Бихте ли защитили детето си по всякакъв начин?

  • 7 347
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 716
Боре, току що чух за поредната "ужилена" баба. Знаем сценария : "мамо, мамо, убих дете..." и бабата тича да отнесе парите, за да спаси детето СИ. Не тича в болницата да помогне на сгазеното. Всеки родител, мисля, ще се метне да спасява рожбата си. И аз сигурно. И ще твърдя, че е станала някаква ужасна грешка, и че моето дете В НИКАКЪВ случай не е такова....
Дано не ми се случва.

# 16
  • Мнения: 12 665
Да, телефонните измами се основават на тази психика. И хващат дикиш.
Но какво значи да го защитиш. Аз не вярвам в " и в затвора попаднал на хора...".

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Категорично бих защитила детето си, независимо от обстоятелствата и случките. А ако от това зависи животът му изобщо няма да му мисля за морал, защото моралът е мнооого разтеглива категория. Няма да има значение какво е направило или не е направило - мое дете е. Няма "зависи".

# 18
  • Мнения: 764
Като ви чета как бихте защитили детето си ,каквото и да е сторило,се питам как бихте живяли с детето си,което да речем е убило човек,как бихте се отнасяли с него,? А то самото какво би направило,може би ще продължи да убива,мами или нещо подобно....?Може би съм твърде строга или лош родител,но аз също не бих си защитила или прикрила детето си,ако е извършило такова убийство и не мисля ,че е нормално да го правят и другите.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Сори, ама за мен твоето предположение е пълна глупост. Никой нормален човек не мисли, че детето му ще се окаже убиец и не живее с такава мисъл. Ти се чудиш как може човек да твърди, че ще си защити детето при всякакви обстоятелства. Аз пък се чудя как ще живееш ти с мисълта, че не си защитила детето си, независимо какво е направило. Ще бъдеш ли готова ли си да му ходиш в затвора на свиждане, или ако е осъдено на смърт да го приемеш?

# 20
  • Мнения: 12 665
Сори, ама за мен твоето предположение е пълна глупост. Никой нормален човек не мисли, че детето му ще се окаже убиец и не живее с такава мисъл.

Да, но много синчета израстват с тази мисъл - че всичко им е позволено, защото тати е...

# 21
  • Мнения: 4 841
Бих защитила детето си винаги и при всякакви обстоятелства.
Както бих защитила съпруга си.
И, както надявам се - те биха защитили мен.
Нали затова е семейството.

# 22
  • Мнения: 14 654
Повечето хора ги е страх детето им да не е мястото на жертвата и не се замислят никога какво ще е ако се окаже на мястото на престъпника. По темата: сигурна съм, че има обстоятелства, които не са за пренебрегване и не бих защитала сина си на всяка цена ако знам, че е виновен.
Много интересно дали тези, които биха защитили децата си с цената на всичко, ще го сторят ако се окаже, че са отгледали педофил, изнасилвач и психопат. Знам, че никой не допуска това за чедото си, но принципно питам, нали и темата е такава. Защото пък в други теми доста хора искат смъртно наказание за педофилите.

# 23
  • Мнения: 4 300
Не знам. Каквото и да си мисля сега, колкото и да съм принципна, има моменти, в които просто става без значение.
Най вероятно бих.
Затова и се прави всичко възможно  съдебната система да е назависима и като цяло не трябва хора, които имат някакви пристрастия, конфликт на интереси да вземат решения ( принципно говоря, не смао за конкретния случай, и за съдебната система, а по принцип).

# 24
  • Мнения: 2 448
Бих, по всякакъв начин.
Близките ми за мен са над всякакъв общоприет морал и норми.

# 25
  • Мнения: 4 195
истината е, че не знам, ако е като конкретния пример - Бога ми, не, не бих го защитила.............
иначе, като всяка майка, се моля, никога да не ми се налага да стигам до подобно изпитание........и за това, внимавам как възпитавам детето си, много внимавам.......

# 26
  • Мнения: 126
 Да, бих защитила детето си по всякакъв начин.
 Ако ми дойде до главата нещо подобно свързано с детето ми ( да не дава Господ ),
 изобщо няма да се замисля дали да я защитя.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 783
Боре, как реши, че ССФ може да отгледа престъпник, бре?

По темата - не знам. И не искам да знам. Правя всичко според възможностите си, за да не ми се налага да научавам. Останалото...

Но със сигурност няма да му правя кифлички и сърмички повече. Не стига, че ме е изложил....

# 28
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Винаги и при всякакви обстоятелства, със всички възможни средства и сили.

# 29
  • Мнения: 12 665
Е, то ясно. За какво ни е съдебна система .  Всеки ще защити детенце. Убил - голяма работа. Сигурно си го е заслужил.

Общи условия

Активация на акаунт