Моята дъщеря пуши!

  • 18 433
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 651
Едно време, когато ходех по практики в училищата имаше пушални за учителите (някое хранилище или др. малка стая в близост до учителската). Сега като е забранено да се пуши в сградата всички чинно се подреждат на входа на училището...ей на това не мога да се начудя  ooooh!

# 46
  • вкъщи
  • Мнения: 704
крият се около у-щето но възстраста им е малка -10-12 годишни пушат

# 47
  • Мнения: 349
 ooooh! направо ми се изправят косите, като чета тези неща...мойта е на 11г. Няколко пъти съм я питала дали има деца в училището които пушат и дали тя е пробвала. До сега винаги е отговаряла, че няма и че не е пробвала / дано е така  Praynig/. И аз и баща й сме пушачи.

# 48
  • Мнения: 4 967
Бях на 13, когато започнах да пуша, покрай приятели. Но не пушех правилно, тоест не гълтах дима. Даже веднъж се обидих на съученичка, че ме обвини, че само хабя цигарите.  Тогава имах разговор с баща ми, който ме попита дали пуша и аз казах "да", за ужас на съученичките ми. Последва разговор, много кротък, без излишни обяснения колко е вредно, защото това е ясно. Поиска да му обещая, че повече няма да го правя, поне докато стана на 18 и аз..... обещах. Спазих си обещанието. Може би само веднъж след това съм запалила цигара, и то години по-късно. Родителите ми по това време и двамата бяха пушачи. Аз сега не съм и мразя дима ужасно много. Никога не позволявам да се пуши в присъствието на децата ми.

# 49
  • Мнения: 1 517
sweet_kiss не ми се иска да те разочаровам, но не мисля че с тази твоя постъпка ще я откажеш да пуши  Sad аз самата все още не съм открила начина.
Ние с мъжа ми не пушим, бабите и дядовците също, но сина ми пуши. Не си крия главата в пясъка, но и не се карам с него нон стоп за това. Когато започнах да усещам, че мирише на цигари той отричаше. Постепенно с времето някак си си призна. Както повечето деца е започнал от келешлък. Много съм говорила и преди да пропуши и след това. Той както и всички деца е добре информиран за последствията, но това не го опази.
Моето мнение е, че отказването е въпрос на характер и воля.  За съжаление малко хора имат такава.
Въпросът има и друга страна. С риск да вляза в конфликт с някой...90% от тинейджърите в момента пушат и то не само цигари.  Confused Нещата няма да се променят докато не се спазват някои обикновени правила от всички, а не само да си прехвърляме топката. Не е проблем децата да се снабдят с цигари от където си решат, с алкохол, също и с други екстри.... #2gunfire Обикновено отговора е , че родителите са виновни, защото не са си възпитали децата, но според мен причината е, че няма контрол. Децата не са по цял ден у дома. Родителите все пак трябва и да работят понякога.
По въпроса за джобните за цигари такива се продават и на бройка, а когато моето дете няма пари за кутия има добри приятели, които разполагат с по 20-30лв. джобни  и му купуват. Говоря съвсем сериозно и не преувеличавам.
Желая ти успех в битката с цигарите и всичко оттук натам и здрави нерви.  Hug

За съжаление наистина не преувеличаваш. Едно време, ако някой възрастен, било то и апълно непознат те види с цигара...тежко ти и горко. а сега 11-13 годишни ме псуват и ми шоказват средни пръсти, когато им направя забележка, че пушат.

# 50
  • Мнения: 398
Ние и двамата не пушим,децата ни бяха колкото дъщеря ти когато опитаха.
На гости на баба и дядо кварталните дечурлига им казали,че са старомодни.Малкия опитал първи и така се задавил,че едва не започнал да повръща.Като се върна сам си каза.
Големия пък от първата цигара бил страшно възмутен как му мирише устата и си мислел,че каквото и да яде все ще мирише затова стоял гладен известно време  Grinning  Никога повече не повторил независимо колко старомоден изглежда.Алкохол му предложил пак приятел на същата възраст който изпивал по една бутилка домашно вино.Защо вино?Защото имали много и никога нямало да се усъмнят родителите му.Така си мислел,де.На 16 изпил две бири и за сега това му бил рекорда,брат му и той за сега е с рекорд 2 бири но аз сериозно се бях притеснила за него.Беше на гости с преспиване и толкова е бил пиян,че едва говорел.Първо си мислех дали не са му сложили нещо друго вътре ,после се разбрахме,че той от обяд не бил ял и като за пръв път и гладен е може би нормално. Сега сме се разбрали гостенства  с приспиване когато станат пълнолетни.

# 51
  • Мнения: 11
браво на майката справила се е с проблема за сега. В къщи всички сме пушачи, баби дядовци ние. И аз се плаша за детето, аз пуша малко и предимно сутрин докато тя спи, но моят скъп е комин, пуши ли пуши лоша работа, май ще го карам да ги отказваме, че така детето съвсем ще го опорочим

# 52
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Дали от нас дали от улицата, все от някъде е опита и ще види. Затова е най важно да разговаряме с тях и то приятелски, а не като родители, строго и с кавги.

# 53
  • Мнения: 2 724
Снежка, до преди две години аз бях и майка ,и приятелка,мислех си ,че това е важно за добрите отношения между родител и дете .
Бях убедена, че съм на прав път, като поощрявам децата си да спортуват и да се занимават с изкуство, защото едното се грижи за физиката ,другото за душевносттта и тнт...,  но идва един момент, в който родителят престава да бъде авторитет, колкото и да ни е болно това .
Явяват се други фактори, с които трудно се преборва човек, а те са на всяка крачка.
Убедих се ,че в този момент аз трябва да бъда преди всичко родител, за да се справям със ситуациите .

# 54
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
ох ужас, това и мен ме чака- ние сме бивши пушачи, дано да повлияе това.

# 55
  • вкъщи
  • Мнения: 704
ние двамата не пушим дано и моята не пропуши

# 56
  • Мнения: 9 052
До нас има една клиника за ракови заболявания . Тя е нещо като академична . Та имат инициативата да приемат групи от деца на тази възраст някъде и да ги развеждат из клиниката, при пациентите и да им правят презентации май именно за ефекта от пушенето върху организма и пр. Предполагам, че все пак нещата са представени по меко , като за деца, но са достатъчно информативни. Биха могли децата да се впечатлят, но другата алтернатива е да се тровят дълги години. Кое е по добро? Родителя решва.
Имам в предвид, че подобна информация, ако решиш , можеш да събереш от нета и пр. и да я представиш на дъщеря си и тя да прецени какво иска.

# 57
  • Мнения: 24
това пушенето не е шега работа  Sad особено ако се прави от газария

# 58
  • Мнения: 390
Мда.Моята също го направи тази зима.Аз разбрах от "хората".Говорихме "като големи хора".Тя ми обясни, че приятелките и пушат и и се подиграват, ако тя не го прави.Аз пропуших на 17 също от "гъзария".Разказах и за себе си.Спряхме да пушим и двете.Не знам колко ще издържим, но опитваме. Laughing

Притеснява ме, обаче, че не са само цигарите това, което 12-14годишни опитват.Сядат на пейките в градинката и пият; не искам да си мисля за по-лоши неща.Страх ме е много.Миналата година видях едно момиче, на около 14 ,като го влачеха други две-по-малко пияни.Боже, опази! Hug

# 59
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Колкото повече ми се караха -толкова повече пушех ... излизах и гледах да наваксам за времето което съм вкъщи и непуша , макар че по-късно ги почнах . Викове и кавги няма да решат нещата според мен и моя личен пример .

Общи условия

Активация на акаунт