Кой обича приказки?

  • 52 666
  • 731
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 651
Наложи се да отклоня любезната покана на Василиса да чета аз тази събота и останах за 23ти. Sunglasses
Не знам дали е успяла да намери друг.
Намери  newsm47
Ще дебютира на 16 януари моя милост bowuu
Насочила съм се към Roule galette - френска приказка за питката, много актуална през януари за начален курс. Тази вечер ще я попреведа (не намирам нищо наготово на бг  Confused),
а за събота ако не ми мине питка път ще запретна ръкави да изпека една ...
Да не издавам всичко  Whistling

Спешно имам нужда от съвет, бадемово брашно (poudre d’amandes) къде мога да намеря? Казаха ми, че нямало в БГ.
Утре вечер ще намина пак оттук   bouquet   bouquet   bouquet

# 406
  • Мнения: 31 381
Ще слушаме за питката с дъщеря ми. Hug  bouquet

# 407
  • Мнения: 7 003
Е, колко готино!
Ако успея в събота, ще намина и аз да слушам френска приказка. Mr. Green
Ужас, направо...на толкоз години да искам да ходя да слушам приказки...
Ще се скрия в някой ъгъл.

# 408
  • Мнения: 2
Много ми допада, това което правите.
Досега не съм се възползвала от предложенията Ви, но тази събота ще посетя четенето на приказки с малкото ми момченце. Доколкото разбирам, не е необходима някаква подготовка или носенето на специални помагала, нали?

# 409
  • Мнения: 31 381
Носим си листа, картинки за оцветяване, моливи и други неща за рисуване. Слушаме приказките и рисуваме. Heart Eyes

# 410
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Охо, питка! Grinning
Само ще ви помоля - нека внимаваме с почерпките, все пак това е библиотека и да не цапаме и трошим. Поне като знам моите свидни чеда как папкат и мажат... ooooh!
Някак така да се случват почерпките, че да няма натрошено и размазано.  Laughing
П.П. Аз, както се случва често напоследък, не знам дали утре няма да доработвам. Надявам се, че ще мога да доведа троловете.  Hug

# 411
  • Мнения: 7 003
Василиса, моля те доведи троловете на моето четене, много искам да се запозная с тях Mr. Green
Ще им чета Муминтролове, ако дойдете  Sunglasses

# 412
  • София
  • Мнения: 659
 Ние за съжаление ще пропуснем. Баткото е с температура и зачервено гърло.
 Дано поне за следващото четене се оправи

# 413
  • София
  • Мнения: 3 614
Ние ще дойдем само с баткото,защото малчо е на бабин дом(за първи път от сто години Wink ) и няма да му разваляме гостито,освен ако не ревне сутринта да си го прибираме Blush
Искам да видя за какво иде реч,че да се подготвям да ви почета и аз малко Party

# 414
  • Мнения: 651
Охо, питка! Grinning
 ... нека внимаваме с почерпките, все пак това е библиотека и да не цапаме и трошим. 
Някак така да се случват почерпките, че да няма натрошено и размазано.  Laughing
Е, тя ще е символична и по скоро за онагледяване  Grinning Но понеже е от бутер тесто се троши доста...освен да обещая после да изчистя.  Rolling Eyes
Да видим първо дали няма да я изгоря  Praynig
Оцветявки и задачки ще нося (тематични), също и фулмастри.
Вие си носете настроението  Hug

# 415
  • Мнения: 2
Аз бях за първи път на четене - с малката "питка". На мен много ми допадна. Хареса ми цялата идея за приказката и френските традиции. А също и вкусната "питка".
На дребния също му хареса - на следващата сутрин стана и попита кога пак ще ходим в библиотеката.
Така че - пишете ни за постоянни посещения, стига да сме живи и здрави.

Поздрави на "каката, която разказва приказката".

# 416
  • Мнения: 2 123
Ние сме там следващата събота. Миналата пропуснахме, защото татко ни прояви самоинициатива да ходят двата на плуване, а аз такива пориви не спирам  Mr. Green

# 417
  • София
  • Мнения: 6 375
ще има ли четене тази събота?

# 418
  • Мнения: 7 003
Да, Джам Simple Smile
Аз ще чета.
След малко ще ви пиша какво, тъй като отивам да си купя книжка, че при мен няма детски Blush
Една от двете ми любими ще е - или част от Пипи, или приказка на Туве Янсон за Мумините. Sunglasses

# 419
  • София
  • Мнения: 6 375
ооо, тъкмо открихме Пипи, чудесно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт