Така нито може да го изпуснеш, нито да се изхлузи и същевременно държиш главата му на нивото на което искаш над водата. И вече с дясната ръка си сапунисваш, решиш, плакнеш, много е лесно и удобно, ако ме разбра по тия обяснения  Grinning

П.С. За левичарите ръцете са сменени  Peace


да,аз съм левичарка и точно така къпех като бебе

Общи условия

Активация на акаунт