Отговори
# 15
  • Мнения: 572
Привет
Ние едва сега може да се каже, че се поуспокоихме от именно тоя тежкия грип, макар че още сме болни. Въобще не е за подценяване.  Изведнъж през нощта на събота с/у неделя вдигна 39, както си бесуваше преди да заспи весело и щуро, повтаряше "Ели БЯС!"...И като вдигна 39, така цяла нощ. Въпреки парацетамол, компреси с вода и оцет. На сутринта извикахме докторка вкъщи и тя каза така ще е 4-5 дена. Каза нурофен за температурата. Но аз не давах, защото имам лош опит от преди, че не го пиеше, та само през дупето парацетамол й давах и тя не спадаше! Само за по 1-2 часа смъкваше към 38 и пак се вдигаше. Така два дни и две нощи. Превърнах се в получовек от преумора и недоспиване. Ни мокра тениска, ни нищо не помагаше. Обаче накрая реших да опитам все пак с нурофена и - О!Небеса, свали най-после. Един ден давах през 3 часа денем и вечер и сутрин - и нямаше Т. Днес пак имаше малко Т сутринта, та пак й дадох. Отделно има сополи и кашля. Давам й и е по една ампула 2 мл витамин С на ден. Слава на Бога обаче, че започна да приема нурофена, той помогна. Сега яде мааалко по-добре. (С високата Т изобщо не ядеше.)
Аз не ви се оплаквам за себе си, ако ме видите, ще ми кажете как може да изглеждаш така. Но само да ви разкажа за човечето.

soceress, много полезна ми беше на мен с този сайт - мио мао са и на Ели любими филмчета. Даже ги бълнуваше страстно в нощите с най-високата температура...Благодаря ти.

# 16
  • Мнения: 1 768
Здравейте мами,

Вписвам се и аЗ при вас отново.
Заведох Микаелка на градина и сега zапочвам да ви чета, пийвайки чаша кафе. Grinning

Да честитя бебенцата на декемврийските мами на квадрат и на бъдещите такива. HugБраво,момичета.ВъЗхищавам ви се.  bouquet
Ние все още си траем и мислим,че Мики е още малка.Каква ми кака с памперс. baby_neutral Wink

Весел ден и до скоро.
 Hug

# 17
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
шамЕнет радвам се че съм помогнала с нещо  bouquet, много се натъжих като прочетох за вашите страдания, дано й минава бързо на сладкишката  Praynig Hug
На Соня само нурофен й помага за трайно смъкване на Т, въпреки че тя вдига от зъби и ако е съвсем предстоящо пробиването нищо не помага  Tired
Пешеходке, при нас на дневен ред са лешници и бадеми, домашни, сурови, сушени са де, мнооого обича, само стои да й троша и не смогваме да хванем ръка с баща й Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 888
Честити бебенца на всички мами, да са ви здрави и весели Heart Eyes
Покрай нас нищо ново, изкарахме дежурните 3 дни на ясла и после хрема и в къщи се гледат с баба.
Малко и аз се плаша от разни грипове, че се пада другата седмица да я водим ако е добре и не знам как ще и понесе Sick
Евка също много обича орехи, но открихме че обича и нар- всеки път като го яде мн ме е страх от задавяне, нали е на малки зрънца,
обаче на сок не го пие, а обича на зрънца да си го дъвче #Crazy
Даже се замислих, че не съм чела инфо от кога може да се дава и т.н, вече не се чудя дали е захранена с нещо или от кога е добре да се дава Thinking
През почивните дни бяхме до Перник на Кукерския фестивал, много и хареса- пляскаше на групите и викаше браво Joy
Ще покажа снимки по- натам Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 1 424
на ния за температура най й помагат свещичките на панадол - сваля за 5 мин. нищо друго не е така ефикасно.
а за ядките - и ния им е голям фен. ушите й плющят #Crazy давам й сурово кашу редовно.
macko, ния е яла нар. бая й е кисел, ама го джвака чат пат.

# 20
  • Мнения: 3 323
Дивна още не е пробвала нар - ще поправим тази грешка при следващия пазар! Иначе, те вече са големи - могат да ядат почти всичко, но с ядките и пр. дребнопарчетни трябва с повишено внимание. Няма да забравя Кардам на тази възраст как се задави с един фъстък, посиня за миг - ужас некъв! Някак си- отвътре ми дойде да го ударя между плешките с длан - зрънцето изхвърча като куршум. Та, така де - опит да споделя...
За Т давам панадол на сироп - бавничко действа, ама сигурно (поне при нас)!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 893
Лора тъпче орехи и лешници, редовно ми носи от шкафа по 1-2 шепи да и чупя Rolling Eyes

# 22
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
И Миро хапва ядки е то хапва е силно казано,тъпче си устата като на мишка и после идва при мен и ги плюе.
За температура аз давам нурофен или хексалгин панадола  не ни действа.
От плодовете най обичаме банани и ябълки,от зеленчуците краставица

# 23
  • Мнения: 1 313
Здравейте, момичета!
Първо искам да честитя на всички, декемврийки, които имат второ бебче!Бъдете здрави и моного щасливи!Много да ви радват малките мишоци!
Ние сме добре, стоим си в къщи в това гадно време.....
Много обичаме ядки и ние-дъвчем, плюем ... Laughing
Плодове ядем само мандарини, портокали и банани, лятото грозде и пъпеш, друго не опитваме, а сурови зеленчуци никакви ooooh!
С памперса сме до никъде, пишкаме навсякъде където ни падне, то така като изпуснахме лятото момента, аз съм си виновна, че не носих на морето гърнето........  Outta Joint
За температура, давам само панадол, нищо друго, нурофен не ни действа според мен......

Забравих да кажа, че мнооого ви се израдвах, на снимките от общият рожден ден, от последната ни среща, толкова са пораснали всички, майките разхубавили, отслабнали едвам ви разпознавам EmbarassedЧудно сте си изкарали, браво!
Хайде приятен ден от нас и до нови срещи bowuu

# 24
  • Мнения: 1 483
Здравейте.И Алекс обича много ядки,но пък за сметка на това вече повече от месец не се храни добре.Нищо не иска,хапне една лъжичка и край.Направо откачам.Давах Апетон,Мултисаностол и никаква файда ooooh! Cry
Сега ще направя почивка след Саностола и ще пробвам с пчелен клей.

# 25
  • Мнения: 572
Мислех си, че сме минали трудното, но всъщност болестта продължава со все сила. Снощи пак имаше 39.5 - 39.9, повръща от температура, цяла нощ съм стояла да й мажа челцето с оцет и вода. Сваляше за малко и пак вдигаше. Ако продължава така и утре, от събота трябва да викам пак бърза помощ и да минавам на антибиотици пак, да не стане пак пневмония, това вече ще е ПРЕкалено...след две прекарани пневмонии миналата година...

Докторката ми в България говори за някаква анти-пневмониална ваксина - някой чувал ли е такова нещо? Мен много ме съмнява!?

Ох, на всичкото отгоре утре е последният ден, в който ще имаме Интернет, после ще ни карат да чакаме поне една седмица, докато успеят да ни прехвърлят на другия апартамент... ooooh!

# 26
  • Мнения: 3 695
Здравейте на всички!  Hug
ШамЕнет, стискам палци да оздравявате вече!  Praynig
Нашата кукла е станала голяма бърборана, едни изречения съчинява, падаме от смях всеки ден.  Joy Репертоарът с песни също расте главоломно, но една не изкарва от край до край, а прави компилации. Казва какво работят мама и тате и тя какво ще работи като порасне голяяяяяма-голяма - абе готови сме за "Кой е по-по-най", само да научи една песен, без да я смесва с 5 други. Wink
Любимо занимание е скачането върху спалнята и каже ли "Искам да скачам" нищо не може да я спре.  Laughing
За спането я свикнах да спи със спален чувал пак (след като на 1 г. го бяхме махнали). Тайната е, че й го обличам, след като заспи.  hahaha Освен това е срязан отдолу и може да ходи с него, без да се пребие, а и да го разкопчава и маха като се събуди.
Ядки избягвам да давам много-много. Давам домашен мед, клеева тинктура, домашно приготвена и цитросепт (от време на време). Правя понякога сокове, но най-вече яде много плодове - ябълки, мандарини, банани, и моркови обича да хрупа.  Това не пречи обаче да пуска сополи и да кашля периодично. Sad Айде да свършва вече тая зима и да се запролетява вече.  Crossing Arms

# 27
  • София
  • Мнения: 1 424
шаменет, нашата педиатърка говореше за някаква ваксина против пневмококи. ния два пъти е правила ангина от такива коки ( ако така се казват тези бактерии). може да става и за пневмонии, ако са бактериални. дано съм разбрала и обяснила правилно. в бг не е задължителна. 150 лева струва някъде. превенар мился, че е казваше newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 888
Адена е права, така се казва ваксината:
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-bg.pdf

Моя приятелка я сложи на сина си, има описание за коя възраст как са реимунизациите, мисля че след 2та годинка се бие само веднъж, оздравявйте Heart Eyes
На нея са я препоръчали неонатолози Peace
Педиатрите още не били мн запознати по въпроса, моята също не я беше чувала миналата година.

# 29
  • Мнения: 68
Здравейте отново от мен  Hug. Много се радвам, че вече мога да се появявам и пир вас - то този форум си ми е по на сърце... Ето и малко снимки на моя малък Виктор - от раждането до първите няколко дни Simple Smile http://snimka.bg/album.php?album_id=334662

Ние усилено се гледаме, борим се с колики и много се гушкаме и вече леко се притеснявам дали е вярно това, че малките бебета не можели да се разглезят newsm78 Много му харесва да спи върху мен - тогава може и манджата да пропусне  Mr. Green Но най-досадното е, че всички ми опяват как съм почнала да го разглезвам..., а аз не мога да го оставя да се дере от рев... Най-лошото е, че наиситна не винаги мога да разбера защо плаче - защото го боли или защото иска да се гуши... И дали няма да изпусна момента, когато ще се разглези...

ШамЕнет, прочетох за болноти ти детенце - дано бързо се оправите  Praynig  Hug

Целувки за сега от мен и до скоро  Hug

Общи условия

Активация на акаунт