БЪДЕЩИ ЮНСКИ МАМИ 2009! ТЕМА №25

  • 10 505
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 167
оооооооооо момичета като слушам репликите и реакциите на роднините ви все едно слушам моите когато за първи път на един преглед преди 1 месец доки каза че най-вероятно двете бебета ще са момичета.Всъщност още след ин витрото ни казаха че според статистиката при близнаци ин витро повече се раждат 2 момичета,после 2 момчета и най-рядко момче и момиче.Та когато мъжът ми чу 2 момичета на един от първите прегледи хич не му се понрави.Свекъра също се надяваше поне едното да е момче.........именцето.Аз да ви кажа в моята ситуация нямам право нито на избор нито на желания-забременях инвитро защото имам доста проблеми и какъвто и да е пола на децата ми те за мен ще са най голямото щастие на земята.На 03.02 съм на фетална морфология и въпреки че не трябва тайно се надявам едното бебе да е момче.Заради таткото-много искам да се зарадва,защото го засужава след всичко което преживя покрай мойте проблеми.ГОСПОД СИ ЗНАЕ РАБОТАТА-каквото той даде.

# 226
  • Мнения: 1 475
Аз да чукам на дърво, все на много кавалери попадам, откакто съм бременна, вчера ми се наложи да ползвам трамвая за втори път, откакто съм бременна и то в голямата блъсканица към 18.30, успях да вляза и застанах напречно на всички останали, да не ми смачкат корема, една спирка само така се возих и един мъж ме забеляза и помоли някой от седалките да стане ,че "имало бременно момиче", станаха ми веднага , пак ми стана много мило, благодарих и на жената, която ми стана и на човека, който я помоли да стане!! Незнам, тука колежки и те се оплакваха, че никой никъде не им е отстъпвал място, като са били бременни, аз засега не мога да се оплача изобщо от липса на уважение към корема ми, да чукам на дърво  Mr. Green!!

# 227
  • Мнения: 69
somebody, имаш час за Марков ли??? Кога е??

# 228
  • Мнения: 1 475
Имам за 3.02 от 18.20ч, но исках да го сменя с някой, който има час в следващата или по-следващата седмица, не се намери никой, който да иска да си смени часа с моя, звънях и при Марков, но за съжаление, всичко е препълнено в тези седмици, така ,че ще си се явя чинно на тази дата!

# 229
  • Мнения: 753
Франческа, Edno momiche, и аз съм в отбора с трите Simple Smile !

И въпреки, че майка ми има три и е искала винаги три, сега, подразбирам, че мисли, че ще пострада кариерата ми на архитект, ако имам и още едно, дай боже да се роди живо и здраво второто Simple Smile "Ти какво, цял живот ще мътиш?"
Казва ми, че сега времената не били за три - мисля, че в случая е повече загрижена да не се отделя от професията си.

С първото никой не ставаше като бях бременна - трябваше все сама да се "уреждам" с място и понеже бях свенлива, ако ми беше по-зле, тогава го правех.

Един единствен път втората братовчедка на мъжа ми пътуваше с мен в трамвая и веднага раздигна хората да станат с един тон, че ми стана много гордо, а те не се трогнаха хич, но отстъпиха място! /тя на 2.01.09 се сдоби с дългоочаквано детенце момиче след дълги години опити за лечение и инвитро накрая!/ Тя човек убива, на майка или дете да не му е добре и да е пренебрегнато!

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 15:01 от ayas

# 230
  • Мнения: 136
shom4e, много хубаво си прави детето, то по друг начин болшинстовото тъпунгери в градския транспорт няма да се сетят сами да отстъпят място. Лошото е, че дори и след толкова гласно намекване пак не го правят.

Да знаете, че при Марков часовете са заети чак до средата на март, имаше тук-таме няколко свобидни за след 25 март. Аз веднага записах час за последната ФМ на 26 март. Та някоя от вас се кани да ходи на третата при него, но още не се е записала, съветвам да се обади тези дни.

# 231
  • Мнения: 69
Миналата седмица се записах при него за 18.03. ... наистина всичко е запълнено

# 232
  • Мнения: 0
Момичета, а аз не се возя в градски транспорт. Ходя пеша. Но и да се возя все тая. На мен през палтото въобще не ми личи ( ще ме видите в събота ). Иначе определено съм напълняла. Вчера ме видя един приятел, не се бяхме виждали от началото на януари, и той потвърди, че имам бузки............ #2gunfire Но иначе не ми личи кой знае колко. ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ имам си коремче - не е без нищо  newsm65
Но искам да кажа друго - прави ми впечатление, че и по улиците хората са ужасни. Бутат се, блъскат се, а вчера като валеше с тези чадъри........................УЖАС. Беше просто ужасно. Понеже аз бях само с шапка и без чадър............ така се блъскаха всички в мен - ще ми извадят очите, зъбите и в ушите искаха да ми влезнат...... bash smile3511
Затова за пореден път си казвам, че хората не мога променя - просто трябва да спра да се дразня на безразличието и безчувствието им, и на безподобната селяния, която е обхванала целокупният ни български народ ( като под селяния имам предвид, че това е диагноза, а не местожителство, аз самата съм родена в Сливен ).

# 233
  • София
  • Мнения: 596
Ние винаги сме искали много деца, но стана така, че първото се забави доста, не че се е появило де  Laughing... Нашите родители не са фенове на многодетните семейства. Свекърът и свекървата например се изказаха преди години,че всяко дете трябва да е максимално добре обезпечено, едва ли не за всяко отделно жилище и отделна вила. Е, аз не мисля така. Ние с кака като ги нямаме тези неща да не би да е било по-добре мен да ме няма? Разбира се, че е важен и финансовият въпрос, но пък чак толкова...
Нашите пък все са заделяли от залъка си, за да ни плащат квартирите и издръжките, и като им се изцепих, че искам най-малко три деца, майка си представи издръжка на студенти с моята пенсия...
Сестра ми пък се притеснява, че кариерата ми ще отиде на кино. Аз като гледам май цялата ни държава ще ходи на кино. Кариерата ми няма да ме направи толкова щастлива, колкото би могла беззъбата усмивка на едно дете

# 234
  • Мнения: 31
здравейте момичета!
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, Sv.! Да си жива и здрава, безпроблемна бременност и леко раждане!  bdbaloni
Гъделичкова, честито ти момченце и изобщо не се връзвай на ничии приказки! при нас беше обратното- и двамата с приятеля ми мечтаехме за момче /даже повече аз/ и такъв рев му хвърлих като ми казаха момиче, но в крайна сметка това не е концерт по желание! роднините така или иначе нямат думата в нашите работи- още откакто сме заедно съм дала да се разбере, че ние сме самостоятелно семейство и засега гледам, че се държат прилично, ще видим за в бъдеще като се роди бебока, живот и здраве,как ще е!
хубав ден на всички и много  Hug

# 235
  • Мнения: 69
Все се каня да ви пиша, че и аз имам спазми на стъпалото напоследък. И тук четох защо се получава и как да оправим нещата:

"...на ор­ганизма понякога не му достигат такива важни микроелементи като калий, натрий, калций и магнезий. Те регулират работата на мускулите, поддържайки нормалната жизненост на клетките. ... 80 на сто от хората страдат от дефицит на магнезий,

а около 15 на сто изпитват липса на всеки от важните микроелементи.
За да се възстанови минерално-солевият баланс, е необходимо на трапезата ви чес­то да присъстват бобовите продукти - в тях се съдържа и калций, и магнезий в опти­мално съчетание. Сиренето и изварата съдържат почти всички важни микроелемен­ти. Магнезий има и в пълнозърнестия хляб. А бананите, сините сливи, зарзалите и ябълките са богати на калий и натрий...."



А от няколко дни имам и кръв при голяма нужда, което значи, че отново ми се е отворила фисура (спукан хемороид). Беше заздравяла напълно преди 3 години, когато я оправих с много движение. Работех в два офиса и тичах по цял ден между двата... Но сега само седя на едно място и ме е яд на себе си, че нямам време дори за гимнастика. Някой знае ли билки срещу хемороиди? Или някой бабин илач?

# 236
  • Мнения: 32
Честито на съвсем прясната булка newsm51,пожелавам ви щастливи и ръка за ръка да крачите по житейския път[/color][/size]
Като се подхвана темата за градския транспорт,аз също избягвам да го ползвам,но вечер след работа е наложително,за да мога да взема сина си на време от градината.Та миналата седмица станах на една майка с дете,вътрешно се опитах да се самоубедя,че не че хората са толкова ужасни,а просто на мен не ми личи със зимната екипировка smile3503
Някой беше споменал маслото на Икаров,аз изобщо не съм доволна от него,но мисля,че си е до кожа,нормално е всеки да е доволен от различни неща.
Наистина интересни реакции на роднините на някои,при нас пък определено имах чувството,че ни пришпорваха вече за второто,но аз и на едната и на другата страна съм обяснила,че освен уважение,че са ни създали и направили това което сме,друго не им дължим.Ясно съм й дала да разберат,че решенията в семейството ми,се вземат от мен и съпруга ми yes
Усмихнат ден и от мен Heart Eyes

# 237
  • Мнения: 0
viper, много съм съгласна с теб, че цялата ни държава отива на кино...............Да ви кажа момичета, в това отношение, все повече се отчайвам. Оня ден слушам за детските ясли..........Всъщност не знам дали въобще си заслужава коментара. И какво се поучава - детето ти навършва определената възраст ииииииииии..............остава на улицата, защото още не е и за детска градина...........Това само в любимата България може да се случи. Иначе от всякъде апелират - РАЖДАЙТЕ ДЕЦА, прираста ни е отрицателен, младите да останат в БГ, .............е как да се случин това??????
Извинявайте, ако досадих, но последно време много се ядосвам на неуредеността ни. Преди не ми правеше такова впечатление. И честно да ви кажа, вече се замислих за имигриране.........Никога не съм искала да напускам БГ. Имала съм много възможности ( и все още ги имам ), но никога дори не съм се замисляла, че искам да го направя. Но последните месеци............започнах да си мисля, че за моето дете, и за бъдещете ми деца, може би е по-добре............
 

# 238
  • Мнения: 136
KaterinkaM, на д-р Тошков има хапчета срещу хемороиди. Сестра ми също страда от тази напаст и каза, че е доволна от хапчетата. Мисля, че се казват Хемороидин, изцяло на билкова основа са. Ох, много гадно, аз не съм имала никога, но знам, че са много болезнени. При бременните често се появявали, най-вече в последните месеци. Дано ми се разминат, че само това ми липсва.

Линкът не се отваря при мен обаче.

Момичета, аз пък да попитам дали някоя от вас смята да се съобрази с нумерологията при избора на име на детето? И също така - на няколко пъти бях писала, че сънувах, че имам момченце, което се казва Боян. Вие как бихте постъпили - бихте го кръстите както е било в съня или не бихте се съобразили с него?

# 239
  • Мнения: 69
Със съпруга ми се запознахме извън България. Върнахме се тук. Не мога да кажа, че съжалявам много че се върнахме.... , но съжалявам.... Така и не можах да си намеря хубава работа в този град, дори бях и охрана по едно време... Зодия близнаци съм и съм оптимист, но до кога, не знам. Много лошо става положението и като чуя коментар за България ... всичко ми се свива... Не знам...

Общи условия

Активация на акаунт