Въпрос за хранене на тримесечно

  • 2 121
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Изчакай още 2-3 месеца.Има време.И по-добре си избери друга схема за захранване.

# 16
  • Мнения: 396
Аз така започнах и с двете деца.
Нямам проблеми.
Започнах с лъжичка, две....и сега давам по около 100мл.
Понякога ги изпива понякога не.
Дъщерята на тази възраст /на която е брат и/ пиеше по 130мл - харесваше го.
Сега слагам изцеждам и малко мандарина.

# 17
  • Мнения: 1 512
Тримесечно бебе трябва да се храни само с мляко -кърма или адаптирано.

Точно така.

# 18
  • Мнения: 27 524
Не, не може. Сокчета поне след 6 навършени месеца  Peace А по-добре пресни пасирани плодове.
Захранва се при минимум 4 навършени месеца с оризова каша, зеленчуково или плодово пюре. Сок -  Naughty

Аз така започнах и с двете деца. Нямам проблеми. Започнах с лъжичка, две....и сега давам по около 100мл. Понякога ги изпива понякога не. Дъщерята на тази възраст /на която е брат и/ пиеше по 130мл - харесваше го. Сега слагам изцеждам и малко мандарина.

 ooooh! ooooh! ooooh!

# 19
  • Мнения: 3 993
Тримесечно бебе трябва да се храни само с мляко -кърма или адаптирано.
Абсолютно подкрепям.  Peace Още един глас против ранното захранване със сок.

# 20
  • Мнения: 9 973
не давай сок,ще се върнат коликите Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 15 222
Не, не може. Сокчета поне след 6 навършени месеца  Peace А по-добре пресни пасирани плодове.
Захранва се при минимум 4 навършени месеца с оризова каша, зеленчуково или плодово пюре. Сок -  Naughty

 Peace

Ако тогава решиш все пак да започнеш със сок, в началото е препоръчително да е разреден.

# 22
  • Мнения: 1 305
Тримесечно бебе трябва да се храни само с мляко -кърма или адаптирано.
И аз съм на същото мнение  Peace

# 23
  • Мнения: 1 558
Аз почнах със сокчетата на тези месеци. Първо със сок от ябълка 2-3 лъжички  и така няколко дена /5-6/после започнах да и давам по 40мл. Дори и череши и давах то тогава им беше сезон - обожаваше ги.Никога не сме имали проблем Peace
Peace

# 24
  • Мнения: 1 372
Против съм ранното захранване и още повече със сокове! Захрани на навършени шест месеца със оризова каша/ най-лесно се възприема от стомахчето/ или картофено пюре!

# 25
  • Мнения: 5
Не бързай,могат да му се засилят коликите,при мен се получи така. Соковете могат да изчакат. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 15
Аз пък му давам сокче от ябълка и морков още като направи 1 месец и досега не е имал проблеми. Започнах с по 1-2 лъжички и сега пие по 30-40мл веднъж на ден! Редувам един ден от ябълка, един ден от морков, е понякога пропускаме.

# 27
  • Мнения: 2 960
Не бързай,могат да му се засилят коликите,при мен се получи така. Соковете могат да изчакат. Simple Smile
дааааа PeaceСпоред мен соковете трябва да се дават ,когато детето направи 1 годинка и не по-рано PeaceНаистина ще засилиш само коликите

# 28
  • Мнения: 125
Нас навремето са ни захранвали рано  и не виждам всеки втори  да е с алергия или стомашни проблеми..
Не виждаш, че са страшно чести гастритите при нашето поколение ли? А язвите?Това е едно от последствията на сокчетата от 2-рия месец.

# 29
  • Мнения: 147
можеш да даваш сок. Първоначално от ябълка - 2 к. лъжички първия ден, на 2-рия ден - 4 к.л. и така до 4тия ден вече 40 мл., което е и максималното количество което може да изпива всеки ден. След това и дадох от круша или можеш от ябълка и круша. След като вече е захранена със сокче, можеш от всички видове да и купуваш, НО да са наши плодове тоест без цитрусови и малини, ягоди и т.н.
 Аз лично след като пи 2 седмици сокче я захраних с плодово пюре от ябълка и круша.

Общи условия

Активация на акаунт