Може ли да смеся каша на Слънчо с плодово пюре

  • 1 957
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
може, да,но моето не харесваше така

# 16
  • София
  • Мнения: 3 271
Според мен 1 бурканче от дет.пюре е достатъчно количество храна за едно 7мес.дете.

# 17
  • Мнения: 1 512
Не виждам смисъл да се смесва плодова каша с плодово пюре.Когато вземаш различни пловоди каши менюто се разнообразява достатъчно.Ако например кашата не е плодова и не я харесва така може да добавяш и плодово пюре.За количеството гледам указанията на опаковката на съответната каша.На 7 месеца моята бебка  приемаше по 3 пъти дневно мляко  по 180 мл.+ кашата.

# 18
  • Мнения: 27 524
Може, ако му хареса  Peace Колкото иска, толкова да яде  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 58
Благодаря за отговорите ви момичета!Искам да смеся кашата с плодово пюре не за разнообразие,а защото имам 3 каши който са безмлечни и няма в тях плодове.Просто искам да станат по вкусни за моето дете.Едната каша е с елда на хип и тя направо ми е много неясна как се приготвя Rolling EyesВчера се опитах да му направя от нея,но нещо не се получи newsm78Може ли някой да ми каже как да направя точно подходящо количество за нашите месеци?

# 20
  • Русе
  • Мнения: 86
На моето дете не му стигаше едно бурканче плодово пюре(190 гр.). Правех дозата от кашата съобразена с възрастта й и прибавях пюрето. Но не съм й давала цялото количество, а колкото пожелае да изяде.

# 21
  • Временно
  • Мнения: 788
Благодаря за отговорите ви момичета!Искам да смеся кашата с плодово пюре не за разнообразие,а защото имам 3 каши който са безмлечни и няма в тях плодове.Просто искам да станат по вкусни за моето дете.Едната каша е с елда на хип и тя направо ми е много неясна как се приготвя Rolling EyesВчера се опитах да му направя от нея,но нещо не се получи newsm78Може ли някой да ми каже как да направя точно подходящо количество за нашите месеци?

Няма проблем да ги смесиш.
За кашата на ХИП не съм купувала такава,но все си мисля че няма как да се приготвя по различен начин от останалите каши.newsm78 Аз винаги правя кашите на око,не спазвам упътването,защото стават изключително редки.Слагам толкова каша,колкото ми е необходима са да стане нужната гъстота.
И другото - относно количеството пак е много относително.Някои деца ядат повече,други се засищат от по малко количество.
Например дъщеричката ми яде не повече от 140-150 гр,а племенникът ми изяжда понякога и по 300гр.А са на една възраст.

# 22
  • Сливен
  • Мнения: 894
може и това си е вид разнообразно хранене Peace

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може-не се притеснявай

# 24
# 25
  • Австрия
  • Мнения: 143
повеЧето каши на СлънЧо са с плодов вкус кайсиева,бананова,прасковена,Черешова.......
не виждам смисъл да смесваш с плодово пюре.Добавяй плодово пюре на зърнена каша,оризова........за по добър вкус.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ако се смеси каша с плодово пюре, става кисел.

# 27
  • Мнения: 493
Може да се смесват,много често давах на сина си каша с плодово пюре.Обожаваше го.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
Няма проблем. И аз съм давала така, макар и рядко, защото много обичаше кашите и ги ядеше и чисти. Не помня колко е хапвал на тази възраст...

# 29
  • Мнения: 8 242
Ако кашата е само зърнена - смесвай Simple Smile
Ама ако е плодова - няма смисъл Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт