Кой обича приказки?

  • 52 658
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 24
Понеже в темата се обсъждат приказки, a те често са смесени с митологията, може би именно тук е мястото да споделя мнение за нещо доста любопитно. Издадоха "Еврейски легенди и разкази":



Книгата е направена по същия начин като страхотните "Китайски легенди и разкази за необичайното" - съставител е Юлиян Антонов, а оригиналните илюстрации са на Петър Станимиров. Нямам никакви забележки - книгите са едновременно увлекателни, информативни и великолепно визуализирани. Наистина превъзходно издание и поредица, чакам с нетърпение следващите. Искам да видя нещо за Япония и Скандинавия, защото много харесвам фолклора им... пък защо да не включат и България в поредицата? Нашите сказания са доста интересни също - не всички, но доста от тях, поне според мен.

 Praynig

# 706
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Направо ела с нея някой път в библиотеката, да четеш на децата.  Laughing И без това имам само един четец от мъжки пол (мъжът ми Laughing).

Тази събота откъси от "Емил от Льонеберя" ще четат Моника Найденова и Илияна Иванова, ученички от Френския лицей. Заповядайте!

# 707
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Утре Илияна и Моника от Френски лицей ще четат откъс от "Пипи Дългото чорапче". Заповядайте. Grinning

# 708
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Тази събота откъс от "Алиса в Страната на чудесата" ще четат Александра и Илияна, ученички във Френски лицей.

# 709
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Утре Габи, ученичка от Френски лицей, ще чете откъси от "Мери Попинз".

# 710
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Тази събота Самуил, третокласник, ще чете избрани книги от поредицата за костенурчето Франклин.
Вероятно вече знаете, че и тази година ще има Празник на детската книга край Ариана - тази събота и неделя.
http://www.dnevnik.bg/detski_dnevnik/2012/03/29/1795765_zadavat_ … na_detska_knijka/

# 711
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Здравейте! Продължава ли още тази инициатива? Едно време водех големия си син, сега дойде време да забавлявам малкия  Laughing

# 712
  • Мнения: 6 999
Да Simple Smile
https://www.facebook.com/%D0%9A%D0%BE%D0%B9-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D … 90820058/?fref=ts
Тук ъпдейтват редовно кой и какво ще чете. Аз ще водя утре моето момченце Simple Smile)

# 713
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Да Simple Smile
https://www.facebook.com/%D0%9A%D0%BE%D0%B9-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D … 90820058/?fref=ts
Тук ъпдейтват редовно кой и какво ще чете. Аз ще водя утре моето момченце Simple Smile)

Оооо, много ти благодаря!  Hug

# 714
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 206
благодаря Еовин  Hug

Blush нямам фейсбук и няма как да се "абонирам" там, но много ми харесва идеята.

ще е прекалено ли да помоля за информация за тази събота?  Blush

имам и още много въпроси  Blush

Скрит текст:
Скрит текст:
имам книжката "Как Гринч открадна Коледата" на български и английски Peace  може ли да се самопредложа за някоя декемврийска събота?  Blush

# 715
  • Мнения: 6 999
Добри, здравей  Hug
Тази събота още не се знае какво ще е, мисля, че в четвъртък обявяват, ще ви информирам  Hug

Що се отнася до това дали можеш да се самопредложиш, предполагам, че няма проблем. Аз понеже пак имам само фейсбук на организаторката Юлка, а не знам дали има време да влиза във форума, ще и пиша да я питам по какъв начин да се свържеш с нея  и ще и кажа да погледне форума  Hug

# 716
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 206
 Blush не е толкова спешно. предполагам, че в събота ще има някой от организаторите и ще можем да поговорим  Hug

Скрит текст:
Скрит текст:
Hug неудобно ми е да отнемам от времето ти. и от нейното
Blush

# 717
  • Мнения: 6 999
Blush не е толкова спешно. предполагам, че в събота ще има някой от организаторите и ще можем да поговорим  Hug

Скрит текст:
Скрит текст:
Hug неудобно ми е да отнемам от времето ти. и от нейното
Blush
А, не се притеснявай, аз като имам много работа, просто не пиша във форума  Mr. Green Иначе тя самата рядко идва, макар че аз тази година само веднъж съм ходила, де, малкият ми все в събота се разболява  Laughing Писах и във фб да погледне тук  Sunglasses

# 718
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Условието - трябва да четете ясно и с чувство. Laughing
Детският отдел на столична библиотека се намира на площад "Славейков".

Ако бях в България с удоволствие щях да се включа.
Страхотна инициатива- в повечето Европейски страни е редовна практика да се чете на децата в Библиотеките.
Браво Василиса  Hug

# 719
  • Мнения: 6 999
Най-добре облеченият котарак от приказките и студентката Лина Данова ще ви очакват на 28 ноември от 11 часа в Детски отдел на Столичната библиотека. Елате добре въоръжени, защото някъде там дебне великан-човекоядец!
 Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт