Второкласници/23/

  • 33 738
  • 530
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 511
Отдавна не съм се включвала.Ние минахме от втора на първа смяна и ни е много трудно.Ето днес ще имат само 3часа и в 10ч трябва да го взема.За днес си носят всички учебници за деня,защото господина не им е казал кои часове няма да имат.Чета ,че пишете за закуските в училище,в нашетом училище им даваха около 2 месеца и нямат вече от както свърши зимната ваканция.
А сега ще ви помоля ако знаете решението на тази задача да помогнете:10:3.4=
Е това аз не мога да реша Thinking

# 76
  • Мнения: 1 312
10:3.4=
newsm78 това задача за втори клас ли е ? Да няма грешка в задачата  newsm78
Ние сме имали такива задачи ,но пример 9:3.4

# 77
  • Мнения: 511
Да това е задача от помагалото по математика Thinking
Оставихме я нерешена,защото и за мен е сгрешена
не че няма решение,но те сега се учат да делят цели числа

# 78
  • Карлово
  • Мнения: 4 687
Днес питам Светлин знае ли какви задачи ще има утре на контролното по математика. детето отговори, че утре след часовете щял да ми каже.  Laughing

Е, важно е, че човекът няма тайни от тебе. Все някога ще получиш исканата информация. Joy

# 79
  • Мнения: 2 442
Само една седмица учим и вече ми се зададе въпроса: кога е следващата ваканция newsm78 Laughing

# 80
  • Мнения: 1 103
Еми така е децата бързо свикват с ваканциите.И Митака цяла седмица ходи имаме няколко шестици матеметика му върви,но малко ни куца английски език.Мисля да го запиша някъде допълнително,че четенето и произнасянето му е трудно.
Незнам как е при вас -споделете  Thinking.
А на малката в яслата им раздадоха стихчета за осми март и всеки следобед репетират.В това хубаво време тези дни излизаме до парка и децата са много щасливи играят до тъмно.Е това е от на приятен уикенд на всички  Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 6 210
Аз съм споделяла много пъти, че не знайно по каква причина моето диване се оправя по-добре с английския, отколкото с българския!!! Опитвам се да си го обясня по някакъв начин, но акъла ми не побира как можеш да имаш усет към чуждия език, но не и към своя собствен! ooooh!
Лятото случайно се заговори с някакви англичанчета на морето и направо ми падна шапката - оказа се, че има добър запас от думи и страхотно произношение.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Вени, да нямаме близнаци от различни майки?  Laughing И при нас е така. Аз също съм споделяла, че с българския си имаме проблем, но затова пък по английски учи с желание. И то когато тръгна на тези групови занимания. Не мога да ги нарека частни уроци, защото са групичка от 5 деца. 2 астр. часа в събота. Единствено за това занимание пише домашните съвестно и отговорно.  Rolling Eyes Бях споделила, че се чудя дали да го запиша, но сега изобщо не съжалявам.  Peace

На контролното - 5 и половина. И то защото не чете, естествено. Трябва да намери обиколката на триъгълник, а нашият намира на квадрат.  Rolling Eyes Вчера 100 пъти обяснявах, ама...айде, това да е кусурът.  Wink

# 83
  • София
  • Мнения: 6 210
Вени, да нямаме близнаци от различни майки?  Laughing И при нас е така. Аз също съм споделяла, че с българския си имаме проблем, но затова пък по английски учи с желание. И то когато тръгна на тези групови занимания. Не мога да ги нарека частни уроци, защото са групичка от 5 деца. 2 астр. часа в събота. Единствено за това занимание пише домашните съвестно и отговорно.  Rolling Eyes Бях споделила, че се чудя дали да го запиша, но сега изобщо не съжалявам.  Peace
Хе хе, дано се окажат близнаци! Така ще имам официално паралелно семейство в прекрасната Варна  Hug
Аз си спомням, когато се чудеше за тези часове по английски. Знаеш ли, ако урока е частен - мисля, че успехът не би бил толкова голям. Поне на тази възраст, на която са децата. За нашите това е идеален вариант - малка групичка, учене с игра и такива ми ти работи Simple Smile Пък и 5 деца хич не са много, мисля че и в нашия алианс не са кой знае колко много, може би 7-8.

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Вчера отивам да я взема от училище тя навела глава, паднал и гарда и без грам настроение, питам я какво става тя ми мучи на среща, прибрахме се да оставим раницата в къщи и ми звъни на едно детенце баба му и ми казва, те двете днес са били наказани по физическо, бяхме вика дали извинителна бележка на детето, че и е син пръста от миналия път като са играли баскетбол, а госпожата ги наказала прави целия час по средата на салона и другите са ги удряли с топките по главите многократно.
Бабата на детенцето  отишла да разговаря с госпожата и тя и казала, вие какво фотьойли ли искате да им дам, щом са без екип ще стоят прави и наказани.
Затварям аз телефона, поглеждам Пламена ми тя си с анцунг, гуменките и в раницата и я питам защо е била наказана тя започва да реве и така безутешно 30 мин, поду се от рев ви казвам.
Хванах бебето под мишница и тръгнах към училището, говорих първо с класната тя каза, че ще види какъв е случая, отидох в салона и нахълтах в стаичката където се събират госпожите по физическо и я питам съвсем нормално без агресия въпреки, че бях полудяла защо детето ми е било наказано и тя ми казва "Еее, ама вие голям панаир вдигнахте за това наказание!", казвам и че и по-голям панаир мога да вдигна защото детето ми реве незнайно защо от 30 минути и няма причина за наказанието и според мен, тя ми казва всички които са без екипи биват наказани.
Тогава вече ми кипна и и казах "Вижте какво, тя е отвънка при бебето в момента, ще ви помоля да станете и да дойдете да ви покажа, че е с екип и също така ще ви помоля да и се извините за това, че сте я наказали, тя изживява всичко много на вътре и по принцип да ви кажа, че аз не я наказвам и няма да допусна някой да я наказва при това и вина да няма."
Стана и дойде на двора, това вика черното не е ли панталон, разкопчах и аз якето и и показвам, че е с анцунг, е той вика черен е объркала съм се вижте вика с тези камъчета и пайетки как да не се обърка човек, казвам и че от септември насам все с този черен анцунг играе физическо, подсетих я да и се извини, извини и се.
Днес Пламена е болна обаче, тя по принцип е много изпълнителна и емоционална и такива случки я избиват на боледуване, не искам да ви казвам, че съм бясна, надявам се да се оправи бързо поне.

# 85
  • Карлово
  • Мнения: 4 687
Valeria,
Искрено ти съчувствам за този неприятен инцидент. Моето дете също ходи с долнище Хана Монтана с пайети, не съм си и помислила, че може да я накажат за това.
В тази възраст са много чувствителни на тема справедливост и тези моменти ги изживяват много тежко.
Морална подкрепа на детето от нас. С нея сме!

# 86
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Вие оставете, че е сгрешила екипа с панталон. Това не ме възмути толкова, колкото факта, че били наказани с удари от другите деца по главите. Направо си е престъпно и извън всякакви норми.  #Cussing out

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ударите са били неволно от съучениците, които са играели на баскетбол а наказаните са стояли в средата на салона нормално е да им застанат на пътя и да им се пречкат, госпожата едва ли не е видяла, но не ги е преместила.
Не е като да е казала деца замеряйте ги с топки, но пък и нищо не е предприела за да го предотврати.
Мина ми и мисълта, че може да е лично отношение тъй като до миналата седмица ходеше на плуване при същата госпожа, но се разболя и я спрях в средата на месеца, госпожата и казала че пари няма да и върне за половин месец, не съм и искала така или иначе бях решила да я спра временно докато трае грипния сезон, че всичко влачи в къщи на малката и после се лекуваме по 15 дни.
Надявам се, че не е лично, би било много грозно.

# 88
  • Мнения: 918
Здравейте!  bouquet
Искам да се включа и аз в темичката,имам си второкласник - Давид!
Възмутих се много от историята на Valeria.
Все пак не сме в средновековието, за да наказват децата по такъв груп начин... bash

# 89
  • Мнения: 1 312
Добре дошла на annette в отбора  Hug
Valeria много неприятна случка  Tired ,на малката  Hug
Добре,че си се върнала в училището да разясните случилото се и да не се
повтаря пак  Naughty.

Общи условия

Активация на акаунт