Как предпазвате децата си от падания?

  • 3 220
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 195
ох сина ми пада почти всеки ден, колкото и да се опитвам да го предпазвам в момента е в такъв период в който иска да опознае всичко. Виждам обаче че се учи от паданията си Simple Smile
Според мен няма как да ги предпазим от всички. Както баба ми казва " дано Господ ги пази" Колкото и да бдим над тях все за секунда ще ги изтървем от поглед, която е достатъчна да направи някоя дяволия ooooh!

# 16
  • Мнения: 498
Не го предпазвам!Просто няма начин!Ще пада,ще става докато се научи!
Всички деца падат,удрят се,колкото и да ги пазиш това винаги се случва.

# 17
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми ходи от 2 седмици сама вече и първите 2-3 дни бях в шок постоянно  Tired ,но сега вече свикнах че ще пада и то доста време още-няма как за съжаление  Confused

# 18
  • Мнения: 542
просто не може да го предпазиш,колкото и да си до него все ще пада!и ние постоянно падаме на главата си! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 8 999
Не ги предпазвам никак. Падат, стават, плачат, учат се да се движат и да оцеляват.

# 20
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Няма начин да го предпазиш на 100%. Не може винаги да си до него.

# 21
  • Мнения: 306
Няма начин да ги предпазин 100 % от падания, ожулени колене и рани. Все пак няма да растат в саксия Simple Smile Не се панирай, ще пада, ще става, ще се научи да се пази.
Да са ни живи и здрави само и Господ да ги пази!

# 22
  • Мнения: 132
и моята пада постоянно,понякога незнам как не си разбива главата.да пази бог
мойта разбоиничка пада повече,когато и обуем малко по големи пантофки,защото бабите само мрънкат,че и били малки обувките

# 23
  • Мнения: 1 554
постоянно пада,сам се предпазва Crazy

# 24
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
Вече даже не правя опити в тази посока. И се научиха сами да се пазят. Но се случва да се ударят де, не че нямаме такива моменти.

# 25
  • Мнения: 248
Когато можех - предпазвах, когато не можех - шихме, лепихме, гипсирахме.
Сега е почти 11 годишен мъж и наскоро ми каза за лепеното на челото:"Даже, мисля, че това ме прави ОЩЕ ПО-ЧАРОВЕН"

# 26
  • Мнения: 1 629
Честно казано, падането е нещото, което най-малко ме притеснява. Моя още не пада така силно, но често го чувам да си удря главичката в стената на леглото (през нощта), на столчето за хранене се клати и съответно пак тиквата се удря ...диви същества Grinning

# 27
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
дъщеря ми на 9м. падна през решетката на креватчето то любопитство да си рови в шкафчето, на около 11м. падна от стола за хранене просто за секунди се обърнах да оставя купичката в мивката и тя успяла да се изправи и падна, за щастие и при двата удара всичко е ОК.  Praynig

# 28
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Вече никак! Преди гледах да не го оставям без надзор, понеже беше доста некоординиран и се удряше лошо. Но пак не съм го вардила неотлъчно. След няколко "лоши" падания да видите как се научи да пада без да се удря!  Mr. Green Но когато е на високо (повивалник, стол за хранене и т.н.) го вардя, че от толкова високо може да стане кофти падане.
Сега се научи да отваря чекмеджетата на леглото си. Прискрипа си 5-6 пъти ръцете и се научи как да го отваря и затваря без да се прискрипва.
Мисля, че за тези неща не трябва да сме прекалено бдителни. Много се дразня на разни близки и познати, дето му висят непрекъснато на главата и не му дават дъх да си поеме, сакън да не се удари!  Crossing Arms Не става така работата...

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
дъщеря ми на 9м. падна през решетката на креватчето :
И моята на тази възраст се хвърли и то направо на паркета ooooh!. Добре, че нищо не и се случи, че щях да се побъркам. Стана за секунди и при мен. Видях я , но не можах да я хвана.
 А като проходи си падаше редовно. И сега си е малко спъната горката лятото все е с обелени колене.

Общи условия

Активация на акаунт