Таблетка за предизвикване на раждане

  • 4 068
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 236
А защо мислиш, че е оплетено в пъпната връв ?
И на мен така ми говореше доктора, но се оказа, че няма такова нещо. Самата пъпна връв не се вижда на обикновен ехограф. Плюс това определянето на теглото преди да се е родило детето е доста приблизително.
Предполагам, че не е болезнено поставянето, но не знам дали контракциите няма да са по-болезнени отколкото естествените. Мисли си за близката среща с бебо и няма да боли. На мен положителното мислене ми помогна  Hug
Леко и безпроблемно раждане и здраво бебе на финала  Hug


Не бих казала, че със съвременните ехографи теглото се определя приблизително, напротив - определя се с точност до грамове, поне при мен беше така.
Така поставената от лекаря ти диагноза не е безобидна и затова, и аз би те посъветвала да потърсиш и друго мнение, не се знае - може пък всичко да е ОК, да се е объркал твоя доки Simple Smile
Каквото и да решиш, успех! Леко раждане и здраво бебче накрая Hug

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 36
Аз пък бих казала, че не беше много приятна процедура. Но както казаха други по горе- бебе има да излиза от там... Ще се справиш със сигурност! Преди мен една циганка раждаше 9-тото си дете, и аз като я чух си казах, че аз ли няма да се справя! И се справих! Леко раждане!

# 17
  • Мнения: 105
Как се казват тези таблетки?

# 18
  • Мнения: 53
Аз родих преди 4 месеца точно стакава таблетка сложиха ми я в 8 вечерта в 22 започнаха болките и в 1и20 родих много по добре е от система и по бързо ще родиш.Леко раждане ти желая и да се похвалиш

# 19
  • Мнения: 194
Манипулацията на поставяне на таблетката не е от най-приятните,но изобщо не е болезнена.На мен ми я поставиха в 10 часа вечерта,след което си легнах.Имах контракции цяла вечер,но бяха търпими/щом съм заспала/.В 6 часа сутринта на другия ден ми изтекоха водите и родих.Леко раждане Peace

П.С.Май се казваше Простин таблетката newsm78

# 20
  • Мнения: 80
здравейте на мен ми слагаха такава таблетка и мога да кажа че изобщо не боли. Лежиш 2 часа и не изтича. Peace

# 21
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не боли и е за предпочитане от системите с окситоцин

# 22
  • Мнения: 316
Аз родих с такава таблетка, защото бях преносила Беба. Сутринта в 9,00ч. ми я постави наблюдаващият ме доктор. Не беше болезнено. Докато чаках да започнат контракциите се разхождах, говорих с другите родилки, проведох няколко телефонни разговори и т.н.
Ок 13,30ч. започнаха контракциите и родих в 15,20ч.
Успех и на теб!  bouquet
/все пак аз бих се консултирала с друг специалист, ако съм на твое място/

# 23
  • Мнения: 251
Не боли просто се успокой.Предстои ти раждане и трябва да си силна.Леко раждане и да се похвалиш ей.  bouquet

# 24
  • Мнения: 242
не боли от нея и от самото поставяне и не мога да кажа че на мен лично ми подейства много.
 Но бъди спокойна и леко раждане ти желая  Hug

# 25
  • Мнения: 171
А ма тези таблетки толкова ли бързоо действат,мойта ще я сложат вечерта към 8 и аз мислех,че чак на сутринта ще се ражда,но като гледам,май на някой и по бързо действа Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 171
Аз родих преди 4 месеца точно стакава таблетка сложиха ми я в 8 вечерта в 22 започнаха болките и в 1и20 родих много по добре е от система и по бързо ще родиш.Леко раждане ти желая и да се похвалиш
А като ти сложат таблетка,не ти ли слагат после система ?Не разбирам много,но ако не се слага система ,ще е много добре,че не са ми приатни тези абокати

# 27
  • Мнения: 494
Помисли пак, според мене е по- добре да направиш секцио. Като чета голямо бебе и уплетена пъпна връв май и без това ще стигнеш до него. Чувала съм, че тези хапчета не са никак безобидни и могат да навредят на бебето.

# 28
  • Мнения: 2 821
Ох, като почнете да философствате Crazy...Една чувала едно, друга друго..замислихте ли се, че на момичето и предстои раждане и вече родилите може да се изказвате по-премерено....

Първото ми раждане беше предизвикано с таблетка. Сама си я поставих вечерта у дома. Тя спомага да се изглади шийката на матката и започват контракции, т.е самото поставяне не е болезнено, а ефекта от хапчето...Леко раждане! И по-малко четене във форума!  Wink

# 29
  • Мнения: 1 447
При второто ми раждане ми сложиха такава таблетка.При мен не свърши работа.Сложиха ми я сутринта като докторката каза,че до обяд ще родя,но като отидох на обяд на преглед имах 1 см.разкритие.Сложи ми втора,но ефектът беше същият,а имах невероятно силни контракции.На следващият ден като се събудих,нямах контракции,бебето не мърдаше и бях прокървила от долу.Накрая ме одрязаха,защото бебето губило тонове.
Ще те посъветвам да се допиташ и до второ мнение.Успех и леко раждане.
Съжалявам,че написах какъв е ефекта при мен от хапчетата,но не винаги всичко е розово.

Общи условия

Активация на акаунт