Колко пъти мляко в менюто на 6 месечно бебе?

  • 2 044
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 669
На тази възраст и ние се хранихме по същия начин. Рано ви е за кремчета. Peace

# 16
  • Мнения: 4 434
Добре е така.

# 17
  • Мнения: 1 217
Синът ми пиеше Фризо-3 вечер до 1.6 месеца.
Като пиеше само мляко,БЕЗ супички,манджи или кремове.
На тази възраст млякото ви е добре.

# 18
  • Мнения: 3 993
Моите до осмия месец бяха на този режим с 3 пъти на ден мляко, после в 10 почнах да давам попара или кисело мляко с плодове.
Ако може да ползвам темата да попитам има ли някакво минимално количество мляко на ден, според месеците? Защото аз ограничавам млечните хранения, сега са 2 на ден, но пък количеството на един прием остава един и същ /180 мл/? Та се чудя дали не е малко, предвид калция.Благодаря и се извинявам на авторката, че ползвам тематай!  bouquet
Към *vera: има норма за млечни продукти. До 1 годинка е средно 750 мл, минимум 600мл и максимум 1000мл на ден. Млечни продукти са кърма, АМ, кисело мляко, сирене. Няма значение под каква форма се предлагат - било директно, или в пюре, в десерт и т.н. 
Към emilia.st : гледай дневното количество мляко да не пада под 600 мл, а на колко пъти ще го пие детето ти не е толкова важно. Но смятам, че трябва да има поне 3 млечни хранения.

# 19
  • Мнения: 9 973
менюто е добро,не сменяй засега

# 20
  • Мнения: 4 306
Little wingels, благодаря! Нещо ми подсказваше, че не е правилно да се ограничава количеството мляко на ден и задължително в менюто включвах извара или кисело мляко поне в едно от храненията. Ние като отидем при педиатърката и настава такъв цирк, че все забравям да питам за това.

# 21
  • Мнения: 209
Благодаря за отговорите момичета Heart Eyes

# 22
  • Русе
  • Мнения: 86
На 6 месеца и моето дете имаше три хранения с мляко. Сега е на 9 месеца и има само едно-вечер преди лягане.

# 23
  • Мнения: 11
А плодови пюрета не ядете ли?След млякото в 10 и след кашата в 16.00 например?

# 24
  • Мнения: 1 197
На 6 месеца около 2-3 пъти на ден.Сега по 1-2 пъти,но винаги й присъства в дневното меню.

# 25
  • Мнения: 21
Ние сме на 3 мле4ни хранинията .

# 26
  • Мнения: 2 960
На 6м. синът ми имаше 3-4 ри приема на АМ.

# 27
  • Мнения: 1 080
Недей да намаляш млякото за момента - то е най важното.
Много добре правиш, че и другите ви хранения са млечни.

# 28
  • Мнения: 2 334
И аз хранех дъщеря ми по същия начин като теб на възрастта на бебето ти. Мисля че режима ви е добър   Peace

Общи условия

Активация на акаунт