Компрес с мед при кашлица

  • 113 845
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 367
Е,престраших се.Намазах мед на една кърпичка,сложих я на гърдичките му и отгоре по съвет на майка ми сложих найлонче,да загрявало,както тя ми обясни.Но мисля да не повтарям утре вечер.На детето май не му е много комфортно,спи неспокойно.

# 16
  • Мнения: 554
Ако спи неспокойно, сложи я само на вратлето или на гърба.

# 17
  • Мнения: 1 367
Притеснявам се да не го събудя,ако местя компреса.Мисля си,ако стане много неспокоен,направо да го махна.Ох,голяма съм бъзла!

# 18
  • Мнения: 554
steli76, страхът е лош съветник  Wink Спокойно. Медът е универсално "лекарство", стига човек да не е алергичен към пчелни продукти. А солта има кристална решетка, която - както е известно - изтегля болестта. Ненапразно, като сме настинали, си топим краката в солена вода  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 367
Не посмях да сложа сол.Толкова много съм чела за соленето на децата,че наистина не посмях.Сигурно няма нищо общо между двете неща,но не исках да рискувам.Така или иначе тази сутрин медът беше попил в кожата,но той все още кашли.Дали да повторя компреса тази вечер или да си потърся Пулмекс бейби?

# 20
  • Мнения: 554
steli76, както решиш, мила. Но нали не очакваш всичко да се разреши с  магическа пръчица. Нормално е все още да покашля. Аз бих повторила компреса, след като медът все още попива - значи има нужда от него.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не посмях да сложа сол.Толкова много съм чела за соленето на децата,че наистина не посмях.Сигурно няма нищо общо между двете неща,но не исках да рискувам.
По напред някой го беше написал, но и аз да пиша. Рецептата не е със сол а със сода. Мед и сода. Не съм я ползвала, но много майки тук във форума са писали, че са доволни. Моята дъщеря нещо се разкашля тези дни и мисля да я приложа. Ще докладвам какво е положението.

# 22
  • Мнения: 3 376
 steli76 щом е попил значи има още какво да се желае.

Няма от какво да се притесняваш,аз по бих се притеснявала ако трябва да давам на детето постоянно лекарства и т.н.,това е безопасен метод и много щадящ най-вече за детския организъм,направо от аптеката на Природата Wink  Пък и детето ти не е алергично,така че Peace

Опитай само на гръбчето както е казала eldivine ако е неспокоен.
Ти сама ще прецениш разбира се какво е най-добре за него Peace

# 23
  • Мнения: 1 367
Много ви благодаря за съветите,наистина ми бяхте полезни!  bouquetКупих Пулмекс и мисля да го намажа след малко като го слагам да спи,а довечера да направя пак компрес от мед.Благодаря още веднъж!

# 24
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Аз съм правила на малката само с мед, няколко поредни вечери, наистина ефект имаше! Кашлицата се овлажни и омекчи, започна отделянето на секрета. На детето ми също му беше некомфортно да шумулка при всяко обръщане, но ние си измислихме игра-тя е нашето "подаръче" и го "опаковаме" Grinning

# 25
  • Мнения: 1 367
Кашлицата се овлажни и омекчи, започна отделянето на секрета.
Кашлицата е влажна от няколко дни,но той не умее да изплюе каквото се откърти.Не ме разбира като му обяснявам,дори му показах какво да направи,но пак не става.Вчера по случайност изплю секрет,но оттогава не е повторил.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Снощи и аз сложих мед на гръбчето. Днес кашлицарта е влажна не е мъчителна. Плюе храчки. Водих я при педи да и сложи и една слушалка. Всичко е ок за сега. Каза ми да давам и умкалор и  АСС.Аз давам  много течности, фрешове и мед с лимон. Довечера пак ще намажа с мед, През деня съм намазала с хустагил.

# 27
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Внимавайте с отхрачващите сиропи-могат да засилят кашлицата!

# 28
  • Мнения: 1 367
Аз давам сироп "Еуреспал" по предписание на нашата лекарка.И пръскам в устата капки "Коларгол".Моят мъник не може да плюе,но доколкото разбрах,дори да гълта откъртеното,няма проблем.Отивало направо в отделителната система.Не знам дали е вярно,но ми се иска да е така.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И пръскам в устата капки "Коларгол".
ShockedЗащо пръскаш Коларгол в устата?

Общи условия

Активация на акаунт