Слушат ли ви 1,5 годишните ви деца?

  • 4 679
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 757
iviche, добре, че сама стигна до извода, че в нас е ад. Щото аз като го кажа ми рипат че съм се оплаквала, че всичко било нормално, без да знаят всъщност как е т.под. безсмислици. Хубаво е да се научиш да четеш всичко, а не избирателно и логически да свързваш нещата. Казах, че съм болна в момента от грип и ме боли всичко. Затова и ме боли ръката примерно ако ударя някой. А чак толкова силно да бия нормално, че да ме боли... избягвам, въпреки че в нашия случай е доказано, че понякога само боят има ефект. Не се и съмнявам, че сега ще го разбереш, че си го практикувам като нормално възпитателно средство, но това си е твой проблем. Как е само ние и Господ си знаем, а какво мисли сульо и пульо не ни вълнува  Sunglasses

Джи, хубаво е да се четат книги, ама не кви да е. Научи се да си ги подбираш, защото иначе си пълниш главата с глупости. Явно който е писал книгата е нямал никаква представа от деца и е визирал своите или на комшията. Но това, че малките деца не правят напук, нарочно забранени неща ИЗОБЩО НЕ Е ВЯРНО. Правят, и още как. Не всички разбира се, но на който му е заложено да е опак и инатлив си го прави. Ако видиш възрастен, който прави напук бъди сигурна, че като дете е правил само това. Просто като е порастнал по рядко му се случва, защото се е социализирал.
Ти си обяснявай ако искаш по 10000 пъти и се мисли, че детето ти от 1я път не те е разбрало. Моите много добре разбират веднага какво може и какво не, но пак си правят квото си искат, защото не им пука (на близнаците) и от инат ( при Давид ). Познавам си децата и не съм толкова наивна да чакам някой си писател на книги да ме учи какви са ми децата и да ми казва какво искат, не искат, правят, не правят и бла бла. Аз съм на мнение, че не бива да се повтаря много пъти. Макс 3 пъти и после се действа с др методи, защото очевидно думите нямат ефект  Peace

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Здравейте, синът ми е на година и половина и като цяло разбира какво му казвам, но в повечето случаи си прави каквото си е наумил и това е. . ... Опитвам да му обясня, но за това ми се струва че е малък. Разни роднини ме дразнят с двусмислени погледи и подсмихвания в такива моменти и се чудя само мойто дете ли е така или е нормално за тази възраст?!?  newsm78

Според мен едногодишните деца не се делят на слушащи и неслушащи.  Разделят се на такива които обичат да пускат разни неща в тоалетната, и на такива които не обичат.(говоря за конкретния случай, сега не искам да се задълбаваме в спорове) Обикновенно родителите на вторите се хвалят, че децата им "слушат".  А и на тази възраст детето се радва на всяко внимание - независимо дали го хвалиш или му се караш. Така че, ако не му попречиш да влиза само в тоалетната, само с каране и прикази ме съмнява да се научи.

А за да не си нарушаваш авторитета пред детето, може да действаш като царя от "малкия принц".

„Ако заповядам — казваше той обикновено, — ако заповядам на някой генерал да се превърне на морска птица и ако генералът не се подчини, генералът няма да бъде виновен. Виновен ще бъда аз.“
" От всеки човек трябва да се изисква — продължи царят — това, което той може да даде."

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 11:29 от Tisho_P

# 17
  • Мнения: 3 157
...А като им викнем идват и ни млатят, направо ни пребиват или хвърлят предмети по нас. .... Мани друго ами и аз нея като я ударя имам чувство че повече ме боли ръката отколкото нея удареното ...

 Rolling Eyes
Децата просто ви копират съвършено, NikiFin.

Не мога да си представя детето ми да ме пребие...честно-ненормални ми се струват тия отношение дете-родител
Моето дете също прави напук и се тръшка доста,като ми писне да повтярям едно изречение и аз му лепвам по един шамар на памперса,но да го пребия...или то мен....егати хората има Sick

# 18
  • София
  • Мнения: 12 156
Tisho_P Благодаря, че припомни този великолепен епизод от Малкият принц. Смятам, че ако се водим от него ще постигнем хармония с другите като цяло, а не само с децата.

# 19
  • Мнения: 421
Здравейте, синът ми е на година и половина и като цяло разбира какво му казвам, но в повечето случаи си прави каквото си е наумил и това е. . ... Опитвам да му обясня, но за това ми се струва че е малък. Разни роднини ме дразнят с двусмислени погледи и подсмихвания в такива моменти и се чудя само мойто дете ли е така или е нормално за тази възраст?!?  newsm78

Според мен едногодишните деца не се делят на слушащи и неслушащи.  Разделят се на такива които обичат да пускат разни неща в тоалетната, и на такива които не обичат.(говоря за конкретния случай, сега не искам да се задълбаваме в спорове) Обикновенно родителите на вторите се хвалят, че децата им "слушат".  А и на тази възраст детето се радва на всяко внимание - независимо дали го хвалиш или му се караш. Така че, ако не му попречиш да влиза само в тоалетната, само с каране и прикази ме съмнява да се научи.

А за да не си нарушаваш авторитета пред детето, може да действаш като царя от "малкия принц".

„Ако заповядам — казваше той обикновено, — ако заповядам на някой генерал да се превърне на морска птица и ако генералът не се подчини, генералът няма да бъде виновен. Виновен ще бъда аз.“
" От всеки човек трябва да се изисква — продължи царят — това, което той може да даде."

добре си го написал.и аз мисля подобно

# 20
  • Мнения: 421
толкова ме слуша,че оня ден метна една железна количка по мене и ми рзби носа.сега ми е подут и как боли само... Sad.но какво мога данаправя повече от това освен да му се скарам?

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
NikiFin, няма сила на земята, която да ме убеди, че ако си млатиш детето, докато теб те заболи ръката, това е нормално...  И какво очакваш от децата си? Да те гушкат, прегръщат и да са спокойни, че вечерната доза бой им е в кърпа вързана...  Tired

Ти даже iviche разбра погрешно...
Ама какво ли се учудвам  Whistling


# 22
  • Мнения: 179
Не слуша, естествено, нямаше да бъде нормално да слуша. Понякога си мисля, че като прави бели, търси вниманието ми. Когато кажа "не", ако е взел нещо, дето не трябва, той започва да тича примерно към другата стая и се обръща да ме види дали го следвам, като се забавлява много. Бия го само по памперса и само на шега и той го разбира, това даже не е бой, а пошляпване. Когато наистина ме ядоса, го слагам в кошарата. Когато вече и тя няма да ме спасява, не знам какво ще правя, но ще му мисля тогава.
Понякога го оставям да прави каквото иска - примерно вчера отказа да се качи на количката, за да отидем на пазар /прави го за пръв път/. Опитах няколко пъти, не че не се ядосах, но в крайна сметка излязохме в градинката пред блока без количка и той един час си игра с боклучетата, в калта. Оставих го да прави каквото иска и само се опитвах да ограничавам щетите, т.е. да не яде кал. Имах частичен успех, но поне детето беше доволно.
По всяка вероятност това, което за нас е "беля", за него е начин да покаже от какво има нужда, какво му е интересно, какво го забавлява.

# 23
  • Мнения: 3 034
NikiFin, "сульо и пульо" са те чели и в други теми, така че вече са си направили изводите.
 диалог с теб няма, има само голо заяждане и оплакване от твоя страна. така си решила, така правиш. ок, твоя воля.

толкова ме слуша,че оня ден метна една железна количка по мене и ми рзби носа.сега ми е подут и как боли само... Sad.но какво мога данаправя повече от това освен да му се скарам?

можеш да му отнемеш желязната количка, докато не се научи как да играе с нея, без да наранява околните. Peace

# 24
  • Мнения: 573
sandcastle, дъщеря ми също "не слуша", тръшка се, инати се и т.н. Днес например обясних многократно, че по стените не се драска, но тя продължи. Тича, смее се и не спира, явно за нея това е някаква игра, макар че разбира какво и казвам. Накрая взех молива и естествено последва тръшкане с рев, но я оставих да се нареве. Предполагам утре пак ще поиска да драска, но тя е все пак на 1 година и нещо, така че според мен и трябва време да усвои някои правила. Мисля, че е съвсем нормално. Все пак децата не са войници и не всички са с еднакъв темперамент.

Здравейте, синът ми е на година и половина и като цяло разбира какво му казвам, но в повечето случаи си прави каквото си е наумил и това е. . ... Опитвам да му обясня, но за това ми се струва че е малък. Разни роднини ме дразнят с двусмислени погледи и подсмихвания в такива моменти и се чудя само мойто дете ли е така или е нормално за тази възраст?!?  newsm78


Според мен едногодишните деца не се делят на слушащи и неслушащи.  Разделят се на такива които обичат да пускат разни неща в тоалетната, и на такива които не обичат.(говоря за конкретния случай, сега не искам да се задълбаваме в спорове) Обикновенно родителите на вторите се хвалят, че децата им "слушат".  А и на тази възраст детето се радва на всяко внимание - независимо дали го хвалиш или му се караш. Така че, ако не му попречиш да влиза само в тоалетната, само с каране и прикази ме съмнява да се научи.

А за да не си нарушаваш авторитета пред детето, може да действаш като царя от "малкия принц".

„Ако заповядам — казваше той обикновено, — ако заповядам на някой генерал да се превърне на морска птица и ако генералът не се подчини, генералът няма да бъде виновен. Виновен ще бъда аз.“
" От всеки човек трябва да се изисква — продължи царят — това, което той може да даде."

 newsm10 newsm10 newsm10

# 25
  • Мнения: 22 442
И моята дъщеря не винаги слуша. ))) Особено ако става въпрос за нещо, което и е много интересно да направи и да види какво ще стане. ))))
Не се притеснявам чак толкова за сега. )

# 26
  • Мнения: 941
като цяло слуша, но ако иска да направи някоя беля не чува, но аз съм за това да се намеся точно преди да  е станала белята, в повечето случаи не ми се и ядосва детето. На тази възраст разбират всичко но не могат д апредценят защо някои неща не може да се правят пък на тях им се иска, и си ги правят.

# 27
  • Мнения: 2 757

Не мога да си представя детето ми да ме пребие...честно-ненормални ми се струват тия отношение дете-родител
Моето дете също прави напук и се тръшка доста,като ми писне да повтярям едно изречение и аз му лепвам по един шамар на памперса,но да го пребия...или то мен....егати хората има Sick

Къде ги тия хора дето децата им ги пребиват, че и на мен ми стана интересно  newsm78

# 28
  • Мнения: 2 757
NikiFin, няма сила на земята, която да ме убеди, че ако си млатиш детето, докато теб те заболи ръката, това е нормално...  И какво очакваш от децата си? Да те гушкат, прегръщат и да са спокойни, че вечерната доза бой им е в кърпа вързана...  Tired

Ти даже iviche разбра погрешно...
Ама какво ли се учудвам  Whistling


На мен ли говориш извинявай. Сбъркала си адресата. Или може би имаш проблем с правилно интерпретиране на прочетеното

# 29
  • Мнения: 23
Наистина не искам да поучавам, сигурна съм че с три деца е адски трудно и си е малка лудница, но независимо от индивидуалните ни възпитателни убеждения, физическото наказание дори е забранено със закон - както в България, така и в Дания.
Това включва и обичайното пошляпване, което, със срам признавам, и аз правя инцидентно.
 
/България - Prohibited in 2000 Child Protection Act (amended 2003) and 2003 Regulation on the Implementation of the Child Protection Act./
/Дания - Prohibited in 1997 amendment to 1995 Parental Custody and Care Act., източник - http://www.endcorporalpunishment.org/pages/frame.html/

Общи условия

Активация на акаунт